Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


jarusiek

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, FilipO napisał:

Z tym przedłużaczem uważaj.. ja kupiłem nowy 3x2.5mm 10m i.. wybijało korki.. za to na starym cienkim, bez żadnego problemu.. 

Nie dość, że cienki to ma 50 metrów... Można spróbować? Nie zepsuje myjki? Wyczytałem, że trzeba cały rozwinąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, ichris napisał:

Nie dość, że cienki to ma 50 metrów... Można spróbować? Nie zepsuje myjki? Wyczytałem, że trzeba cały rozwinąć.

No ale jak taki przedluzacz ma zepsuć myjke ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, lukasz_byd napisał:

No ale jak taki przedluzacz ma zepsuć myjke ?

Próbowałem znaleźć na forum informacje jak prawidłowo uruchomić myjkę i zakończyć pracę (przede wszystkim aby zminimalizować czas pracy pompy na sucho) ale nie znalazłem odpowiedzi. Zamiast tego trafiłem na wątek przedłużaczy. Podobno zbyt cienkie grożą nawet pożarem. Co ciekawe w instrukcji Parkside PHDP 180 jest info, że przedłużacz ma mieć 2,5mm ale na kablu myjki jest 3x1,5mm... Trochę to dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ichris

 

Uruchamianie:

1. Odpowietrzasz węża ogrodowego (tylko po to aby tego już nie robić poprzez myjkę bo będzie dłużej trwało).

2. Podpinasz węża ogrodowego do myjki.

3. Naciskasz spust na pistolecie myjki aby odpowietrzyć myjkę.

4. Włączasz silnik myjki i zaczynasz myć - być może na krótką chwile jeszcze jakieś odpowietrzenie nastąpi.

 

Koniec pracy.

1. Wyłączasz silnik.

2. Odpinasz węża ogrodowego.

3. Naciskasz spust w pistolecie aby zdjąć pozostałe ciśnienie w układzie.

4. Składasz całość.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, xadamx napisał:

@ichris

 

Uruchamianie:

1. Odpowietrzasz węża ogrodowego (tylko po to aby tego już nie robić poprzez myjkę bo będzie dłużej trwało).

2. Podpinasz węża ogrodowego do myjki.

3. Naciskasz spust na pistolecie myjki aby odpowietrzyć myjkę.

4. Włączasz silnik myjki i zaczynasz myć - być może na krótką chwile jeszcze jakieś odpowietrzenie nastąpi.

 

Koniec pracy.

1. Wyłączasz silnik.

2. Odpinasz węża ogrodowego.

3. Naciskasz spust w pistolecie aby zdjąć pozostałe ciśnienie w układzie.

4. Składasz całość.

 

 

W trakcie pracy przy dłuższym postoju możesz wyłączyć myjkę i nacisnąć spust w pistolecie, aby myjka nie stała pod ciśnieniem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xadamx, @Rafał_RW - Dziękuję Wam bardzo 🙂 Wieczorem odpalam moją pierwszą myjkę. Dam znać jak wrażenia.

 

Edit:

Wszystko działa, jestem mega zadowolony 😁 Żadnych problemów, żadnych przecieków. Patio Cleaner jest super do kostki. Wąż i bęben super sprawa. Generalnie całkiem solidnie ten sprzęt wygląda jak na myjkę z Lidla. Jest bardzo ciężka - jak na pierwszy dzień prac z urządzeniem to jedyna wada. 

Czy wg Was warto stosować detergent przez myjkę? Czy nie wpłynie to negatywnie na jej trwałość? Mam bardzo zaniedbaną kostkę. Wyczyściłem kilka metrów samą wodą i jest ogromna różnica ale jakby zastosować jakąś chemię to chyba rezultaty może byłyby jeszcze lepsze?

 

Edit 2: Jeśli przy myjce jest kabel 3x1.5mm to może wystarczy przedłużacz o takich samych parametrach? Np. https://www.castorama.pl/przedluzacz-ogrodowy-diall-3-x-1-5-mm2-20-m-id-1086629.html ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, ichris napisał:

Edit 2: Jeśli przy myjce jest kabel 3x1.5mm to może wystarczy przedłużacz o takich samych parametrach? Np. https://www.castorama.pl/przedluzacz-ogrodowy-diall-3-x-1-5-mm2-20-m-id-1086629.html ?

