Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 5


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Co wybrać, Gtechniq C1 + Exo czy UNC-R ?

 

Zakładając, że cena jest taka sama? :D

Gtechniq. Jak po roku czy wcześniej/później zacznie słabnąć hydrofobowość i porządna dekontaminacja nic nie daje to finish na DA + 2 warstwy EXO i na kolejny czas spokój.

A jak ma być totalnie bezobsługowo to UNC-R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję fachowca do regeneracji przednich lamp. Nie są szczelne + odbłyśniki chyba też podjechane. Dodatkowo szklany klosz mega zjechany od kamyczków. Najchętniej w promieniu do 100km od Kielc.

Polecam http://regeneracja-hc.com/ zdecydowanie więcej km, ale śmiało można wysyłać. Mega solidna firma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to chyba już wszystko ogarniam, więc sprawa wygląda tak:

Piana aktywna na suche, brudne auto, po kilku minutach spłukuję, biorę rękawicę (+ewentualnie pędzelek), 2 wiadra jedno z szamponem drugie z czystą wodą i lecę z myciem dokładnym, coś pominąłem? :kox:

Ponawiam moje pytanko :song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to chyba już wszystko ogarniam, więc sprawa wygląda tak:

Piana aktywna na suche, brudne auto, po kilku minutach spłukuję, biorę rękawicę (+ewentualnie pędzelek), 2 wiadra jedno z szamponem drugie z czystą wodą i lecę z myciem dokładnym, coś pominąłem? :kox:

Ponawiam moje pytanko :song:

a lotna rdza, smoła i glinkowanie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to chyba już wszystko ogarniam, więc sprawa wygląda tak:

Piana aktywna na suche, brudne auto, po kilku minutach spłukuję, biorę rękawicę (+ewentualnie pędzelek), 2 wiadra jedno z szamponem drugie z czystą wodą i lecę z myciem dokładnym, coś pominąłem? :kox:

Ponawiam moje pytanko :song:

a lotna rdza, smoła i glinkowanie..

 

Zależy czy tylko myje czy przygotowuje np pod cleaner+wosk ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gtechniq. Jak po roku czy wcześniej/później zacznie słabnąć hydrofobowość i porządna dekontaminacja nic nie daje to finish na DA + 2 warstwy EXO i na kolejny czas spokój.

A jak ma być totalnie bezobsługowo to UNC-R.

 

Dzięki za odpowiedź kolego.

Tak właśnie myślę że co dwie powłoki to nie Jedna hehe.

 

Chodzi przede wszystkim o look. Kolor czarny bez ziarna.

Długość leżenia nie gra roli. Kładł będę na wiosnę 2016 a niewykluczone że auto zmienię na początek 2017... Także chcę dziki look. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gtechniq. Jak po roku czy wcześniej/później zacznie słabnąć hydrofobowość i porządna dekontaminacja nic nie daje to finish na DA + 2 warstwy EXO i na kolejny czas spokój.

A jak ma być totalnie bezobsługowo to UNC-R.

 

Dzięki za odpowiedź kolego.

Tak właśnie myślę że co dwie powłoki to nie Jedna hehe.

 

Chodzi przede wszystkim o look. Kolor czarny bez ziarna.

Długość leżenia nie gra roli. Kładł będę na wiosnę 2016 a niewykluczone że auto zmienię na początek 2017... Także chcę dziki look. :D

 

Hmm o look, ciężko mi określić bo na pewno UNC-R przyciemnia mocniej niż C1, ale tu dochodzi jeszcze EXO, które bardzo fajnie podkręca kolor i daje wet looka, a jego aplikacja jest bajeczna :).

Jak cena bez różnicy to ja bym wybrał Gtechniq'a, ale to tylko moja opinia ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie plamy w nowej fiescie. Ciemne i twarde Chemia tego nie rusza. Zrobila sie jedynie jasniejsza. Przypuszczenie ze wosk. Niestety nie. Po próbie z zelazkiem zciemniala. Na papierze slady świecące. Ale to nie wosk. Moze zywica? Jest na to sposob?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to chyba już wszystko ogarniam, więc sprawa wygląda tak:

Piana aktywna na suche, brudne auto, po kilku minutach spłukuję, biorę rękawicę (+ewentualnie pędzelek), 2 wiadra jedno z szamponem drugie z czystą wodą i lecę z myciem dokładnym, coś pominąłem? :kox:

Ponawiam moje pytanko :song:

a lotna rdza, smoła i glinkowanie..

Dobra to chyba już wszystko ogarniam, więc sprawa wygląda tak:

Piana aktywna na suche, brudne auto, po kilku minutach spłukuję, biorę rękawicę (+ewentualnie pędzelek), 2 wiadra jedno z szamponem drugie z czystą wodą i lecę z myciem dokładnym, coś pominąłem? :kox:

Ponawiam moje pytanko :song:

a lotna rdza, smoła i glinkowanie..

 

Zależy czy tylko myje czy przygotowuje np pod cleaner+wosk ;)

 

Właśnie mam pytanie też odnośnie tego jako, że już ogarniam to mycie auta takie zwykłe to:

1. Jakbym chciał coś więcej podziałać to usuwanie smoły robię po myciu zasadniczym, czy po pianie aktywnej przed myciem zasadniczym?

2. Jeszcze wnęki drzwi itd Robić je po pianie, a później mycie zasadnicze czy całkiem na początku?

+ lotna rdza o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dałem dziś auto do mycia i woskowania, po odebraniu postał na dworze godzinę, wracam, a tam całe auto oszronione, ale na lakierze. Tak, jakby ktoś nachuchał, nigdy nie widziałem czegoś takiego. Jednocześnie na samej masce, gdzie jest ciepło, nie zrobiło się (jeszcze nie ostygł). To dobrze czy źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Właśnie mam pytanie też odnośnie tego jako, że już ogarniam to mycie auta takie zwykłe to:

1. Jakbym chciał coś więcej podziałać to usuwanie smoły robię po myciu zasadniczym, czy po pianie aktywnej przed myciem zasadniczym?

2. Jeszcze wnęki drzwi itd Robić je po pianie, a później mycie zasadnicze czy całkiem na początku?

+ lotna rdza o co chodzi?

 

Jak usunąć z auta wosk , powłokę i kiedy będę wiedział, że jest już goły lakier ?

 

 

wszystko jest na forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wenega - szukałem, ale wpisując hasło jak usunąć wosk z auta , wyszukiwarka nic konkretnego nie znajduje.

 

cleanerem najlepiej (oczywiście uprzednio kompletny proces mycia..)

 

będziesz widział że wosku nie ma jak nie będzie kropelkowania i zrzutu wody..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.