Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 5


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Czy w okresie zimowym, kiedy nie zawsze jest jak umyć zgodnie ze sztuką po myciu wstępnym na bezdotyku pianą wycieracie auto ręcznikiem czy lepiej poczekać aż przeschnie, a później zastosować Quick Detailer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
po myciu wstępnym na bezdotyku pianą wycieracie auto ręcznikiem

NIe

czy lepiej poczekać aż przeschnie, a później zastosować Quick Detailer?

To już wogóle odpada.

 

Dlaczego? Po "myciu" na bezdotyku przejedź palcem po lakierze i będziesz wiedział ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zabezpieczyć auto na zimę plus fajnie zrobić efekt lustra?

Zabezpieczyć głównie przed brudem, żeby zrobić formę impregnacji, po zabrudzeniu jadę na myjkę, spłukuję samą wodą i jest czysty.

Czarny lakier. Umyć szamponem, glinki raczej nie potrzebuję, ale potrzebny jakiś cleaner dodatkowo przed woskiem?

Oczywiście im taniej tym lepiej, znalazłem jakieś cudo od soft99 Fusso Coat F7 Black&Dark, może to?

 

W mieście zaproponowali mi za 5 dyszek umycie+zabezpieczenie woskiem na kilka miesięcy, ale nie chcą podać produktów, a samemu jak kupię to będę wiedział czym robiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W mieście zaproponowali mi za 5 dyszek umycie+zabezpieczenie woskiem na kilka miesięcy, ale nie chcą podać produktów, a samemu jak kupię to będę wiedział czym robiłem

 

za 5 dyszek.. ten kilku miesięczny efekt będzie tylko w głowie Twojwej i tych którzy wykonali tą usługę :D

 

poczytaj forum, a wszystkiego się dowiesz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dlatego wezmę i sam się za sprawę zabiorę.

Mam szampon od SG, rękawice, fluffy, wiadra, pędzelki, apc.

Jedynie nie wiem co po szamponie, nie mam żadnych smół itd, glinkowane było ze 2 miesiące temu przed nałożeniem wosku.

Co teraz, i jaki wosk? Czytam o fusso, ale nie jestem pewien stąd pytam

 

Forum czytarm nie od dziś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TWQ, viewtopic.php?f=6&t=2601 Jeśli czytasz forum jak napisałeś nie od dziś, to powinieneś znać odpowiedź na zadane wyżej pytania. Fusso możesz śmiało brać, albo Collinite 476s, wybór należy do Ciebie. Oba woski na ciężkie zimowe warunki. Jeśli chcesz nowość to weź nowy wosk od Shiny Garage i może jakiś teścik na forum. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem pasty od Kocha - cut 8.02 i antihologram.

Zrobiłem z ciekawości test na dość zjechanym lakierze Insigni - jedno podejście na fioletowym schollu i 8.02, wymyłem porządnie IPA oraz zmywaczem, kilka głębszych rysek zostało po czym wykonałem jedno podejście z finiszem na antihologramie. Ogólnie jestem zaskoczony, bo pasty nie pylą, zastanawia mnie tylko czy 8.02 i antihologram ma tak mocną politurę i wypełniacze przez co ciężko je wymyć czy faktycznie ten lakier taki miękki przez co 2-3 podejścia na cuttingu i finisz na antihologramie dadzą radę pięknie wyprowadzić ten lakier?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Insignia ma miękki lakier. A antihologram, moim zdaniem raczej jest z tych past mało jeżeli w ogóle wypełniających. Mam niekiedy nawet wrażenie, że jeszcze bardziej po anti uwidoczniają się jakieś grubsze ryski, których nie zauważyłem przy wcześniejszym etapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krd, dzięki, własnie dużo jest informacji ale nie z tego miesiąca, gdzieś wyczytałem ale nie mogę tego znaleźć że jednak nie zdążą od 1 stycznia bo maja problemy w rządzie z tymi uchodźcami i unia się nie chciała zgodzić by obcokrajowcy musieli płacić ale wydaje mi się ze to nie pewne info i jednak od 1 trzeba będzie kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kiedyś mówili, że tylko obcokrajowcy mieli płacić bo Niemcy już coś tam innego płacili. Zresztą te ceny 2, 5, 10e dla Niemca to śmieszna kwota. Ciekawe jakie konkretne stawki roczne będą dla nas na autostrady bo podają tylko max 130e ?

Poza tym przy granicy jak np. Kołbaskowo, powinien być darmowy przejazd do 1 zjazdu z autostrady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemcy wyjdą na 0 bo zostanie im to odliczone przy podatku, płatna tylko dla obcokrajowców.

Na jednej ze stron takie info:

"10 dni w cenie 5 – 15 euro,

2 miesiące w cenie 16 – 30 euro,

opłata roczna z możliwością kupienia winiety elektronicznej przez internet, na stacjach benzynowych oraz publicznej sprzedaży poszczególnych kiosków czy sklepów z art. spożywczymi w cenie 100 – 130 euro."

 

Ponoć w 100% opłaty mają iść na infrastrukturę. U nas z bramek wie ktoś jak to jest rozdzielane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TWQ, viewtopic.php?f=6&t=2601 Jeśli czytasz forum jak napisałeś nie od dziś, to powinieneś znać odpowiedź na zadane wyżej pytania. Fusso możesz śmiało brać, albo Collinite 476s, wybór należy do Ciebie. Oba woski na ciężkie zimowe warunki. Jeśli chcesz nowość to weź nowy wosk od Shiny Garage i może jakiś teścik na forum. ;)

Wziąłem soft99 fusso 12 moths coat dark, do tego cherry glaze i będzie dobrze?

Dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.