Skocz do zawartości

Czego używać do nabłyszczania i pielęgnacji opon ?


Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, imola33 napisał(a):

Jakieś zastępstwo dla Megsa Endurance? Absolutnie maksymalne przyciemnienie i połysk. Mile widziana wodnista konsystencja. Zależy mi też na trwałości, bo Megs traci wizualnie już po jednym deszczu/myciu. Używam Kocha PSS i jest przyjemny, ale do Endurance mu brakuje jeśli chodzi o wygląd

ValetPro classic Tyre, przyciemnia i nie błyszczy

Albo

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@analyzator  zupełnie dwa różne dressingi. Darkside trudniejszy w aplikacji, rozpuszczalnikowy, pompka nie działa od pierwszego użycia. Żeby szła jakoś ta aplikacja to daje dużo towaru. Na żony aucie siedzi od początku lutego 🫡 fajne hydro. Przy dużej ilości produktu dla mnie połysk nie satyna. Ale trwałość na razie na duży plus! 

E02785C7-76D0-4495-A2C1-4A7F3AE48E1A.jpeg

BD4D8F44-3755-491E-A013-4B37614AC14E.jpeg

  • Lubię to 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.03.2023 o 07:03, analyzator napisał(a):

Carpro darkside vs Perl. Ktoś testował i podzieli się opinią? Perla uwielbiam za aplikację wystarczającą trwałość look i uniwersalność. Ale się skończył 😉

 

Perl fajne matowe wykończenie, szybko schodzi. Dark Side połysk/satyna, bardzo trwały. Z luźnego punktu widzenia chyba najbardziej przyciemniający preparat do opon jaki używałem. 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blazej kurde nie ułatwiasz 😛 

ile to jest długo? 😆

Perl vs deturner vs K2 sigma pro, Perl spokojnie robił 700km trasy w deszczu i brudzie na przestrzeni tygodnia a dwa pozostałe spływały. Perl dalej miał przyciemnienie odbijał wodę i ładnie się domył bez szorowania. I hit - perl był rozrobiony 1:2 czy 1:4 już nie pamiętam

W lecie czy przy lajtowym jeżdżeniu to perla ciężko było zdjąć na jedno szorowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe, mi Perl zawsze wytrzymywał do pierwszego deszczu/pierwszego tygodnia jazdy. W zasadzie przy coweekendowym myciu go śmiało nakładałem bo raczej nie było śladu. Dark Side po kilku tygodniach jest zauważalnie czarniejszy od bieżnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blazej może kwestia opony chociaż różnice nie powinny być duże. Jak aplikacja? wodnisty czy w żelu? mam adbl td który robi co ma robić chociaż przy czarnych felgach wyrażnie widać że mało przyciemnia. Nie podoba mi się plikacja żelu - wolę wodnisty produkt zdecydowanie. Jedna z przewag perla - fajnie się rozkłada po wzorze na oponie a całość zamuje sekundy i nie trzeba go wcierać. No i zero "sling".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 3.04.2023 o 06:43, bobwoj napisał(a):

Panowie czy Shiny Garage Coco mogę także użyć do odnowinia elementów plastikowych i gumowych pod maską, tak jak to robi Perl?

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka
 

A kto Ci zabroni? 
 

 

co tam mamy teraz na topie? 
czarno, świecąco i długo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

@krzysiek555 Odpowiedziałem w innym dziale,  ale powtórzę. 

Robiłem jedną oponę testowo chyba ze 2 lata temu... Mi nie usiadło.  Przyciemnia owszem ładnie,  ale brak hydro, a  samooczyszczanie to chyba nie występuje z tego co pamiętam.  Nie pamiętam natomiast jak było z trwałością, ale chyba też mizerny wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Od ok. miesiąca czasu testuję podany tutaj mix:

 

Powoli staje się to moim ulubionym dressingiem. Prosty w aplikacji, szybko wysycha, nie chlapie, opona jest wyraźnie przyciemniona, z efektem przyjemnej satyny. Trwałość - póki co przejechane w warunkach miejskich ok. 120 km, 3-4 razy deszcz i ten "dressing" nadal jest wyraźnie widoczny. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@analyzator Ja też nie dosłyszałem składu ....

Ostatnio przekonałem się do Ultracoat Quartz Tire Dressing....

Tak wygląda opona po 2 miesiącach po aplikacji i umyciu tylko pianą...

Jakiegoś mega połysku nie ma ale opony stare nigdy nie dressingowane, dobrze wyczyszczone na początku czerwca i dressing nałożony 2 warstwy ....pięknie wygląda do dziś ...

IMG_20230727_125324.jpg

IMG_20230727_125328.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcineke +1

Chyba mój ulubiony dressing. Fakt, co kto lubi, ja nie znoszę smalcu za to uwielbiam całkowity czysty mat i tutaj chyba Ultra Coat nie ma sobie równych. Trwałościowo też nie ma się czego wstydzić. Tylko ten smrodek…


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.