Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


jarusiek

Rekomendowane odpowiedzi

@martinforesterNo wiesz, wszystko zależy od tego czego potrzebujesz. Ja właśnie zastanawiam się nad takim montażem myjki na stałe na ścianie w garażu, bo mi myjka służy tylko do mycia samochodu, nie potrzebuję jej przenosić itp. Jeżeli się zastanawiasz nad Kranzle 2160 to bierz 😉 - porządny sprzęt. 140 barów spokojnie wystarczy do mycia auta, przepływ na poziomie 11 litrów na minutę pozwoli na szybkie spłukanie aktywnej piany z auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chce się komuś wytłumaczyć laikowi co mi potrzeba itd żeby mieć dobrze w życiu? 🙂

Myjka do auta i przy domu.

Chciałbym żeby się nie psuła. Nie wkurzała sąsiadów. Miała wystarczającą moc.

Co trenduje i warto kupić? Jakie akcesoria są mi potrzebne, jakieś szczoty do kostki? sam nie wiem 😉

Do czego to się w ogóle używa wokół domu?

Spoglądałem na dużego parkside phd180 ale nie dostępny. Nie wiem czy to nie za dużo myjki 😛

 

Fajnie jakby dało się ją postawić i ogarnąć auto a nie przestawiać bo za mało węża. Bęben na pewno na plus.

Że pianownice potem trzeba dokupić to wiem 🙂

A moze źle myślę i np praktyczny będzie taki Karcher k4 /k5 compact? Będzie wygodniej z nią łazić po działce itd. Duży parkside to 20kilo maszyny

Weźcie mnie naprowadzcie 😛

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
46 minut temu, analyzator napisał:

Weźcie mnie naprowadzcie 😛

To ja Ci dam z mojego punktu widzenia 😄 
Koło siebie mam gościa co ściąga i naprawia karchery z niemiec. Trafiłą mu się idealna sztuka starego poczciwego karchera k520 

image.png.b97902f308f7f2b406df596f1d542b75.png

Maszyna w idealnym stanie, nawet uszczelniacze oryginalne były wiec tylko przejżał maszyne, zobaczył czy ciśnienie trzyma itp. i kupiłem od niego za 550 zł. Myje nią dywany, auta (8 w domu) i osobiście jestem z niej mega zadowolony. Dokupiłem dłuższy wąż 10m z tego co pamietam i jest idealna długosc na oblecenie całego auta dookoła. Te stare myjki karchera sa nieporównywalne z tymi nowymi. Wiec jeżeli już karcher to najlepiej uzywany w dobrym stanie kupić 🙂 

Jak mialbym kupowac nowa myjke to pewnie bym kupił lavor vertigo 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Streat nie mam źródła na używkę. Kupuję na kilka lat więc czy będzie 3 stówy czy tysiak jest okej. Jak ze wszystkim o czym zaczyna się czytać, na oko, to moje wymagania spełniają użądzenia za 2k+ 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeżeli chodzi o kąt strumienia wody w kontekście mycia auta, to czy przy wyborze dyszy można się sugerować tabelą na tej stronie? -> https://promur.pl/jak-dobrac-dysze-do-myjki-cisnieniowej/

Wychodzi, że dla większości sensownych myjek ~25 stopni będzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pora pomału wymienić swoją poczciwą K5 - wysłużyła naprawdę sporo (bo gdzieś od około 2013 roku). Niestety miała swoje fochy - słabe wykonanie, konieczność napraw, padające lance, czasem przerwy w pracy.

O ile do samochodów i motocykli daje radę tak pod mycie kostki czy elewacji jest już słabo, nawet bardzo... 

 

Ale do rzeczy - zasadniczo jestem w kropce - z jednej strony posłużyła długo. Nie chcę K7 ze względu na plastik fantastik i problemy wielu użytkowników z FC, w dodatku karcher leci tutaj w kulki i ta seria już nie ma mosiądzu. 

Rozważam HD 5/15 - jednak tutaj budżet jest już większy, zakup i tak będzie na fakturę a potrzebuję czegoś co podziała kilka lat, da radę domyć kostkę elewację i nie zepsuje się od stania.

Znalazłem fajną ofertę na  Kranzle 2195 za 5300 z bębnem - myjki te mają opinie pancernych,

Oczywiście w grę wchodzą używane jakieś lepsze. Kusi mnie również myjka z opcją podgrzewania wody - znalazłem LAVOR DAKOTA 2007 XP za 6300 zł - tutaj trochę przekracza budżet ale jeśli byłaby to dobra opcja to może warto ?  Przeraża troszkę niski wydatek wody. Niestety w internecie informacji praktycznie brak o tym modelu, choć użytkownicy tej marki ogólnie byli zadowoleni.

 

Myjka głównie ma służyć do mycia samochodów / motocykli oraz kilka razy w roku dłuższe prace przy elewacji / kostce. 

