Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 5


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

ludziska, prałem podsufitkę w ciągniku rolniczym. do prania użyłem proszku tenzi w ekstrakcji. spartoliłem sprawę bo poleciało trochę na szybę, porobiły się zacieki i w porę nie wytarłem tego. teraz kłopot bo płyn do szyb tego nie rusza, jest coś co pomoże? mocne APC czy jakiś rozpuszczalnik?

Auto Glym Glass Polish da sobie z tym radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

marcelonip, Było już kilka razy na forum pisane ze fibry pokoju Kirklanda czy Eurowa (obie z gramaturą oo 380g/m2) mogą być z powodzeniem używane w pracy przy aucie.

http://temachem.sklep.pl/opis/2407739/s ... sztuk.html tutaj wychodzą jeszcze taniej bo po 4,36zl za sztukę.

Dzięki Wielkie, ale do czego miałoby mi się przydać aż 10sztuk? 2 nie wystarczą w zupełności? Nie wiem jak jeszcze w sumie można je wykorzystać :o

Używacie inaczej jeszcze jakoś niż do wytarcia karoserii czy wnętrza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludziska, prałem podsufitkę w ciągniku rolniczym. do prania użyłem proszku tenzi w ekstrakcji. spartoliłem sprawę bo poleciało trochę na szybę, porobiły się zacieki i w porę nie wytarłem tego. teraz kłopot bo płyn do szyb tego nie rusza, jest coś co pomoże? mocne APC czy jakiś rozpuszczalnik?

Auto Glym Glass Polish da sobie z tym radę.

Co innego bo nie mam na stanie tego produktu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie jakieś opinie na temat vampire liquid od adbl? cena kusząco

 

Może trochę własnej inwencji i użyć szukajkę? :zly:

 

viewtopic.php?f=192&t=25051&p=608885#p608885

czytałem post Piotrka wczoraj, jednak chciałbym wiedzieć jak produkt sprawuje się na lakierze :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kiedyś spotkałem sie z wypowiedzia jednego z użytkowników forum na temat wosku w sprayu którego nie trzeba polerować do zabezpieczania wnęk w drzwiach i innych trudno dostepnych miejsc i nie mogę za cholerę tego znaleść. Czy ktoś wie jak się nazywa produkt którego szukam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak produkt sprawuje się na lakierze

 

Te koła to jak sądzisz są takie białe, a nie w " kolorze gołej stali" dlaczego? No bo są polakierowane ... myślisz że typowy lakier samochodowy zachowa się inaczej niż lakier na kołach Piotrka? Myślisz że ADBL tego nie testowało na lakierze samochodowym? Tak więc mały cytat >

"Produkt jest wynikiem wielu konsultacji i rozmów na temat stosowania Vampire na lakierze. Postanowiliśmy wprowadzić produkt dedykowany do deironizacji lakieru. Nie jest to rozcieńczony Vampire tylko całkowicie nowa formuła stworzona od podstaw. Jest rzadszy, szybciej reaguje, również wolno wysycha, niezwykle ekonomiczny, dobrze czepiający się powierzchni, bezpieczny, jest słabszy niż Vampire przy użyciu na mocnych zapieczeniach."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak produkt sprawuje się na lakierze

 

Te koła to jak sądzisz są takie białe, a nie w " kolorze gołej stali" dlaczego? No bo są polakierowane ... myślisz że typowy lakier samochodowy zachowa się inaczej niż lakier na kołach Piotrka? Myślisz że ADBL tego nie testowało na lakierze samochodowym? "

zadałem tutaj pytanie ponieważ nikt jeszcze nie dał w temacie liquid inf. jak się ma na niezabezpieczonym lakierze, jak czytałeś u Piotrka leży PNS. Testy producenta to chyba kolego normalna kolejność :o tak więc fajnie byłoby znać opinię, porównanie z innymi produktami od innych maniaków a mam po prostu mały dylemat zakupowy, dlatego wezmę na próbę 500ml i porównam go z resztką ironxa cp tym bardziej, że podszedł mi ich szampon pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Właśnie mam pytanie też odnośnie tego jako, że już ogarniam to mycie auta takie zwykłe to:

1. Jakbym chciał coś więcej podziałać to usuwanie smoły robię po myciu zasadniczym, czy po pianie aktywnej przed myciem zasadniczym?

