Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 5


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Nie każdy bawi się w detailing na zimnie, a w ciepłym garażu. Wniosek, że Morning Dew nie nadaje się na zimę bo ma dużo wosku jest trochę słaby.

Trzeba rozróżnić czy chodzi o aplikację na zimnie, czy o to, że produkt nie nadaje się do leżenia na lakierze w okresie zimowym.

 

W niskich temperaturach i wilgoci mało co się dobrze aplikuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie każdy bawi się w detailing na zimnie, a w ciepłym garażu. Wniosek, że Morning Dew nie nadaje się na zimę bo ma dużo wosku jest trochę słaby.

Trzeba rozróżnić czy chodzi o aplikację na zimnie, czy o to, że produkt nie nadaje się do leżenia na lakierze w okresie zimowym.

 

W niskich temperaturach i wilgoci mało co się dobrze aplikuje.

dobra, faktycznie zbyt słabo i mało znacząco to ująłem bo chodziło mi głównie o aplikację Quick Detailera, który jak dla mnie powinien być mist wipe :o sprostuje to, więc według mojej obserwacji MD słabo się dociera przy niskich temp. i dużej wilgotności powietrza, czyli lepiej przy dzisiejszej pogodzie zastosować QDS, który jak dla mnie bardziej podpada pod psiknij i wytrzyj. MD bardzo fajnie mi się pracuje w garażu czy też w cieplejsze dni, gdzie na prawdę widać różnicę lakieru po jego aplikacji. Tylko proszę Was, nie ciągnijcie mnie dalej za język na temat wilgoci zimą czy też garażu bo zaraz ktoś tu wjedzie, że u niego świecie słońce i jest +15st ;) proponuje zrobić teraz mały teścik MD vs QDS :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem 50/50 na przednia szybę Gyeon AntiFog, aplikacji dokonałem dołączona do zestawu gabeczka i ściereczka, po 10 minutach dotarłem MF, a dzisiaj patrzę w mocnym słońcu że na połowie gdzie leży produkt, szyba jest właśnie jak by lekko zaparowana, dotarłem ponownie MF ale niestety to nie pomogło... czy coś spartolilem podczas aplikacji Gyeon'a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem 50/50 na przednia szybę Gyeon AntiFog, aplikacji dokonałem dołączona do zestawu gabeczka i ściereczka, po 10 minutach dotarłem MF, a dzisiaj patrzę w mocnym słońcu że na połowie gdzie leży produkt, szyba jest właśnie jak by lekko zaparowana, dotarłem ponownie MF ale niestety to nie pomogło... czy coś spartolilem podczas aplikacji Gyeon'a?

 

Nie "spartoliłeś", w przypadku tego typu produktów widać, że coś leży na szybie, nie jest idealnie klarowna ;)

 

Dodane po 3 minutach 43 sekundach:

Szukałem ale jakoś nie mogę znaleźć informacji: Jak przechowywać glinkę by nie straciła swoich właściwości?

 

Ja używane glinki, które jeszcze nadają się do pracy trzymam w pudełku do odmierzania lakieru, u partnerów razem z przykrywką kosztują kilka złotych. Przed włożeniem do pudełka zwilżam je QD lub lubrykantem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to lipa z tym gyeonem , ze szyba nie jest klarowna :/ , kupiłem , ale jeszcze nie aplikowałem, mam pod to Gyeon prep, tak zalecają w instrukcji antifog.

 

W przypadku 50/50 widać to, ale jeżeli położysz na całą szybę to różnica nie będzie widoczna. Z tego co wiem to każdy Antifog tak działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to normalne aby po 1 miesiącu zlazł z lakieru Dj SNH ? położony na cleanerze DJ, ręcznie nie myty ani razu, 3 razy samą wodą na bezdotyku. o ile na dachu jest jako tako tak na drzwiach jest tafla wody. Niby coś chce zjeżdżać ale widać że tam już prawie nie ma ochrony. Dodatkowo auto ma ciepły garaż. Producent zapewnia trwałość od 3 miesięcy do 6, ale chyba jak auto stoi w muzeum i nie jeżdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W odpowiedzi na moje pytanie o Rain X Anti Fog...

Kupiłem dzisiaj u mnie na małej Bliskiej, hehe Stała 1 buteleczka za 22.90zł Trochę papierek poobcierany ale..

A pierwsze co po otwarciu to chlusnąłem sobie na rękę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem, mianowicie kupiłem na allegro używanego Vandera i po włączeniu wydawał dziwne odgłosy. Na pierwszym biegu talerz się nie kreci chociaż słychać jak silnik i wrzeciono pracują, na drugim biegu talerz powoli się obraca ale po lekkim dociśnięciu palcem ruch obrotowy ustaje, na trzecim biegu staje prawie pod swoim ciężarem, dopiero na 4, 5 i 6 biegu w miarę normalnie pracuje ale są straszne wibracje. Mam teraz pytanie czy wasze maszyny też tak się zachowują czy zupełnie inaczej????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.