Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 5


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

/miodu/, Trzy ostatnie biegi maja podobny przeskok w prędkościach, największy widać pomiędzy 2 a 3.

booohal, W tym przypadku są tylko trzy ostanie biegi, bo na pierwszym nie ma wcale obrotu, na drugim zatrzymuje się po przyłożeniu palca, a na trzecim zatrzymuje się pod własnym ciężarem.

Wygląda to jakby zębatka już swoje przeszła. Jutro po pracy podjadę do sklepu w którym widziałem podobnego Vandera poproszę żeby go włączyli i porównam jak zachowują się obie maszyny, ale najpewniej będę próbował zwrócić towar sprzedającemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommy Lee, No ja 1-3 w ogóle nie używałem ze względu na to, że moment maszyna się zatrzymywała.

Pamiętaj by do DA używać sztywnych gąbek bo miękkie dodatkowo obciążają maszynę. Bardzo. Najmiększego (jest takie słowo? :D ) pada jakiego używam na DA to czerwony NAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego dochodzą straty na przekładni, etc i się maszyna nie kręci/

 

Tam przekładnia nie ma nic do ruchu obrotowego BP, bo ruch obrotowy jest na zasadach odśrodkowych, a przekładnia i napęd powodują ruch oscylacyjny, czyli im wyższy bieg tym ciężej ten ruch zatrzymać ...taki urok tych maszyn ;)

Dokładnie tak samo działa zresztą słynny DAS6 ,czy megs DAP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powalla, Tutaj mi chodziło o to, że moc mechaniczna dostępna na talerzu jest pomniejszona o straty mechaniczne przekładni ;) Przy małym momencie obrotowym dochodzą nam jeszcze te straty. Więc im mniej mocy tym ruch obrotowy będzie mniejszy, bo siła odśrodkowa też będzie mniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość głupie pytanie, ale możliwe jest wyciągnięcie reflektorów na 100%? Robiłem te z Omegi. P1200,1500,2000,2500,3000 - 3x Flexi Pads, Heavy Cut, Menzerna 2500, Anti holo. O ile hologramy udało mi się wyprowadzić, tak pod odpowiednim światłem widać pojedyncze rysy i nadal nie mogę dojść do tego co robię źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że te pojedyncze rysy są od papierów z których korzystałem. Ciężko było ocenić stan lampy przed renowacją, bo była cała zżółknięta.

 

Może źle się wyraziłem. Nie są to pojedyncze rysy, ale podczas inspekcji pod latarką wokół źródła światła widać ich całkiem sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś może sytuacje że po aplikacji exo zostały mu smugi które widać pod odpowiednim kątem pod światłem? Zaznaczam że odrazu po nałożeniu nadmiar był ściągany jedną mikrofibrą, a drugą dopolerowywanie elementu. Temperatura powietrza 20 stopni i robione małymi kawałkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że te pojedyncze rysy są od papierów z których korzystałem. Ciężko było ocenić stan lampy przed renowacją, bo była cała zżółknięta.

 

Może źle się wyraziłem. Nie są to pojedyncze rysy, ale podczas inspekcji pod latarką wokół źródła światła widać ich całkiem sporo.

 

Ja wiem o co Ci chodzi i jest z tym bardzo duży problem.Przerobiłem papierki SIA, Indasa, Mirka, 3M i pewnie coś jeszcze.Trzeba sie naprawde narobić zeby wyprowadzić zeby wszystko było idealnie.Oczywiscie widać to tylko pod odpowiednim kątem.Normalnie nie da się zauwazyc, ze cos jest nie tak.Poruszałem juz tutaj chyba 2 razy ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie pracuję na APP Matador. Fakt, widać to pod odpowiednim kątem i odpowiednim światłem. Dałem reflektory do obejrzenia osobie, która nie zna się na detailingu i stwierdziła, że wyglądają idealnie. W moim odczuciu są to nie wyprowadzone rysy po papierach, przynajmniej na to wskazuje "tor" rysy. W takim razie, zostawiam to tak jak jest. Ale dzięki za odpowiedź! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób należy używać meguiars headlight protectant?

Nałożylem warstwę, odczekałem dłuższą chwilę i był problem z dotarciem. Druga warstwa i zaraz wycieranie dużo lepiej.

Produkt powinien zaschnac jak wosk czy np docierać na mokro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy próbowałeś futrem? Jechanie samą gąbką po płaskim i śliskim materiale ja sobie darowałem :)

 

Co do samego ścierania papierami, rozmawiamy o ścieraniu "na krzyż" ? w sensie gradacja #1 i usuwanie rys po niej gradacją #2 prostopadle do rys z #1 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mbieniek, jeśli mnie pytasz, to próbowałem futrem i metoda oczywiście na krzyż. Zawsze zostają mi rysy z którejś gradacji, mimo że naprawdę dużo czasu poświęcam na pracę papierkami. Oczywiście na pierwszy rzut oka lampa po skończeniu wygląda jak nowa, po odpaleniu halogenu też jest dobrze, ale patrząc pod różnym kątem coś tam zaczyna się wyłaniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.