Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


jarusiek

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 7.09.2022 o 11:41, pablo15005 napisał:

Ma ktoś doświadczenia z myjkami ciepło wodnymi? Warto przy myciach detailingowych mieć ciepła wodę ? Jak praca z chemią np tar?

Wiele ciekawych informacji znajdziesz na elektrodzie, do czytania tylko 133 strony. https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic979640-3960.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.09.2022 o 13:31, MC775 napisał:

Ja w tym roku kupiłem najnowszy model Karchera K5. Sama myjka jest rewelacyjna i nie zamieniłbym jej na żadną inną w tej klasie cenowej. Umyłem nią jakieś 500 metrów elewacji i 800 metrów kostki, duże ogrodzenie z klinkieru i kilkanaście/dziesiąt razy różne samochody. Myjka bez problemu radzi sobie z długotrwałą pracą, myjąc kostkę pracowała w zasadzie kilka godzin bez przerwy i nie było problemu. Dużym atutem jest to, że radzi sobie z wahaniami ciśnienia wody na wejściu, u mnie jest cały czas w zakresie 1 - 3 bar i nie czuć zmian w wysokim ciśnieniu.  Jest cicha.

Jest jednak jedna spora wada - wąż wysokiego ciśnienia. Celowo wybrałem zestaw z wężem 10 metrów bo zależało mi na dużym zasięgu bez przestawiania myjki. Wąż to straszna tandeta: jest sztywny, łatwo się zagina a zwijanie go bez użycia słówka na "k" graniczy z cudem. W poprzednim Karcherze, który kupiłem 15 lat temu wąż był zupełnie innej jakości i do dzisiaj pozostaje w dużo lepszym stanie niż ten nowy.

Jednak ogólnie Karchera K5 polecam, wąż można dokupić lepszy za całkiem nieduże pieniądze.

Możesz jeszcze sprawdzić sobie wąż Karchera typu Flex - jasnoszary

https://www.amazon.pl/10-Wąż-wysokociśnieniowy-PremiumFlexTM-ANTI-TWIST/dp/B0187QNFNC/ref=asc_df_B0187QNFNC/?tag=plshogostdde-21&linkCode=df0&hvadid=504335154954&hvpos=&hvnetw=g&hvrand=14398095072173242792&hvpone=&hvptwo=&hvqmt=&hvdev=c&hvdvcmdl=&hvlocint=&hvlocphy=9061074&hvtargid=pla-421546196610&psc=1

ja miałem go w komplecie z myjką K7 (kupowałem w 2020 roku więc trochę dawno). Myślę, że w sklepach stacjonarnych Karcher powinien być dostępny aby sobie "pomacać"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zapiszę sobie, ale to już w przyszłym sezonie będę myślał nad tym bo póki co nie szykuje mi się w najbliższych kilku miesiącach żadne większe mycie. Ogólnie ten wąż, który wrzuciłeś ze zdjęć przypomina właśnie węża, który miałem do poprzedniej myjki a była to K2, tylko kupowana, o ile dobrze pamiętam, w 2005 roku (do dziś działa a umyła kilkanaście tysięcy m2). Ogólnie ta stara K2 jest wykonana z dużo lepszych materiałów, coś czuje, że moja nowa K5 jak posłuży 5 lat to będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć, Panowie jaki wąż wysokociśnieniowy polecicie do tej myjki https://www.lidl.pl/p/parkside-myjka-cisnieniowa-phd-170-b2-2400-w-170-bar/p100343658

Oryginalny jest tragiczny, strasznie się skręca.

Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy testował ktoś myjkę akumulatorową Parkside? Czytałem, że zaciąga wodę prosto z wiadra. Tego potrzebuję, bo pomimo, że do dużej myjki podaję wodę po stacji zmiękczającej, to pozostają water spoty. Nie zawsze chce mi się myć ręcznie i wycierać. Chcę płukać wodą z osmozy lub destylowaną.


Właśnie kurier dostarczył myjkę za 249zł bez ładowarki i akumulatora(akurat zbieram narzędzia Parkside więc parę szt. mam)
Nawet jakaś pianowniczka i płyn jest w zestawie. Na szybko obleciałem auto i jest ok. Nie zaryzykowałbym mycia na dwa wiadra, po myciu wstępnym tą myjką, ale opłukać po myciu szamponem będzie ok. Do awaryjnego spłukania np. ptasich odchodów nada się. I do opłukania wodą destylowaną będzie dobre. 337756b122dc7080c44cc4ef834bbd92.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć wszystkim.

Na forum bywam bardzo rzadko, ale jak już nadarzyła się okazja wnieść coś nowego, to wnosze.

Pisałem w roku 2020 o mojej myjce Stihla. Dziś mogę moją wypowiedź doprowadzić do końca.

