Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


jarusiek

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra - rozmyślam czy znaleźć gdzieś Parkside  PHDP 180, czy szarpnąć się na Lavor Vertigo 28.

Podpowiedzcie, bo podają różnie wartości, Parkside na papierze wygląda trochę lepie, no ale...

Parkside podaje ciśnienie maksymalne (180) i robocze (150)
Lavor podaje za to maksymalne ciśnienie robocze (180)

Parkside przepływ wody - 600l\h
Lavor przepływ wody - 510l\h

Lavor około 4kg cięższy, nieco słabsza moc silnika (2800 vs. 3000, oba indukcyjne).

Mogę kupić tylko jedną 😄  - która będzie miała mocniejsze ciśnienie? Którą byście wybrali?
Parę ostatnich stron Lavor Vertigo opanował, ale czy ten Parkside nie będzie lepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.04.2022 o 22:36, powalla napisał:

Za tydzień od środy w OBI myjka Lavor Vertigo 26 po 999 zł  i  K7 1499zl. 

@powalla, masz jakieś info o nowej promocji na tą myjkę ?, bo aktualnie jest po 1299 zł i tak sie zastanawiam czy brać ja czy czekać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa promocja od 29. 06 , czyli 22 będę miał info co jest w gazetce , więc jak będzie napiszę . 

 

PS: w obi możesz wziąć ją na raty 0% i to prawdziwe 0%!  Żadnych ubezpieczeń , żadnych kosztów za szybszą spłatę  itp itd  więc można spłacić nawet po 2 ratach  ... lub standardowo po 20 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, poczekam w takim razie do tego 22.06, może trafi na promocję 🙂

 

ps. to jest jakaś specjalna wersja dla OBI, bo na Alledrogo ich nie ma, jest tylko model Vertigo 28, ale cena już 1650 zł, parametry podobne, tylko widzę, że ma bęben na wąż 

W Lidlu będzie ta myjka 3000 Watt 180 Barów , tym razem za 999zł, ale bez tego urządzenia do czyszczenia kostki, jak uważacie warta jest ona te pieniądze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.06.2022 o 11:52, janus_z napisał:

W Lidlu będzie ta myjka 3000 Watt 180 Barów , tym razem za 999zł, ale bez tego urządzenia do czyszczenia kostki, jak uważacie warta jest ona te pieniądze ?

W sumie ciekawe bo w gazetce jest zdjęcie z tym T-racerem, ale w opisie cicho.

Screenshot_2022-06-20-13-48-42-424_com.android.chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie przed tą samą rozkminką - Lavor Vertigo 28 Pro czy Parkside phdp 180 (serio bez przystawki patio będzie?)

Na plus Parkside - cena (!) i większy przepływ wody (600l\h), regulowane ciśnienie na pistolecie.
Na minus - głośna, bo indukcyjna pompa a db 98 (jak mój stary phd150) i aluminiowa pompa.

Na plus Lavora - mosiężna pompa i cichsza, 92db chyba
Na minus - cena ( 😉 ) i mocowanie na gwint M22, wydaje mi się, że na bayonet jest wygodniejsze rozwiązanie.

Obie takie samo ciśnienie robocze, silniki indukcyjne.

Czy Lavorem można pracować dłużej niż 15 minut ciągłej pracy (mycie kostki)? bo zgaduję, że Parkside,mimo, że seria Performance, to z racji na aluminiową pompę raczej nie można jej przeciążać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na YouTube w teście widziałem ta myjkę z Lidla z metalową końcówką lancy, tak jak w tym Lavorze, a teraz widzę jest plastik, ciekawe czy zawór w pistolecie jest metalowy, ktoś wie ??.  Ja jeszcze zastanawiam się nad myjka Stalco , HPC 170, kosztuje 1100 zl parametry ma też dobre, a zawór w pistolecie jest mosiężny, koniec lancy też metalowy jak w Lavorze. https://www.stalco.pl/lp/MYJKI-STALCO.php

Co o niej sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, powalla napisał:

Dziś już widziałem makietę promocji i nie ma niestety Vertigo . Będzie myjka Lavor  Epic180 za 549zł (z 699).

Ok dzięki za info

Zastanawiam się jeszcze nad Riwalem za 1300 zł ma nawet mosiężna pompę, no i 4 lata gwarancji door 2 door. Na Allegro  same pozytywne komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o tej 350 bar, 3200W?

Nigdy ich nie wiedziałem, na papierze faktycznie dobrze wyglada, szkoda, ze nie deklarują ciśnienia roboczego. 
zastanawia mnie tez porównanie z innymi, gdzie jest podawana wydajnosc/poziom mycia, bo tu tylko 200m2, a np. Vertigo 28 pro ze słabszymi parametrami  - ponad 500m2. To jakiś miarodajny parametr czy każdy producent ma swoją skale?

Używa tu ktoś myjek Riwall?

ps. Martwiłem się hałasem parkside, a o tej piszą, ze cicha, a na naklejce jeszcze więcej dB 😉 (99).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.06.2022 o 13:51, adi1509 napisał:

W sumie ciekawe bo w gazetce jest zdjęcie z tym T-racerem, ale w opisie cicho.

Jest już na stronie 

https://www.lidl.pl/p/parkside-performance-myjka-cisnieniowa-phdp-180-b2-180-bar-600-l-h/p100345320

i faktycznie jest zmiana w aktualnej wersji B2 - patio jest, ale nie ma dyszy turbo, jest jakaś do fug i lanca plastikowa.

