Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Psud napisał:

Po glinkowaniu, a przed nalozeniem cleanera opłukuje samochód wodą czy tylko wycieram? Cleaner musze nakladac na suche auto, czy może byc lekko wilgotne?

Wszystkie informacje są na forum. Po glinkowaniu najlepiej umyć. Cleaner na suchy lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
32 minuty temu, Psud napisał:

Po glinkowaniu, a przed nalozeniem cleanera opłukuje samochód wodą czy tylko wycieram? Cleaner musze nakladac na suche auto, czy może byc lekko wilgotne?

zalezy czy glinka zostawia Ci zacieki. Ja po glince myję. Suszę i dopiero cleaner.

Jaki masz cleaner ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Psud napisał:

Po glinkowaniu, a przed nalozeniem cleanera opłukuje samochód wodą czy tylko wycieram?

Myjesz bym powiedział aczkolwiek bardzo dokładne opłukanie też da radę

 

2 godziny temu, Psud napisał:

Cleaner musze nakladac na suche auto, czy może byc lekko wilgotne?

 

Na suche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po glinkowaniu obowiązkowo trzeba dobrze wymyć auto ! 

Ja osobiście po glinkowaniu pianuje spłukuje i myje na dwa kubły . 

Pozniej ipa i dopiero cleaner chyba że decyduje się na wosk który dobrze leży na jałowym lakierze to całe auto dostaje jakiegoś Panel Wipe’a 

Niestety ale szkłem pewnych części ciała nie zaleca się wycierać , choć trafi się taki który tego spróbuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, pacholekck napisał:

Czy czujnik lakieru na nawoskowanym aucie pokaże różnicę w stosunku do jałowego lakieru? Co w przypadku różnych powłok? Jeżeli będzie pokazywał więcej, to ile może wynosić różnica?

Według pomiarów na DW grubość dotartego wosku jest poniżej 1um. Więc tradycyjny miernik nie pokaże różnicy.

 

Powłoki pewnie mają spory rozrzut zależnie od producenta i warstwowania. W reklamach niekórzy chwalą się nawet do 10um, ale obstawiałbym, że zazwyczaj powłoki mają zdecydowanie mniej. W mądrych książkach piszą, że te często spotykane mają 1-3um.

 

Jak widzisz są to różnice stosunkowo małe, a jak miernik pokaże dużo większy rozrzut to nie wosk tylko szpachlex :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas na fb widzę reklamy firmy SSR Polska czyli ,,Światowy lider w usuwaniu rys i odprysków z karoserii samochodowych" 

http://ssrpolska.pl/ 

https://youtu.be/DPWJvylZJ_k

Na naszym  forum nie znalazłem nic na ten temat. Ktoś miał styczność z tymi produktami ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.10.2017 o 17:25, Psud napisał:

Po glinkowaniu, a przed nalozeniem cleanera opłukuje samochód wodą czy tylko wycieram? Cleaner musze nakladac na suche auto, czy może byc lekko wilgotne?

Myjesz po glinkowaniu,myjesz i osuszacz i dopiero cleaner na suchą karoserię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie odebrałem felgi stalowe-były malowane podobno proszkowo... Czy trzeba czekać kilka tyg jak z lakierem na karoserii, żeby położyć fk1000 ? Niby to dwa różne srodki. Chociaż felgi są w 30% z połyskiem to chyba jakiś klar tam jest ? .Nie znam technologii , gdyby to był mat w 100% to bym był pewny że to proszkowo malowane ( W piecu itd), bo jak można malować proszkowo z jakimś połyskiem ( 30%, 60% ...) ?

 

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
29 minut temu, david2888 napisał:

:) szukam czegos co dłużej polezy.

DLUX

57 minut temu, Gold_Car napisał:

Panowie odebrałem felgi stalowe-były malowane podobno proszkowo

jak odebrane to odtłuść i nakładaj wosk. nic nie czekaj.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie odebrałem felgi stalowe-były malowane podobno proszkowo... Czy trzeba czekać kilka tyg jak z lakierem na karoserii, żeby położyć fk1000 ? Niby to dwa różne srodki. Chociaż felgi są w 30% z połyskiem to chyba jakiś klar tam jest ? .Nie znam technologii , gdyby to był mat w 100% to bym był pewny że to proszkowo malowane ( W piecu itd), bo jak można malować proszkowo z jakimś połyskiem ( 30%, 60% ...) ?
 
Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
 
 
 
 
Nie ma tam żadnego klaru. Proszek może być w połysku, półmacie, macie, strukturze itp
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konserwacja plastików zewnętrznych co polecacie ? ADBL Tire Dressing. fajny efekt ale jak deszcz spłukał to zostawiło zacieki  szukam czegos co dłużej polezy.
SG Jet Black. U mnie na Pugu ciągle leży od miesięcy. Powoli się chyba kończy hydrofobowość, ale przyciemnienie plastików ciągle na plus.

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Pepiko napisał:

Czy można użyć ręcznie AutoGlym Car Glass Polish jeśli tak to czym i jak go użyć?

Ja do aplikacji Glass Polish używam aplikatora z mikrofibry którym się fajnie pracuje :) 

Zazwyczaj szyby w środku ogarniam własnie za pomocą Autoglym Glass Polish :D

aplikator-microfibra.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja użyję go na zewnętrznej przedniej szybie bo po płynie do spryskiwaczy w miejscach gdzie nie dochodzą wycieraczki robią się białe plamy i zacieki mimo NW. Zastanawiałem się nad mikrofibrą ale nie wiem czy by nie użyć czegoś twardszego np CarPro CeriGlass aplikator filcowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy użycie produktu typu Car Glass Polish od Autoglym czy podobnych jak CarPro CeriGlass rzeczywiście ma wielki wpływ na żywotność i efektywność niewidzialnej wycieraczki? Czy różni się to znacząco od położenia niewidzialnej wycieraczki na szybę wymytą dwa razy preparatem stricte do szyb, wyglinkowaną i wymytą IPA? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
5 minut temu, sT3VE napisał:

Czy użycie produktu typu Car Glass Polish od Autoglym czy podobnych jak CarPro CeriGlass rzeczywiście ma wielki wpływ na żywotność i efektywność niewidzialnej wycieraczki? Czy różni się to znacząco od położenia niewidzialnej wycieraczki na szybę wymytą dwa razy preparatem stricte do szyb, wyglinkowaną i wymytą IPA? 

te cleanery ściągają zanieczyszczenia i osady z szyb. To tak jak krem na twarzy po peelingu skóry. Wejdzie głębiej i zabezpieczy.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.