Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Patryk14 napisał:

Jak jesteśmy już przy Encapsulatorze to jak go używacie?
Bardzo delikatna mgiełka na tapicerkę i szczotką np. do skóry czy coś podobnego i wycieracie od razu mikrofibrą?
Czy może używacie czegoś bardzie spieniającego? Czekacie aż wyschnie, zostawiacie na dłużej?

Ja właśnie tak robię delikatną mgiełką i potem szczotką i czekam aż wyschnie, potem dokładnie odkurzam i efekt super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Malinek napisał:

Ja właśnie tak robię delikatną mgiełką i potem szczotką i czekam aż wyschnie, potem dokładnie odkurzam i efekt super :)

Ile mniej więcej czekasz aż wyschnie, kilka minut czy może długi/dłuższy czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
17 minut temu, Patryk14 napisał:

Ile mniej więcej czekasz aż wyschnie, kilka minut czy może długi/dłuższy czas?

Az wyschnie fotel czyli jak cieplo to pewnie ok 2h jak zimno to dłużej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Patryk14 napisał:

Ile mniej więcej czekasz aż wyschnie, kilka minut czy może długi/dłuższy czas?

Tak jak pisze @BiałyGTi. Wszystko zależy od temperatury na dworze. W wakacje prałem fotele to wyschło w momencie, nie dawno też prałem, temp była około 12 stopni i zacząłem prać o 13-14 to wieczorem jeszcze były delikatnie wilgotne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę pierwszy raz ręcznie domyć szyby, które nigdy nie były glinkowane, ani nie widziały mleczka do czyszczenia.
1. mycie 2. glinkowanie 3. mycie 4. AG CGP (+ew. tlenek ceru) 5. IPA 6. NW
Czy etap glinka+mleczko się uzupełniają czy coś jest zbędne bo np. mleczko jest silniejsze od glinki?
Czy Ultra Glaco / RainX dobrze zwiążą się z szybą w temperaturze 5-10 st. i jesiennej wilgotności?

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno a właściwie 2 pytania.

1. Położyłem na auto Fusso 12 months i po wyjechaniu na słońce miejscami widać takie jakby mazy. Tutaj myślę że warto zaznaczyć że wosk nakładałem aplikatorem super shine premium (https://detailingpro.pl/aplikatory/1083-super-shine-premium-aplikator-gabkowy-do-woskow-cz.html) i docierałem puffy towelem od ADBL.

Wspomniane defekty najbardziej przypominają hologramy albo mikroryski. Po zastosowaniu morning dew tracą się. Po przemyciu IPA raczej bez różnicy. Czy to są te sławne mazy po Fusso oraz czy warto próbować pozbyć się wosku i nakładać na nowo? Czy też może polecieć auto detailerem i obserwować co dalej?

2. Czy w okolicach Bielska Białej są jakieś polecane przez was studia detailingu? Mam zbyt małe doświadczenie żeby ocenić możliwości korekty i targać się na samodzielne polerowanie. Szukam kogoś kto BARDZO krytycznym okiem byłby w stanie ocenić moje auto i ewentualnie zaproponować jakieś rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, ktm950 napisał:

@Mancir kup sobie tlenek ceru i filcową kostkę carpro.

Prewencyjnie tlenek ceru też zamówiłem (gdyby cała reszta była za słaba), ale będę miał tricolora-germana zamiast filcowej kostki. Taki pad ma jakikolwiek sens, czy mam zdobywać skądś kawałek filcu polerskiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym umyć wycieraczki przednie (gumki).

W czerwcu wymieniałem gumki w oryginalnych wycieraczkach bezprzegubowych, niestety już coś skrzypią.

Czym bezpiecznym je umyć, żeby posłużyły jeszcze i przestały "skrzypieć".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał126 dlaczego nie trzeć ? Co masz na myśli ? Przecież trzeba przetrzeć . Psikasz na element i scierasz aż będzie sucho?, czy raz przecierasz I zostawiasz mokrą powierzchnię aż samo odparuje ipa?

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gold_Car, bo zetrzesz grafit :P Załatwiłem sobie tak kiedyś prawie nowe wycieraczki - ale ściereczką do wycierania szyb. Ścierały dobrze, ale piszczały jak złe ;) Ja proponuję np. spsikać gumki, pomiziać pędzelkiem i osuszyć mikrofibrą bez przecierania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, david2888 napisał:

Bo rozumiem, że żadne QDeki nie znajdą zastosowania w tym ? :) 

Nie.

Jeżeli chcesz zrewitalizować gumę, to raczej ciężko o lepszy sposób, jak przesmarować ją dressingiem do opon. Ogólnie jest to dość sprawdzony sposób na lekko mażące wycieraczki, tylko żeby nie przegiąć, bo na szybie będzie NW z dressingu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dawno dołączyłem co prawda tutaj na forum ale już mam jedno pytanie mianowicie jaką pianownicę byście polecili ? Powiem szczerze że na początku myślałem nad czymś takim , ale po obejrzeniu filmu jakoś zrezygnowałem ze względu na krycie.

http://www.pielegnowacauto.pl/urzadzenia/benbow-pianownica-premium.html

Chodzi mi bardziej o coś takiego jak na tym filmiku. Jednak wolę zapytać pasjonatów tutaj niż wtopić kase że tak powiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dawno dołączyłem co prawda tutaj na forum ale już mam jedno pytanie mianowicie jaką pianownicę byście polecili ? Powiem szczerze że na początku myślałem nad czymś takim , ale po obejrzeniu filmu jakoś zrezygnowałem ze względu na krycie.
http://www.pielegnowacauto.pl/urzadzenia/benbow-pianownica-premium.html
[/url] Chodzi mi bardziej o coś takiego jak na tym filmiku. Jednak wolę zapytać pasjonatów tutaj niż wtopić kase że tak powiem.
 
Oprócz pianownicy ważne jaki sprzęt podlaczysz pod nią. Też przerabialem ten temat ponieważ mam ori Karchera i daje bardziej mleko. Najlepiej kupować że sklepów od partnerów forum i tych które mają studio ponieważ sprzedają sprawdzony sprzęt. Nie będę podawał nazwy bo nie chce robić reklamy.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Czym umyć wycieraczki przednie (gumki).
W czerwcu wymieniałem gumki w oryginalnych wycieraczkach bezprzegubowych, niestety już coś skrzypią.
Czym bezpiecznym je umyć, żeby posłużyły jeszcze i przestały "skrzypieć".
Ja robiłem Apc plus fibra. Jako konserwacja smar silikonowy lub Sonax do uszczelek na bazie silikonu. Natomiast jak zaczyna Ci mazac i za bardzo jest dotarta to tylko wymiana

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie wiem co się stało ale chyba ręcznik WaxPro Fluffy Plus 60x100cm pofarbował mi resztę MF przy praniu w Białym Jeleniu (temp 40st.) 

Taki ręcznik z promocji z tesco był zółty, po praniu jest zielonkawy :(  Czy ten Fluffy będzie mi co pranie tak farbował, czy to tylko jednorazowa akcja ? Co teraz zrobić? Przeprać jeszcze raz te wszystkie MF w Białym Jeleniu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@david2888 wrzuć fluffy do miski z roztworem octu (stężenie na oko kilka l i szklanka octu), chwilę pomocz, pomieszaj w tym roztworze, potem wypłucz. I po problemie :)

Reszta mf będzie już miała trwale delikatnie inny kolor, nie wpływa to w żaden sposób na ich jakość czyszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.