Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


jarusiek

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, RoBee napisał:


 

 


Znam ten ból, ale wąż do Kärchera można przecież wymienić. Właśnie się nad tym poważnie zastanawiam, bo ten oryginalny mnie Kukizuje już.

 

Tak wiem, jednak przymierzam się powoli do czegoś prywatnego co później sobie poradzi (przynajmniej przez jakiś czas) przy regularnych myciach aut klientów ( wizja otwarcia własnego biznesu). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z was zgłaszał może pistolet od lavora vertigo 26 na gwarancje? Od czerwca poszło 5-6 uszczelek węża… w zasadzie co mycie wpada nowa uszczelka.. są rozrywane przez złącze pistoletu.. W jaki sposób to działa w przypadku OBI? Na stronie brak info.. reklamacje bezpośrednio w sklepie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FilipO Reklamacje na Vertigo dokonywałem bezpośrednio w OBI, OBI  odsyła do producenta. W moim przypadku nie miałem dobrych doświadczeń... Miałem problem z zapowietrzaniem się myjki, po 1 reklamacji odesłali mi myjkę w takim stanie jak była z notką że nie umiem używać myjki. Po 2 reklamacji naprawili, ziarenko piasku gdzieś dostało się w układ co powodowało awarię ale za to myjka dostała szkód w postaci spękanej obudowy i nie dokręconego silnika. Teraz mam problem z częstym dopompowywaniem myjki, nie wiem czy to wina ciśnienia wody czy myjki 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chochlik437 problem z myjką.

Gdzieś jest rozszczelnienie.

Sprawdź czy nie ma gdzieś przecieków.

Być może pistolet, wąż lub głowica.

Do sprawdzenia także zawór zwrotny i wyłącznik ciśnieniowy.

Nie można tego bagatelizować, bo podczas dobijania, w pompie niebezpiecznie wzrasta ciśnienie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@alexander.p

Ja używam 2160 a friend @mike6_6 1152,  jestem mega zadowolony...do tego pistolet od Mata z OG i jest ogień😁

Polecam pogadać z Marcinem przedstawicielem to pomoże ale to będzie długa rozmowa😁+48723110000, z podesłaniem myjki na testy może być ciężko 🤭

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, #kris napisał:

@alexander.p

Ja używam 2160 a friend @mike6_6 1152,  jestem mega zadowolony...do tego pistolet od Mata z OG i jest ogień😁

Polecam pogadać z Marcinem przedstawicielem to pomoże ale to będzie długa rozmowa😁+48723110000, z podesłaniem myjki na testy może być ciężko 🤭

No wiesz co ,mi nie przyślesz:)

Myślałem o 10/122. Przed zakupem wykonam tel do przyjaciela

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nilfisk-ALTO E 150.2-9 P X-TRA https://www.pepper.pl/promocje/myjka-wysokocisnieniowa-nilfisk-e-1502-9-p-x-tra-439166

Max. ciśnienie robocze: 150 barów

Max. przepływ: 500 l/h

Znamionowa moc początkowa: 2 100 W

Typ pompy: pompa aluminiowa

Długość węża wysokociśnieniowego: 9 m

Waga: 19,8 kg

Patio Cleaner i bęben na wąż w zestawie

Przecena z 1.479zł na 809zł
 

Takiego Nilfiska ktoś przerabiał? Parametry zbliżone do K5, nieco słabsze od Vertigo 26 ale cena obecnie nieco lepsza i w zestawie jest patio cleaner i bęben na wąż. Ten ostatni jest też dłuższy o jeden metr od Lavora. Myślałem nad Vertigo 26 bo mój budżetowy Nilfisk C110 z 2014 roku... może się kiedyś zepsuć, ale ten Nilfisk z peppera mnie zaciekawił. Na Nilfiska w sumie mało kto narzeka (moją budżetówką często używam już kilka lat). Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie odnośnie tego powyższego Nilfiska którego zamówiłem. On ma ciśnienie robocze 140 bar i 6,7 l/min / 400 l/h. Vertigo 26 ma 130 bar i 7,4 l/min. Pytanie czy patio clener będzie działał lepiej na Nilfisku 150 czy Vertigo 26 tj. czy patio clener lepiej działa z lepszym przepływem czy ciśnieniem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

@martinforester mówię zerkne sobie na specyfikację Karcher ale jak na oficjalnej stronie zobaczyłem foto gdzie gość niesie ją w jednej ręce to.... wybieram Kranzle i jeżeli masz dostęp do 400V to brałbym 2175

Ps. Sam posiadam 2160 gdyż czasem używam u kogoś a tam brak trzech faz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up cześć, dzięki za uwagę. To jeszcze przedstawię Ci cenę  i czy ostatecznie wybrać tego Karchera z tym wyposażeniem tj. bęben + ta szczotka czy gole Kranzle

- Karcher 3200zł (150bar 500l/h)

- 2160 TS (bez bębna) 3750zł (140bar 660l/h)

- 2175 TS (bez bębna) 4040zł chyba jednak odpuszczę  ;( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up a nie straci wtedy na mobilności? 400V jest już jakimś ograniczeniem a taki wall mount ? u mnie raczej odpada mam wodę ze studni głębinowej z przyłączem na zewnątrz budynku, zasilanie 230/400 mam w środku i na zewnątrz, ale taki montaż wall mount raczej tylko wewnątrz i takie rozwiązanie to też dodatkowy koszt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.