W maju 2018 kupiłem myjkę Stihl re 129 plus. Po tym czasie myjka była dwa razy w serwisie, raz na naprawie cieknącego pistoletu. Drugi raz tuż przed końcem gwarancji na wymianie silnika. Po tym czasie chodziła bezawaryjnie przez kolejne trzy lata (sezony letnie). Wczoraj był jej ostatni dzień pracy. Coś strzelilo w silniku. Nie mam ochoty nawet jej zaprowadzać do serwisu, bo nic sensownego to do życia tej myjki nie wniesie.

Moja opinia jest podobna do tej pisanej w 2020 roku. Myjki Stihla są raczej mało znane tutaj na forum, ludzie ich nie kupuja, nie mają zdania na ich temat. Ja kupiłem, użytkowałem na użytek prywatny, ale dość dużo, bowiem mycie regularne trzech samochodów, raz na rok lub dwukrotnie, mycie betonowych chodników na działce. Całe życie z filtrem wody, na oryginalnym wężu, pistolecie , oryginalnej pianownicy (nie dozowniku na płyn, pianownicy). 

Ponad naprawami serwisowymi, ja wymieniałem w niej raz uszczelkę na wpięciu węża ciśnieniowego do pistoletu.

Czy wybrałbym ponownie? Trudne pytanie. Raczej nie. O ile jestem zadowolony z pięcioletniego okresu użytkowania, to tak naprawdę tylko dzięki temu, że przed końcem gwarancji myjka dostała nowy silnik. Gdyby nie to, po dwóch latach byłaby do śmietnika. Więc szczęście w nieszczęściu.

Nie dbałem o nią wizualnie jakoś szczególnie, to sprzęt do brudnej i mokrej pracy. Widać po niej zużycie, izolacja węża jest spekana, w wielu miejscach przetarta do zbrojenia stalowego. No ale stanowisko do mycia mam z czystego betonu, zatem myślę że nie mogę mieć o to pretensji.

Jako że sezon myjący u mnie na wsi kończy się za dwa tygodnie, to muszę sobie poradzić bez myjki. Pisałem wcześniej, że następnym wyborem będzie Vertiego albo Kranzle.

Czasy mamy jakie mamy, nie bardzo mam pieniążki na zakup mojego wymarzonego Kranzla, zatem na wiosnę idę do sklepu i kupię vertiego 26. Tym razem dokupie do niego jakiś krótki pistolet (mam już dość używania pianownicy na długim pistolecie), wąż 10m i prawdziwa pianownice PA. Oczywiście nowy filtr. I może jakaś dysze rotacyjna, bo chyba nie ma na wyposażeniu, a jest bardzo przydatna do mycia betonów.

Mam nadzieję że wystarczy mi na kolejne kilka lat pracy.

Pozdrawiam wszystkich.

IMG20221102100451.jpg.7ee07f4dc7c214041f7b8e1c886ac807.jpg

IMG20221102100457.jpg.e6138993bfb4631838a1e699d2325898.jpgIMG20221102100503.jpg.dae0f1ce0ab29134ae4c3a8693fd4cfa.jpgIMG20221102100514.jpg.480cefd60ebac92235f61d2a52a10919.jpgIMG20221102100523.jpg.4636d02ff89bff490876452eac50068b.jpgIMG20221102100559.jpg.6c6b3b33c353a32d7a90deffd0f8b3e7.jpg

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, aktualna myjka Karcher K5 z 2012 roku zakończyła swój żywot i stoję nad wyborem kolejnej myjki. Poszukuję myjkę dla własnych potrzeb, która umyje samochód, ciągnik, maszynę rolniczą, bardzo sporadycznie kostkę, płot czy inną elewację budynku. Zastanawiam się nad myjką DeWalt DXPW002ME. Co o niej sądzicie? Na innym forum została mi polecona myjka Lavor Maine 1409 xp. Chciałbym, żeby myjka popracowała parę ładnych lat ze mną. Dodam, że górna granica budżetu to 2000 zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie, 

Przeczytałem większość tego jak i innych wątków. Tylko ceny przez ostatnie 2 lata bardzo się zmieniły. Poszukuję myjki ciśnieniowej, którą raz w tygodniu umyję 2 auta oraz 200m kostki 3 razy w roku. 

 

Na forum przewija się Lavor Vertigo 26, aczkolwiek kiedyś kosztował on 800zł. Teraz jest to 1300, pytanie czy nie lepiej dorzucić coś do tej kwoty i kupić wyższy model Lavora np. Vertigo 28 pro lub 1409 XP? 

Mam również na oku Nilfisk 190, który w ciekawym zestawie wychodzi za około 2500zl. Generalnie szukałem czegoś tak do 1500zl, ale jeśli warto do dołożę. Używanej myjki za bardzo nie chcę, bo się na tym nie znam po prostu i mogę kupić przysłowiowego kota w worku... 