Zmalała też waga, do 18kg, no i pytanie co to wróży...

Trochę się na nią nastawiłem, a teraz nie wiem.... może znaleźć poprzednią, wersję  A1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dobra Panowie,

Przeczytałem wątek, śledzę go na bieżąco od hmm prawie roku bo od tak dawna zabieram się za kupno nowej myjki i chciałbym takiej finalnej porady:

- budżet ok 1200zł jakieś tam +/- ,

- do użytku prywatnego, nie żaden zarobkowy detailing. Do ogarnięcia dwa samochody,

 

Na chwilę obecną najbardziej skłaniam do Do Lavora Vertigo 26. I tutaj pytanie do kolegi @powalla czy jest szansa że do miesiąca pokaże się ona w jakiejś promocji? Ja wiem, że pewnie ciężko powiedzieć...

No i teraz do tej myjki z tego co przeczytałem najlepszym wyborem będą:

- pianownica Techkar (tylko do końca nie wiem która ?)

- wąż 10m Techkar  - i czy tutaj jakiś konkretny model czy po prostu, żeby pasował do Lavora i był z Techkara ?

 

edit:

1. tak teraz czytam, za trochę więcej jest bardzo chwalona na portalu aukcyjnym myjka "Riwall 170/350" . Wygląda ciekawie, silnik indukcyjny, mosiężna głowica. Czy może ktoś się wypowiedzieć czy byłaby ciekawszą opcją od Lavora ?

2. Znalazłem coś takiego "Lavor Patrol 28" za 969zł - jak ta myjka ma się do Vertigo26 ? Bo parametry wydają się być ok i zostaje więcej na dokupienie dobrej pianownicy i węża 😄

 

Dzięki za pomoc 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej wszystkim.  Panowie temat dość poważny - myjka koniecznie spalinowa. Zimnowodna. Praca to dachy, elewacje, auta, sprzęt rolniczy, kostka.  Częstotliwość użycia to mała działalność gospodarcza - czyli dość często.

Myjka od 250 do 350 Bar ciśnienia roboczego.

Kasa  do 10k PLN

Koniecznie nowa  z gwarancją.

Czy podpowiecie co dobrego w tych pieniądzach można  kupić ?

Mam swoje małe widzimisię ale potrzebuję też waszej opinii i fachowych porad.  Wklejajcie  wasze modele  które waszym zdaniem podołają na długi czas i będę zadowolony. Niestety moja stara  myjka  nie dawała rady przez co czas  pracy był znacznie wydłużony i trzeba było użyć mechanicznego mycia w  postaci chłopa  roboczego i szczoty porządnej. A ostatnio szlag ja strzelił i jest już nie do uratowania.

Zastanawiałem się nad zakupem:

1.  Karcher HD 9/25G https://erpixkarcher24.pl/myjki-cisnieniowe/1562-hd-925-g-classic-myjka-spalinowa-4054278731834.html?gclid=Cj0KCQjwuuKXBhCRARIsAC-gM0heI_jrv8iP3Zl00WaPxcH0PDhwkeogMzZtXEhQx2U-CeJgkrjhhW0aAsgSEALw_wcB

2.  MYJKA CIŚNIENIOWA SPALINOWA LD-250B-20 V2 https://www.bekerfarb.pl/produkt/myjka-cisnieniowa-spalinowa-ld-250b-20-v2/

A moze wy macie  jakies swoje propozycje ? 

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć, nietypowe pytanie dla posiadaczy nowszych karcherow z serii HD. Dysza tam ma lewy czy prawy gwint? Chciałem dzisiaj przełożyć rotacyjną i poległem na etapie odkręcania, a na siłę nie ma co...
@Streat

Wyryte w skale z S20 FE 5G



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku kupiłem najnowszy model Karchera K5. Sama myjka jest rewelacyjna i nie zamieniłbym jej na żadną inną w tej klasie cenowej. Umyłem nią jakieś 500 metrów elewacji i 800 metrów kostki, duże ogrodzenie z klinkieru i kilkanaście/dziesiąt razy różne samochody. Myjka bez problemu radzi sobie z długotrwałą pracą, myjąc kostkę pracowała w zasadzie kilka godzin bez przerwy i nie było problemu. Dużym atutem jest to, że radzi sobie z wahaniami ciśnienia wody na wejściu, u mnie jest cały czas w zakresie 1 - 3 bar i nie czuć zmian w wysokim ciśnieniu.  Jest cicha.

Jest jednak jedna spora wada - wąż wysokiego ciśnienia. Celowo wybrałem zestaw z wężem 10 metrów bo zależało mi na dużym zasięgu bez przestawiania myjki. Wąż to straszna tandeta: jest sztywny, łatwo się zagina a zwijanie go bez użycia słówka na "k" graniczy z cudem. W poprzednim Karcherze, który kupiłem 15 lat temu wąż był zupełnie innej jakości i do dzisiaj pozostaje w dużo lepszym stanie niż ten nowy.

Jednak ogólnie Karchera K5 polecam, wąż można dokupić lepszy za całkiem nieduże pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
12 minut temu, MC775 napisał:

Niedaleko mnie jest firma, która zakuwa węże i na przyszły sezon chciałem u nich zamówić wąż. Jednak jeśli polecasz tego to chyba spróbuję. 😉

Ale to jesli maja lepsze i jeszcze bardziej elastyczne moze daj znać - bo ten od Techkara jest super - ale jesli ktos znajdzie bardziej elastyczny - biere 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.