Jump to content

fireman

Użytkownik
 • Content Count

  431
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

-2 Kiepska

About fireman

Informacje

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Zrobiłem naprawdę sporo takich połączeń i żaden klient nigdy nie zauważył różnicy. Śmiało kładź dwie różne powłoki. Na folie tym bardziej i pilnuj insektów żeby za długo nie leżały po trasie. Folie PPF, niektóre mają hydro, niektóre nie mają, nie ma co uogólniać.
 2. Suszarka/opalarka/parownica dobrze grzać i łatwo idzie. Po dobrych foliach prawie nic kleju nie zostaje. edit. zabezpieczające myślałem o ppf, a autor ma na myśli folie transportowe.
 3. A pokaże ktoś wreszcie jakieś kropelki?
 4. @Gardor dobre zdjęcia, ciekawe produkty, fajna robota Z czego albo jak zrobione etykiety ADBL SSW na butelkach Koch Chemie?
 5. Szkoda, że SG nie chciało zostawić starego B2B bo fajne uzupełnienie oferty by było. Stary: - dość mokra opona, nie jest to poziom Endurance ale mocna czerń, - niezła trwałość, - szybka aplikacja - bardzo dobra wydajność Nowy: - piękna satyna (opona jak już wypije dressing nie jest w żaden sposób klejąca czy coś) - kremowa konsystencja, nawet jeśli niedokładnie rozprowadzimy czy zostanie nam w rowkach to po 30min wszystko się wchłonie i wyrówna, - świetny zapach cukierków o samku coca-coli - szybka aplikacja - bardzo dobra wydajność.
 6. Śmiało mogę polecić Cat Red z Przeźmierowa https://www.facebook.com/catredcolorchange/ Osobiście znam chłopaków co kleją i tych co aplikują powłoki więc zdecydowanie polecam! Folie im szybciej nakleisz tym lepiej. Xpel ultimate to zdecydowanie dobry wybór. Łącząc Xpel i CS Black pewnie jakiś rabat możesz ugrać
 7. Jak napiszesz parę słów o aplikacji (jak się kładło, ile warstw, czym odłtuściłeś itp.), wrażeniach i efektach. Dorzucisz kilka zdjęć. To myślę, że fajnie jakbyś założył temat w dziale testy. Będzie czytelniej i na przyszłość łatwiej znaleźć.
 8. Istotne w Twoim pytaniu jest to czy masz wersje Elite czy NeverScratch? Bo jedna jest zwykła, a druga samoregenerująca. Co prawda bezpośredniego doświadczenia z PremiumShield nie mam, lecz trochę już poznałem Xpel'a. Chociaż jeśli porysowała Ci się folią to strzelam, że masz folie Elite, wtedy możesz polerować na DA, uważać na temperaturę, pasty średnie i wykończeniowe, a zabezpieczyć wszystkim co chcesz, łącznie z powłokami kwarcowymi/ceramicznymi. Oczywiście dla spokoju i pewności sprawdź wszystko najpierw na małym kawałku folii.
 9. Zdecydowanie również mogę polecić chłopaków z Moraska, kilka kompletów już dla nas zrobili i brak zastrzeżeń.
 10. Mam, używam dobre pół roku i nie mam zastrzeżeń. Zawsze po skończonej pracy moment na 0 i do pudełka. Przykręcił już kilkadziesiąt różnych aut i wszystko ok.
 11. Mogę polecić DATEXA Przeźmierowo ul. Graniczna 61. Folie masz do wyboru XPEL, Bruxsafol i pewnie coś jeszcze mają. Znam osobiście chłopaka, który tam okleja i wiem, że robi to dobrze.
 12. [ref=#ff3366]huntly[/ref], ile zużyłeś Serum Light na całą Hondę? Ile fibr na dotarcie zużyłeś? Na niektórych lakierach z racji ich miękkości, przy nakładaniu EXO, może się zdarzyć, że się rysują i wtedy niestety trzeba odpuścić. Jak będziesz robił Volvo nałóż Serum Light na jeden element i wyjedź na słońce obejrzeć. Jeżeli ok to zrób całe auto i później na kawałku jakiegoś elementu nałóż EXO i znów wyjedź na słońce aby sprawdzić czy się rysuje. Powłoki to nie woski, że przejedzie się clenaerem jeszcze raz i będzie dobrze. Trzeba więcej uwagi i wiedzy. Nigdy nie skreślam powłoki po jednym
 13. Śmiało smaruj woskiem/sealantem. Możesz bez problemu przelecieć również cleanerem/finishem na maszynie. Możesz odtłuszczać rozcieńczoną IPĄ ale nigdy Gtechniq Panel Wipe i podobnych mocarzy. Z powłokami jest różnie, z racji, że folia ma błonę, która się samoregeneruje, niektóre powłoki albo znikają albo są "zjadane" przez folie. Jeżeli robiłeś w Datexie to możliwe, że dostałeś próbkę sealantu XPEL, prosty w aplikacji i dobrze działa, około miesiąca.
 14. K2 aplikowałeś pędzelkiem? Próbowałeś na innej oponie? Próbowałeś np. aplikatorem gąbkowym? Po gąbkowym zupełnie inaczej wygląda, bardzo podobnie do Endurance.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.