Czy ktoś ma doświadczenie jak wygląda sprawa serwisu i dostępności części w obu markach? Karcher ma rozbudowany serwis, ale czytałem, że jest przereklamowany i nawet model K7 nie jest taki super jak go malują. 

 

Aktualnie mam K2, ale tym to mogę sobie jedynie plecy umyć 😉

 

Proszę o pomoc, z góry dziękuję za każdy pomocny komentarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Detalista do sezonu jeszcze trochę poczekaj na dobrą cenę vertigo 26. Sprzęt spoko. Dorzucisz na akcesoria typu bardziej giętki dłuższy wąż ciśnieniowy. I na nowy pistolet bo fabryczny czytałem że cieknie i mój też cieknie 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@analyzator mógłbyś podesłać link jaki wąż wybrać, aby nie był taki sztywny? Robiłem jeszcze rozpoznanie w temacie i vertigo 28 pro, ma w zestawie miękki wąż w stalowym oplocie oraz lepszy pistolet. Tylko cena 1700 aktualnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Detalista ja kupiłem wąż z którego nie jestem zadowolony bo miał nie być a jest wciąż sztywny 🙂 czerwony z techkaru niby komfort. Także jak ktoś zasugeruje super miękki wążktóry łatwo się ręcznie zwija to pewnie za sezon zmienię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam  Poszukuje myjki od jakiegoś czasu w budżecie do 1000zl. Przejeżdżałem wątek od początku i widzę ze najbardziej polecana jest lavor vertigo 26 niestety w tym roku podrożała na tyle ze nie mieści się w tej kwocie. Czy nadal jest bezkonkurencyjna za tyle ile kosztuje aktualnie? 
 

vertigo 26 cena aktualnie 1199zl

vertigo 28 - 1350

Z tego co widzę to nawet  karcher k5 basic kosztuje ok 800 zl. 
 

Zastosowanie domowe: 3 auta, raz na rok elewacje nie koniecznie na raz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat posiadam Karchera K5, wczoraj szwagier przywiózł na testy Parkside Performance 180 czy coś takiego.

W porównaniu do mojej K5 to jakieś 2 półki wyżej.Bardziej porownałbym go do Karchera HD5/15c który miałem okazję testować.

Bardzo ciężki sprzęt, fajne ciśnienie, lanca jak w HD, wydaje mi się że głośniejszy niż K5, wąż zwijany nie zakręca się jak w mojej K5.

Kupiony za chyba 899 zł więc sporo taniej niż ja za K5 kilka lat temu dałem.Cisnienie uważam że lepsze.

Chętnie bym zamienił jak mój dziad po raz któryś się zepsuje to już do naprawy nie oddaje.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, marcineke napisał(a):

Od kilku lat posiadam Karchera K5, wczoraj szwagier przywiózł na testy Parkside Performance 180 czy coś takiego.

W porównaniu do mojej K5 to jakieś 2 półki wyżej.Bardziej porownałbym go do Karchera HD5/15c który miałem okazję testować.

Bardzo ciężki sprzęt, fajne ciśnienie, lanca jak w HD, wydaje mi się że głośniejszy niż K5, wąż zwijany nie zakręca się jak w mojej K5.

Kupiony za chyba 899 zł więc sporo taniej niż ja za K5 kilka lat temu dałem.Cisnienie uważam że lepsze.

Chętnie bym zamienił jak mój dziad po raz któryś się zepsuje to już do naprawy nie oddaje.

 

Właśnie zbieram sie powoli z zakupem nowej myjki i byłem nastawiony na K5 a tu taka opinia....

Jak przeczytałem parametry to rzeczywiście Lidl o wiele lepiej sie prezentuje...

 

Ktoś używał dłużej tej myjki i ma jakies opinie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zonk różnica jest spora na plus lidlomyjki, w dodatku obsługa po sprzedażowa typowo zachodnia, przyszła myjka uszkodzona obudowa( pęknięcie) zgłoszenie reklamacji i po 2 tygodniach druga nowa myjka przyszła tamtą trzeba zutylizować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2023 o 19:44, marcineke napisał(a):

Od kilku lat posiadam Karchera K5, wczoraj szwagier przywiózł na testy Parkside Performance 180 czy coś takiego.

W porównaniu do mojej K5 to jakieś 2 półki wyżej.Bardziej porownałbym go do Karchera HD5/15c który miałem okazję testować.

Bardzo ciężki sprzęt, fajne ciśnienie, lanca jak w HD, wydaje mi się że głośniejszy niż K5, wąż zwijany nie zakręca się jak w mojej K5.

Kupiony za chyba 899 zł więc sporo taniej niż ja za K5 kilka lat temu dałem.Cisnienie uważam że lepsze.

Chętnie bym zamienił jak mój dziad po raz któryś się zepsuje to już do naprawy nie oddaje.

Parkside Performance ma parametry zbliżone do K7 - stąd ta różnica. Wcześniej jego cena była bardziej atrakcyjna, natomiast teraz już podrożała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.