2. Jeszcze wnęki drzwi itd Robić je po pianie, a później mycie zasadnicze czy całkiem na początku?

+ lotna rdza o co chodzi?

 

 

wszystko jest na forum...

 

Czytałem, ale coś nie ogarniam tej kolejności żeby było najbardziej odpowiednio :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie chcialbym otworzyc wlasny biznes detailingu polaczony z myjnia 1stanowiskowa bezdotykowa. I moje pytanie brzmi czy osoba ktora ma prace stalą tak jak ja pracuje w strazy pozarnej moze dostac dofinansowanie na taki biznes? Te sprzety jednak kosztuja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Kuuki, myślę, że powinieneś iść do właściwego miejscu zamieszkania urzędu i się spytać.

Ale jak zamierzasz biznes opierać wyłącznie na dotacji to proponowałbym się za to nie brać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 tysięcy z urzędu to jest maks a to nie wystarczy Ci na stanowisko z myjnią bezdotykową. już się orientowałem jak to wygląda.

 

a pieniążki z Unii ciężko pozyskać i zazwyczaj idą one na kulturę, rozwój wsi, agroturystyki. indywidualnie wiąże się to i tak z kredytem. bo kilkudziesięciu tysięcy złotych nikt Ci nie da. po czasie będziesz musiał sporo oddać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myslalem wiec zaczne od malego detailingu, miejsce pracy mam dosc dobre, wystarczy posprzatac do czysta i zalatwic sprzet i oswietlenie.

Sprzet kupuje od zera bo ten na ktorym nauczylem sie co nieco byl pozyczany.

Potrzebuje myjke cisnieniowa, odkurzacz pioracy, i maszynke oscylacyjna. Cos polecacie dobrego aby posluzylo pare lat? Lepiej nowka czy niekoniecznie? Cos warto jeszcze kupic nie mowiac o srodkach czystości??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myslalem wiec zaczne od malego detailingu, miejsce pracy mam dosc dobre, wystarczy posprzatac do czysta i zalatwic sprzet i oswietlenie.

Sprzet kupuje od zera bo ten na ktorym nauczylem sie co nieco byl pozyczany.

Potrzebuje myjke cisnieniowa, odkurzacz pioracy, i maszynke oscylacyjna. Cos polecacie dobrego aby posluzylo pare lat? Lepiej nowka czy niekoniecznie? Cos warto jeszcze kupic nie mowiac o srodkach czystości??

 

nie wiedząc tak podstawowych rzeczy, chcesz otwierać taki biznes, gdzie podstawą sukcesu jest właśnie wiedza :kox: sorry ale takie pytania to może zadawc ktoś kto pierwszy raz zetknął się z detailingiem a nie ktoś kto chce ruszać z tym na poważnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie chcialbym otworzyc wlasny biznes detailingu polaczony z myjnia 1stanowiskowa bezdotykowa. I moje pytanie brzmi czy osoba ktora ma prace stalą tak jak ja pracuje w strazy pozarnej moze dostac dofinansowanie na taki biznes? Te sprzety jednak kosztuja :)

Jeżeli pracujesz to możesz się jedynie załapać na nisko-oprocentowane (1-5%) pożyczki, poszukaj jakiegoś inkubatora w swojej okolicy powinni mieć namiary na instytucje w tym się specjalizujące.

Plusem jest to że nie musisz płacić ZUSu (ponieważ pracujesz) tylko samo zdrowotne, jednak zastanów się ile musisz umyć tych samochodów żeby zarobić na siebie i utrzymanie tego interesu.

I 2 razy się zastanów zanim kogoś zatrudnisz, żeby zarabiał na siebie i Ciebie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacjent - czarne Volvo S60, po pełnej korekcie. Dziś przychodzi czas na zabezpieczenie lakieru. Mam:

AG SRP lub PB BH pod spób,

FK 1000p HiTemp lub PB Nattys Red na wierzch.

 

Początkowo myślałem o PB BH + Nattys Red (raczej sprawdzona kombinacja), ale czy może polecicie jakąś rozsądniejszą kombinacje, która oprócz tego że będzie wyglądać, wytrzyma choć 2 miesiące w zimie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.