W sklepach Karcher mówią że myjki serii K są do mycia przez pół godziny, moja wytrzymywała dłuższe - jednak wolę kupić coś co nie będzie bać się pracy (inna sprawa że sprzedawca chce sprzedać to co droższe)   

 W małym skrócie:  (wydatek wody na godzinę/ciśnienie robocze/ maksymalne) oraz cena

Karcher K5 (obecnie posiadany) (500/125/145) ~ 1300zł
Karcher K7 (dla zestawienia)   (600/160/180) 1800zł

Karcher HD 5/15C plus  (500/150/200) ~2800 zł

Karcher HD 6/15 plus (560/150/225) ~4000

Kranzle 2160 (660/140/160) 5200zł

Kranzle 2195 (480/180/195) 5300zł

Kranzle 2175 (720/160/175) 6200zł (wersja 400V)

Lavor Dakota 2007 XP  (420/200/?) 6300zł - powystawowa, nowa ~10k zł

Jeśli ktoś ma ciekawe propozycje bardzo poproszę, z dodatkowych kryteriów - potrzebuję aby myjka miała "popularny standard złącza" tak aby móc dokupić akcesoria bez większego problemu a nie być skazanym tylko na zamówienie od producenta; jeśli jest bęben to taki który faktycznie działa (ten w K5 to tragedia), dobrze aby wąż pracował swobodnie tak aby nie plątał się samoistnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. To mój pierwszy post na tym forum. Zastanawiam się skąd się bierze niższa cena na myjkę Lavor Vertigo 26  w Obi? Tylko w tej sieci mają taką cenę. Obawiam się, czy to nie są urządzenia z jakimiś drobnymi, ale jednak wadami? Różnica w cenie jest dość duża - ok. 300 zł, a czasami więcej, jak jest promocja w Obi. Jestem zdecydowany właśnie na tą myjkę i trochę obawiam się ewentualnych problemów w czasie użytkowania. Zdecydowana większość opinii wystawiana jest krótko po zakupie. Jeżeli ktoś coś wie i zechce się podzielić wiedzą, to będę wdzięczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd się biorą niskie ceny w marketach?  Lavor 899 , K5 999 ,  myjka VW do okien za 189 , WD3 za 239zł ... to magia !   

No , a tak serio , to mnożnik  ilości dostarczanego do sieci towaru i czasu .  Duży gracz dyktuje ceny i ilość i  jak chcesz mu sprzedać , to musisz zrobić cenę jaka mu pasuje , bo inaczej nie kupi .   To jest dobre dla klienta ale mordercze dla producenta ... ale bądźcie pewni że krzywda mu się nie dzieje, bo odbija sobie na innych artykułach lub innych , czytaj mniejszych kupcach hurtowych. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Jaką myjke ciśnieniową, służącą tylko do mycia auta i motocykla, w najmniejszym rozmiarze byście polecili? Powiedzmy z dodatkowym zbiorniczkiem na lancy badź w samym urządzeniu. Chciałbym aby myjka zajmowała mało miejsca bo często musiałbym ją przewozić w bagażniku. Kiedyś oglądałem Lavor LVR 145B po 600 zł. Może jakis model z Lidla jest polecany? 
Z góry dziekuje za odpowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć! 
Mam garaż z dość dużym placem wybrukowanym z kratką ściekową. Największy problem to brak bieżącej wody. Czy ktoś z Was ma doświadczenie z myjką akumulatorową (Jimmy JW 31 albo Parkside PDRA 20)

Te myjki pobierają sobie wodę z wiaderka lub zbiornika. Czy da radę tym umyć samochód przy garażu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie poradzicie coś, przeczytałem kilkanaście stron wstecz i mam mętlik. Po 5 latach mój mały nilfisk c100 wczoraj padł, silnik wyzionął ducha. Chodziła praktycznie co weekend, a w "sezonie" 2-3x w tygodniu. Niestety na chwilę obecną mam bardzo okrojony budżet bo 400-450zl 😕 i zależy mi na w miarę niskiej masie i wielkości, bo często przewożę.

Tak patrzę i w tym budżecie byłyby:

nilfisk c120( nie musiałbym zmieniać końcówek, bo mam pa i dysze pod nilfisk)

lavor ninja plus 140

lavor ninja 150 

lavor extra 145

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C120 nie jest mocarzem, ale moja po kilku inwestycjach wytrzymała rowniez 5 lat, za tę cenę chyba OK wynik, przy dzisiejszej jakosci sprzętu (prawie dwuletni Kärcher Professional za parę k ze zwarciem wywołanym popękanymi wewnętrznymi kablami pozdrawia). Ogarniala samochody, plastikowe skrzynki, kostkę. Ciekaw jestem wydajności PA z tą myjką, ale jeśli C100 działała, to powinno być OK. Prosta w budowie/demontażu i montażu, ale bardzo licho wykończona w środku (za "ochronę" bebechów robi... kawałeczek cienkiej gąbki/pianki). Faktycznie jest leciutka i poręczna. W kwietniu ostatecznie poszła na OLX jako dawca części, choć raczej byłaby naprawialna.
EDIT: inwestycje to: nowy pistolet za 74 PLN, naprawa elektryki w środku (bez złożenia) 38 PLN, wąż (50 - 130 obecnie, nie pamiętam, ile kosztował).
Wyryte w skale z S20 FE 5G







Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może trafiłem na wymagający egzemplarz Nadal, myjka jest mocno budżetowa, więc pięć lat służby to spoko wynik. Wiadomo, że jakością pracy obecna ją rozjeżdża, ale za to zwarcie już wyłapała dużego minusa. Musisz sam przemyśleć, nie wiem, jaka jakość Nilfiskow jest obecnie. Pozostałych modeli podanych przez Ciebie nie znam. Prawdopodobnie i u mnie wymiana start-stopu by pomogła, ale mając na uwadze, że myjka ma dobrych parę lat i nie ma już dla niej specjalnie zastosowania, do naprawy nie doszło
Powodzenia!

Wyryte w skale z S20 FE 5G



  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie chce kupić myjkę, obecnie mam Nilfisk C-PG 135.1-8 X-TRA EU, ale czas kupić coś lepszego.

Zastanawiam się co kupić, K5 wydaje się ciekawe, ale kusi K7 tylko nie wiem jaki model, czy może inne modele sa atrakcyjniejsze? Chodzi mi o to, aby dysza miała szeroki strumień wody. Macie jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.