Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 5


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Rysi3k, dziś testowałem Autobrite Direct Pink Sheen i jeżeli szukasz czegoś mocnego to polecam.

Pisząc mocnego masz na myśli, że się mocno świeci? W jakich autach aplikowałeś?

Bo mam odmienne odczucia i bardzo lubię ten środek za satynę bo np. na błyszczącej samej z siebie desce peugeot'a 406 natural look wygląda niczym plak, a pink sheen fajnie przyciemnił bez zbędnego połysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jańcio, Takie rozwiązanie nie ma racji bytu. Jak chcesz doczyścić małe powierzchnie czy zakamarki aplikatorem? Nakładanie dressingów wewnatrz auta takim aplikatorem nie zawsze bywa przyjemne i łatwe, a co dopiero używanie go do czyszczenia. Zostaje pędzel i ewentualnie wilgotna fibra. Jeśli boisz się że używasz za dużo APC możesz użyć np. podobnej buteleczki z pianowniczką

http://www.pielegnowacauto.pl/kosmetyka ... 200ml.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam plastikowe dekielki do felg, które są chromowane i są dosyć duże. Chciałbym odnowić na nich chromowaną powłokę, bo w kilku miejscach łuszczy się i nie wygląda to fajnie. Jest jakiś domowy sposób na to?? Chrom w sprayu dałby radę?? Może jakaś firma zajmująca się takimi rzeczami??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszesz zalezy od plastiku na niektorych mocno swieci np. w KII ale to tez na tych bardziej porowatych bo na desce juz tak nie. Piszac cos mocnego mialem raczej na mysli ,ze mocno zaznacza swoja obecnosc i zdecydowanie widac ,ze cos na plastikach lezy. Masz racje efekt na roznych plastikach moze byc inny ale Pink Sheen subtelny nie jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daięki Tommy Lee. Wypędzlowałem co się dało. Czyściłem pędzelkiem valetpro, ale muszę poszukać czegoś delikatniejszego. Boczki i inne panele, część radio to ok, ale po plastikach piano czy innych lakierowanych to bałem sie tym pędzlem jeździć, te delikatne plastiki tylko zwilżoną fibra będę czyścił z Apc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam plastikowe dekielki do felg, które są chromowane i są dosyć duże. Chciałbym odnowić na nich chromowaną powłokę, bo w kilku miejscach łuszczy się i nie wygląda to fajnie. Jest jakiś domowy sposób na to?? Chrom w sprayu dałby radę?? Może jakaś firma zajmująca się takimi rzeczami??

 

chrom w sprayu to lipa, polecam metalizację lub spróbuj folią chrom..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie zarejestrowałem się na forum i od razu chciałbym zadać wam pytanie. Właśnie przymierzam się do kupna jakiejś więc może moglibyśce mi coś polecić. Chciałbym się zmieścić w kwocie 400zł, chłopaki z forum traktującego o moim aucie już mi polecili kilka modeli m.in. LARE EPL52 i Graphite 59G243. Myślałem też nad polerką Ripper, niestety tutaj nie znalazłem żadnego symbolu więc podeślę link [mod=krd]Nie podajemy linków do allegro.[/mod]

 

Ripper jest z tej trójki najmocniejszy i sprawia wrażenie solidnej, za to Lare i Graphite mają stabilizację obrotów, ale kosztują prawie 2 razy tyle co Ripper. Tylko czy taka duża moc jest potrzebna, czy lepiej jednak postawić na stabilizację obrotów?

 

Co do użytkowania to raczej amatorsko do własnych aut, może od czasu do czasu coś komuś przepolerować. Jeśli ma to jakieś znaczenie będzie to moja pierwsza polerka.

 

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gorgi - stabilizacja jak najbardziej. Inaczej przy docisku zaczną się zabawy, a tym samym nie uzyskasz porządnego efektu (lub namęczysz się sporo). Jedyne co to rozważyłbym na Twoim miejscu czy rotacja czy zacząć od DA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc jaki QD lub wosk w sprayu będzie najlepiej pasował do FK 1000 PP? Możecie coś polecić? Coś ewentualnie z Shiny Garage możecie polecić? Dzięki za info.

jeśli z SG to Quick Detail Spray :good: ADBL QD1 :good:

Morning na zime odpada bo ma dużo wosku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaki QD używać zimą mam wosk Fusso 12 miesięcy z ich dedykowanym QD mi się żle pracowało w okresie letnim kupiłem Morning Dew SG i jest OK ale na zimę słyszałem by używać bardziej syntetycznego QD czytałem że brillant z Sonaxa jest dobry ale może macie jakieś inne propozycje :?:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morning na zime odpada bo ma dużo wosku.

Mógłbyś rozwinąć tą tezę?

 

Ze zwględu na dużą zawartość wosku, Morning Dew mocno przyciemnia lakier, należy pamiętać że produkt aplikowany przy dużej wilgotności lub w wysokiej temperaturze może pozostwiać delikatne smugi.
po ostatniej aplikacji MD w temp. 5st nie mam nic do dodania, dlatego poleciłem Quick Detailer Spray ;):good: jak dla mnie MD lato, QDS zima
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
po ostatniej aplikacji MD w temp. 5st nie mam nic do dodania

OK.

Jak wiesz, intensywnie chłonę różnego rodzaju informacje dotyczące właściwości produktów. Byłem zwyczajnie ciekaw, jakie jest wytłumaczenie :o .

Chyba jednak nie zrozumieliśmy się. Bo napisałeś, że zimą nie, bo ma dużo wosku, a SG chodzi o to, że dzięki dużej ilości wosku przyciemnia lakier. Przynajmniej ja to tak zrozumiałem. Natomiast aplikacja, to coś trochę innego. Widocznie skład ich produktu tak reaguje przy dużej wilgotności, ale przecież zimą, często jest mniejsza wilgotność niż latem.

Tak, czy siak, QDS to pewnie dobre polecenie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.