Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie 3?


Rekomendowane odpowiedzi

Przerwa w świątecznych porządkach więc wleciało szybkie mycie

Piana @cleantechco citrus + Bubble maker 

Potem @Good Stuff Pure shampoo + BM, na auto wrzuciłem @ADBL Yeti dla lepszego poślizgu

Koła Cleantech T&R, i tenzi En-jee, jutro wrzucę dressing @BINDERbo opony mokre

Na koniec QD od Manufaktury

20200411_211809.jpg.fe728185f468b71e7425a7d843d3f521.jpg20200411_233237.jpg.71494e81aeb84923d6b68c472a3319ad.jpg20200411_191932.jpg.c45575d5f171723a424a1839d2839edf.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie! Mimo wielu obowiązków sobota od rana była moja. Szybka pobudka 6:30 i ogień. Wpadły nowe rzeczy na auto 😄 Felgi 18", które odnowione i zapowłokowane czekały grzecznie w pokoju i nowy wydech (Supersprint). Co do felg to były odnawiane, więc po dwóch tygodniach leżakowania (na proszek podobno od razu można nakładać powłokę, jednak ja wolałem poczekać) wpadł CarPro DLUX. Co do wydechu to kupiłem używkę, cena nowego zabija. Nie byłbym sobą gdybym nie pogrzebał coś przy nim. 

Zaraz po zakupie. Końcówki były jak reszta puchy, jednak na szybko przejechałem Mothersem po otwarciu przesyłki.IMG-2338.jpg

Całość jadę APC BH Surfex:
IMG-2469.jpg

IMG-2476.jpg

Pędzelkowanie i potem płukanie. W międzyczasie leżał Prickbort na smołę. 

IMG-2470.jpg

Tak wygląda po wyczyszczeniu. Przeglinkowałem go na szybko bo jednak coś zostało smoły. 
IMG-2484.jpg

Jak już zauważyliście wieszaki są brzydkie. PS czuć, że to produkt z wyższej półki, bo można regulować każdy wieszak na wysokość i w poziomie. Co się owalczyłem, żeby odkrecić te śruby to moje. Dwie pierwsze ukręciłem. Potem wpadłem na pomysł na podgrzanie palnikiem - pomogło . Wyczyściłem je i pomalowałem farbą na wysokie temperatury. 


IMG-2487.jpg

Lecimy z polerką. Rotacja Krauss p7, żółta gąbka (bo akurat była najbardziej zniszczona ze wszystkich moich) i Mothers. 
IMG-2492.jpg

Zostało kilka kropek smoły, jednak nawet pod glinką nie chciały schodzić, więc dałem sobie spokój. 
IMG-2493.jpg

Efekt dla mnie absolutnie wystarczający. 
IMG-2507.jpg

Odtłuszczenie i powłoka 😄 MrFix jest spoko do takich zastosowań. 
IMG-2512.jpg

Nowe elementy złączne. Poprawiłem potem same wyloty wełną stalową z nigdy nie czyszczonych osadów - pomogło. 
IMG-2526.jpg

Montaż. Nawet najmniej wprawne oko zauważy nowe kapcie 😄 
IMG-2564.jpg

I cyk wydech na gotowo. Dla mnie petarda. Dźwięk bardzo przyjemny, delikatnie podręcony. Nie to co wcześniejszy Ulter, który urywał głowę. 
IMG-2566.jpg 

IMG-2572-Easy-Resize-com.jpg 

Biżuteria na aucie: 
 

IMG-2598-Easy-Resize-com.jpg 
 

Potem popełnione mycie. Święta wiec użyłem CC Water Gold na mokro. Szkło jakie robi urywa 4 litery za każdym razem. 
IMG-2607.jpg
IMG-2619-Easy-Resize-com.jpg
 
IMG-2621-Easy-Resize-com.jpg 
 

Zimówki oprysk Excede WC, Tire Cleaner, piana, pędzelkowanie, suszenie, @Good StuffRims Detailer (fajnie podkręca blask) jako booster dla Dlux'a i CarPro Perl 1:1.


IMG-2603.jpg

IMG-2628.jpg

W takim stanie można wrzucić w pokrowce i czekać na kolejną zimę. 

IMG-2632.jpg

  • Lubię to 11
  • Super 4
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że nie może zbierać się wilgoć, która przez parę miesięcy w takim foliowym kondonie powoli niszczy gumę opony i felgę zarówno stalową i alu. A nie powiecie mi, że umyte po sezonie koła lub same opony zawsze są wysuszone idealnie w 100%.  Dlatego porzuciłem wszystkie pokrowce itp i w koła trzymam w garażu bez żadnych pokrowców. Jedynie przekładam raz w  miesiącu kolejność, by te same nie było przez kilka m-cy na dole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał82 no to można się zgodzić z tym żeby nie trzymać w foliowych pokrowcach. Choć wątpie żeby guma przez te 4 lata użytkowania to aż tak odczuła.

Pokrowce @lukeu wyglądają na przepuszczalne i chyba zostaje delikatna dziura po środku jeśli się nie mylę.

Sam mam pokrowce ori VW, które nachodzą może na 1/4 felgi. Opona jak mówisz ma czym oddychać i nie zbiera soę w nich wilgoć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marco80 napisał:

ten jest z Bielska

Miałem okazję mieszkać tam przez krótki okres. Piękna okolica, pamiętam jezioro żywieckie i górę Żar. Zwiedziłem trochę Beskidy i dobrze wspominam 🙂

Pamiętam, że jeździło też sporo Fiatów w okolicy, ale to pewnie z powodu ich fabryk, w okolicy. 

G90 to bez wątpienia unikat 🙂

Szkoda, że opłaty importowe z USA wysokie, bo cena katalogowa nowej Corvette jest bardzo zachęcająca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Niby bardziej praktyczniejszy itp ble ble no ale jednak to nie to samo i klimatu nie czuje nawet gdyby byla eSka

 

A ja właśnie szukam od jakiegoś czasu dokładnie takiej 5d w fajnej wersji i daytona gray

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.