Widziałeś zapis w instrukcji o 3x2,5mm2 bo sam go przytoczyleś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, ichris napisał:

@xadamx, @Rafał_RW - Dziękuję Wam bardzo 🙂 Wieczorem odpalam moją pierwszą myjkę. Dam znać jak wrażenia.

 

E

Czy wg Was warto stosować detergent przez myjkę? Czy nie wpłynie to negatywnie na jej trwałość? Mam bardzo zaniedbaną kostkę. Wyczyściłem kilka metrów samą wodą i jest ogromna różnica ale jakby zastosować jakąś chemię to chyba rezultaty może byłyby jeszcze lepsze?

 

 

Wg mnie nie warto puszczać chemii przez myjkę. Nigdy nie wiesz czy uda się dobrze ją wypłukać, tak aby nie narobiła szkody gdy zostanie w przewodach, pompie itd. Zwykła piana aktywna zatyka sitko w pianownicy (jeśli nie przepłuczesz czystą wodą), a taka chemia do kostki jest zdecydowanie mocniejsza.

Pomyśl o opryskiwaczu. Koszt niewielki (najprostszy ok. 30-40 zł) jak się zniszczy to szkody dużej nie będziesz miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.06.2021 o 16:38, FilipO napisał:

Z tym przedłużaczem uważaj.. ja kupiłem nowy 3x2.5mm 10m i.. wybijało korki.. za to na starym cienkim, bez żadnego problemu.. 

Po co kolegę wprowadzasz w błąd 😳 przecież każdy kto się chociaż orientuje wie, że do odbiorników o większej mocy należy używać grubszego przedłużacza zamiast przewodu telefonicznego 😉  proponuję pod ten przedłużacz podłączyć coś co pobiera mało prądu i jak bezpiecznik Ci wytrzyma to już wiesz ze masz za małe zabezpieczenie. 

@ichris jeśli dobrze wyczytałem że potrzebujesz długi przedłużacz to zdecydowanie szukaj o przekroju 2,5 mm 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.06.2021 o 16:38, FilipO napisał:

Z tym przedłużaczem uważaj.. ja kupiłem nowy 3x2.5mm 10m i.. wybijało korki.. za to na starym cienkim, bez żadnego problemu.. 

Bo odbiornik przez 3x2.5mm mógł pobrać większą ilość prądu niż na cieńkim. Wiekszą niż zabezpieczenie.

Na cieńkim widocznie nie pobierał pełnej mocy.

 

No chyba że wada fabryczna była, ale to w każdym może się zdarzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.06.2021 o 22:33, Romanek11 napisał:

Po co kolegę wprowadzasz w błąd 😳 przecież każdy kto się chociaż orientuje wie, że do odbiorników o większej mocy należy używać grubszego przedłużacza zamiast przewodu telefonicznego 😉  proponuję pod ten przedłużacz podłączyć coś co pobiera mało prądu i jak bezpiecznik Ci wytrzyma to już wiesz ze masz za małe zabezpieczenie. 

@ichris jeśli dobrze wyczytałem że potrzebujesz długi przedłużacz to zdecydowanie szukaj o przekroju 2,5 mm 

Czy 20 metrów to jest długi przedłużacz? Dzisiaj byłem w Leroy Merlin i widziałem taki: https://m.leroymerlin.pl/elektrycznosc/akcesoria-elektryczne/przedluzacze-ogrodowe-i-warsztatowe/przedluzacz-uniwersalny-1x2p-z-3x1-5-20-m,p61897,l2771.html

Jest bardzo ciężki, wygląda porządnie i nie jest chiński (Diall) jak z Castoramy, który podlinkowałem wyżej tylko podobno jest polski. Kabel wygląda solidniej niż ten przy myjce. Serio trzeba jeszcze grubszy? 

Może zamiast tego z Leroy taki kupić: https://allegro.pl/oferta/przedluzacz-budowlany-20m-3x2-5-230v-ip44-gniazdo-5292919531 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

jako, że korzystałem z Waszych porad postanowiłem opisać myjki jakie posiadałem. Dodam, że myjek używałem amatorsko powiedzmy 2-5 razy w tygodniu.

Karcher K2 basic  padły mi 4 (2 po upływie gwarancji 2 przed , w jednej naprawiono usterkę druga została wymieniona na nową) sprzęt budżetowy zakupiony w Leroy M. 

Makita HW131 sprzęt przyzwoity . Po 3 latach teść wiosną zostawił mroźną nocą na dworzu nie spuścił wody, nie schował brak kała i klops.

