Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 5


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o mnie, futra nie posiadam - więc nie próbowałem. Leciałem 3x Cutting na mocnym docisku. Papiery oczywiście każdy 90 stopni do poprzedniego, robiłem to delikatnie, bez przesadnego docisku i dość długo. Tak jak kolega wyżej pisze. Lampa igła, pod normalnym źródłem światła (jakaś lampa na suficie itd) wyglądają też świetnie. Dopiero jak zaczniemy na siłę doszukiwać się rysek, to coś się wyłania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

To akurat w temacie mam pytanko.

Centralnie nad źródłem światła. To są głębokie rysy czy "mikropęknięcia"?

 

Jeśli te linie są bardzo cienkie i nie w miarę proste ale takie jakby bardzo postrzępione to pęknięcia. Ciężko z takiego zdjęcia coś powiedzieć.

Na jednej lampie u siebie ja to spowodowałem naciskając zbyt mocno małym padem na lampę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebuję na szybko informacji. Pierwsze, najważniejsze pytanie to czy w okolicach 8°C można działać z maszyną? Druga sprawa to kombinacja past i gąbek. Chociaż to nie będzie moja pierwsza korekta to zależy mi na czasie i może ktoś ma sprawdzoną taktykę na bordowego vag a (ls3y ) lakier nie jest bardzo zniszczony dlatego może sprawdziłaby się korekta 2 etap. Do dyspozycji mam rotacje i DA, futra i pady z każdego rodzaju, menzerny FG 500, FG 400, PF 2500 , FF 3000 I UC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałem raz pracować menzerna i kochem w temperaturze około 15 stopni i wiem, że może nie jest to niemożliwe, ale po za tym ze pasty (zwłaszcza te tnące) dużo ciężej rozprowadzić i wypracować to odnoszę wrażenie, że gorsze też maja działanie.. takie jest moje zdanie, więc przy 8 stopniach to już chyba za ciekawie nie będzie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób należy używać meguiars headlight protectant?

Nałożylem warstwę, odczekałem dłuższą chwilę i był problem z dotarciem. Druga warstwa i zaraz wycieranie dużo lepiej.

Produkt powinien zaschnac jak wosk czy np docierać na mokro?

Ja zawsze nakladam aplikatorem piankowym i bardzo cienka warstwę, nie czekasz tak jak z woskiem, tylko od razu docierasz bo później pozostają smugi, które właśnie trudno usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

który z QD dostępnych w PL w galonowym opakowaniu polecicie w sytuacji, gdy do pielęgnacji lakieru wykorzystuję produkty DG (teraz 101, na wiosne 601 i 105)? Do tej pory co kilka myć psikałem Aquawax, ale biorąc pod uwagę szybkość nakładania i większą trwałość 101 mam zamiar całkowicie zrezygnować z Aquawax, jednak jakiś QD by się przydał. Mam jeszcze trochę DG Fast Clean and Shine i w mojej sytuacji wydaje się naturalnym wyborem, tym bardziej że jest dostępny w dużej butli, ale może znajdzie się coś lepszego/trwalszego/wydajniejszego co równie dobrze współpracuje z produktami DG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również miałem problem z tymi mikro ryskami na lampach po polerowanie. Lampa wychodziła idealnie ale po zapaleniu świateł mijania pojawialy się takie mikro ryski. Tylko w miejscu gdzie jest źródło światła. Pod halogenem i latarka nie widać tych rysek. Papierem na mokro robiłem od 600 800 1000 1200 1500 2000 2500 3000 i nawet 5000. Potem menzerna 400 na Royal pads biały 2500 na żółtym i 3500 na czerwonym albo niebieskim. Futra nie mam. Próbowałem wyprowadzić te ryski ale bezskutecznie. Papierami na krzyż pracuje. Może ktoś ma jakiś pomysł jak z nimi powalczyc. Dodam że ich nawet nie czuć pod paznokcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te 2 Prickbort'y się czymś różnią oprócz opakowania? Jeden z MAC124 a drugi SNB?

SNB jest głównym dystrybutorem w Polsce Mac Serien ;)

 

Znacie dobre internetowe sklepy specjalistyczne pokroju partnerskich sklepów detailingowych ale z asortymentem przeznaczonym do czyszczenia domów/mieszkań (wewnątrz i na zewnątrz)?

zerknij do ktrade.pl ;) partner poorboy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zerknij do ktrade.pl ;) partner poorboy

To znam ale liczę na coś z większym wyborem kosmetyków i podziałem tak jak w przypadku większość detailingowych sklepów.

Czyli podział na produkty do czyszczenia: mebli drewnianych, z płyty, ścian, podłóg drewnianych, płytek, plastików, dywanów itd. itd.

Osobno do zabezpieczania.

 

Nie znalazłem tego typu sklepu co nieco mnie dziwi bo w teorii powinno być ich znacznie więcej niż sklepów detailingowych. O dom więcej osób dba niż o auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, mam pytanie, pacjent biała insignia, na lakierze lekkie ryski koliste.

Pytanie czy to najlepiej potrakować, żeby uzyskać jak nalpeszy efekt ? czy Meguirs UC poradzi sobie i nie zostawi hologramów ? polerowac recznie czy maszynowo ?

Wczensiej mialem BMW czarny metalic, pracowałem pastami menzarna i zostało wciul hologramów ktore było ciężko usunąc, wiem ze bmw ma twardy lakier.

 

Druga sprawa, co potem ? myslalem o PB diamond + jakis wosk.

Co byscie doradzili do bialego ?

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to ironia ;)

boje sie leciec pastami żeby nie narobić hologramów.

Zastanawiam się czy po prostu nie zakryć rysek jakims DP albo SRP ? na ciemny lakierze fajnie dawał rade BH, jest sens go kłaść też na biały ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczensiej mialem BMW czarny metalic, pracowałem pastami menzarna i zostało wciul hologramów ktore było ciężko usunąc, wiem ze bmw ma twardy lakier.

 

Druga sprawa, co potem ? myslalem o PB diamond + jakis wosk.

Co byscie doradzili do bialego ?

 

Pzdr

 

tą menzerną pracowałeś na maszynie rozumiem.. w takim razie musisz potrenować, ponieważ przy "dobrej pracy" na menzernie baaardzo trudno jest zostawić holo wg mnie..

 

 

nie wiem czy to ironia ;)

Zastanawiam się czy po prostu nie zakryć rysek jakims DP albo SRP ? na ciemny lakierze fajnie dawał rade BH, jest sens go kłaść też na biały ?

 

między Black Hole a Wihte Diamond na jasnym lakierze będzie może z 5% różnicy w efekcie wizualym..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.