Plusy mosiężna obudowa pompy, silnik indukcyjny, długi porządny wąż nawijany na bęben, ceny od ok 1500zł, zbiornik na pianę detergent niestety przy małym ciśnieniu i tylko dla jednej lancy, ciśnienie dla mnie wystarczało, dostępność częsci.

Minusy : duży ciężar, którego plastikowe koło nie wytrzymało, wskaźnik ciśnienia zaszedł parą a później już nic nie wskazywał choć myjka działała bez zarzutu :), silnik nie wyłącza się - nie ma start stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dzień pracy z myjka Parkside PHDP 180 A1. Jestem mega zadowolony. Dzięki Waszym podpowiedziom myjka praktycznie w ogóle nie pracuje na sucho i wszystko śmiga jak należy. Kupiłem porządny przedłużacz 3x 2,5mm i pracuje się się świetnie. Kostka wygląda znacznie lepiej. Auto również lśni. Wszystkie dysze fajnie działają. Teraz potrzebuje pianownicy. Planuje kupić chińczyka z Ali. Czy wersja pod Lavora będzie ok do Parkside'a?

https://a.aliexpress.com/_vOCnCb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam od dwoch dni ten watek i dalej nie moge sobie wybrac myjki 🙂  szukam myjki tak do ok. 700zł (ale kompaktowej) 

Wiem ,że wszyscy w tej cenie polecaja Lavor V26 ale dyskwalifuje ja dla mnie waga 25 kg!. Myjki potrzebuje do okazjonalnego mycia aut . Bede ja czesto wozil w samochodzie bo nie chce jej zostawiac na dzialce itp i nie bede dzwigal takiego smoka 😱  Prosze doradzcie co kupic z tych modeli 🙏 ?

- BOSCH Aquatak 135 - na plus 3 lata gwarancji i dobre paramtery ale na papierze

- Nillfisk C135 - dobre parametry ale malo opinii

- Karcher K3 albo K4 (K5 poza zasiegiem cenowym i ciezka) - na minus plastikowe pompy 😞 

- z lzejszych modeli Lavor jest w OBI model Galaxy 160 alb Stargate 180 ?

 

Chcialbym tylko zeby w komplecie byla sensowna pianownica albo dokupie jak polecacie techkara w tym watku...

Prosze pomozcie cos wybrac ! 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to lavor najlepiej wychodzi bo ma dobra cenę do wydajności. 
 

wiem ze pistolet się szybko zużywa, ale po jego wymianie na lepszy jest już spoko. No i galaxy można dorwać na promocji nawet za 450zł. Trzeba poszukać. Ja celuje w stargate, bo karcher niżej niż k5 jest słaby jakościowo. 
 

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, doogi_tom napisał:

Z tego co wiem to lavor najlepiej wychodzi bo ma dobra cenę do wydajności. 
 

wiem ze pistolet się szybko zużywa, ale po jego wymianie na lepszy jest już spoko. No i galaxy można dorwać na promocji nawet za 450zł. Trzeba poszukać. Ja celuje w stargate, bo karcher niżej niż k5 jest słaby jakościowo. 
 

pozdro.

W obu tych modelach jest taki sam pistolet?  A co z boshem albo nilfiskiem ? Też dużo osób je chwali i metalowa pompa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, powalla napisał:

Stargate 180 to niestety taka sama polka do Galaxy , ot nowsza seria . Lavor tez jakby zaczyna sie od Vertigo, tak jak Karcher od K5 . 
Co do awaryjnosci pistoletow w Lavorze to nic na ten temat nie wiem , a sprzedalem kilka palet 😉 

 

Rozumiem że stargate to nowszy model? Czyli podsumowując stargate będzie lepszym wyborem niż Karcher k3? 

A nikt nie ma Boscha 135 albo Nilfiska c135?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, powalla napisał:

Co do awaryjnosci pistoletow w Lavorze to nic na ten temat nie wiem , a sprzedalem kilka palet

Ja w swoim Lavorze reklamowałem pistolet. Padł mechanizm zapinania węża. Po wpięciu węża nie dało się go już odpiąć. Po trzech dniach miałem nowy pistolet i wąż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, beavis napisał:

Rozumiem że stargate to nowszy model? Czyli podsumowując stargate będzie lepszym wyborem niż Karcher k3? 

A nikt nie ma Boscha 135 albo Nilfiska c135?

Tak. Karcher k3 ma słabsze materiały konstrukcyjne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.