Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


jarusiek

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, xadamx napisał:

Serio? Ten artykuł jest tak głupi jak głupi lub niedoinformowany jest jego autor. 3 sprawy które już po pierwszym jego przeczytaniu mi się rzuciły w oczy:

1. Karcher K7 ma pompę mosiężną. Do wersji K7 Premium włącznie. Nie wiem jak w przypadku K7FC bo nie miałem możliwości widzieć. Także albo autor jest niedoinformowany albo celowo wprowadza w błąd nie pisząc wszystkiego. Poza tym silnik w K7 ma płaszcz wodny co wpływa korzystniej na jego chłodzenie.

2. Ciśnienie robocze/maksymalne. Tutaj nawet nie pokusił się o podanie informacji czym jest ciśnienie maksymalne. Poza tym dokonując np. zmiany dyszy ciśnienie wody w prosty sposób możemy podbić blisko maksymalnemu i na takim parametrze sprzęt będzie pracował non stop.

3. Wydatek wody: nie zawsze duży wydatek wody jest zbawienny. Przykładem są pianownice PA. Im większy wydatek wody, tym większe rozrzedzanie roztworu pianującego.

Generalnie artykuł mocno tendencyjny na potrzeby sprzedawanych myjek Comet.

Ludzie, myślcie zanim coś wkleicie.

 

PS. Ale żeby nie było tak negatywnie. Jest jedna sprawa, z którą się zgodzę: Karcher K2, K3 nadaje się tylko do postawienia na półce w markecie. 😉 

1. Mi się wydaje że obecne Karchery K7 które można kupić jako nowe nie mają pomp mosiężnych tylko aluminiowe, przeglądałem teraz oferty i nie spotkałem pompy mosiężnej więc myślę że starsze modele będą mieć taką pompę.

2. Fakt, nie ma tutaj tego opisanego natomiast myślę że chodziło tutaj o to aby kupujący wiedzieli że maksymalne ciśnienie to parametr który nie jest miarodajny.

3. Dla mnie osobiście wydatek wody to najważniejsza sprawa przy myciu auta. Duże ciśnienie nie jest wcale potrzebne a wydatek wody moim zdaniem jest. W szczególności kiedy robimy auta dla klientów i liczy się czas i komfort pracy.

 

A co do karcherów k2 i k3 to sam miałem kiedyś k3 ale to nieporozumienie 😉

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, xadamx napisał:

Serio? Ten artykuł jest tak głupi jak głupi lub niedoinformowany jest jego autor. 3 sprawy które już po pierwszym jego przeczytaniu mi się rzuciły w oczy:

1. Karcher K7 ma pompę mosiężną. Do wersji K7 Premium włącznie. Nie wiem jak w przypadku K7FC bo nie miałem możliwości widzieć. Także albo autor jest niedoinformowany albo celowo wprowadza w błąd nie pisząc wszystkiego. Poza tym silnik w K7 ma płaszcz wodny co wpływa korzystniej na jego chłodzenie.

2. Ciśnienie robocze/maksymalne. Tutaj nawet nie pokusił się o podanie informacji czym jest ciśnienie maksymalne. Poza tym dokonując np. zmiany dyszy ciśnienie wody w prosty sposób możemy podbić blisko maksymalnemu i na takim parametrze sprzęt będzie pracował non stop.

3. Wydatek wody: nie zawsze duży wydatek wody jest zbawienny. Przykładem są pianownice PA. Im większy wydatek wody, tym większe rozrzedzanie roztworu pianującego.

Generalnie artykuł mocno tendencyjny na potrzeby sprzedawanych myjek Comet.

Ludzie, myślcie zanim coś wkleicie.

 

PS. Ale żeby nie było tak negatywnie. Jest jedna sprawa, z którą się zgodzę: Karcher K2, K3 nadaje się tylko do postawienia na półce w markecie. 😉 

Przecież pan Waldek84 wypowiada sie tylko w tym temacie i czesto są przytaczane myjki firmy Comet.

Co się dziwić? Taka słaba próba reklamy, marketingu 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Przecież pan Waldek84 wypowiada sie tylko w tym temacie i czesto są przytaczane myjki firmy Comet.
Co się dziwić? Taka słaba próba reklamy, marketingu


Właśnie dlatego.

Wyryte w skale z S20 5G FE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, xadamx napisał:

Ale dlaczego? Domyślam się, że nie piszesz o mnie tylko o koledze, który wkleił link. Firma jest z Nidzicy, a kolega z Wawy...

myślę, że komentujący potraktował to jako reklamę tego sklepu więc może lepiej ukryje linka i będzie luzik 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, xadamx napisał:

Firma jest z Nidzicy, a kolega z Wawy...

Siedziba moze być w A, a produkcja w B, oddział w C.

Tak czy siak, ja mam wpisane Bydgoszcz a z Bydgoszczy nie jestem, w Bydgoszczy nie mieszkam i ... co?

Teraz, Wladek84 napisał:

myślę, że komentujący potraktował to jako reklamę tego sklepu więc może lepiej ukryje linka i będzie luzik 😉

Podświadomość akurat bardziej poszła w kierunku producenta myjki niż sklepu 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Wladek84 napisał:

1. Mi się wydaje że obecne Karchery K7 które można kupić jako nowe nie mają pomp mosiężnych tylko aluminiowe, przeglądałem teraz oferty i nie spotkałem pompy mosiężnej więc myślę że starsze modele będą mieć taką pompę.

Dlatego nie wypowiadałem się o K7FC. Sam osobiście mam K7Premium i uwierz mi ma mosiądz.

2 minuty temu, Wladek84 napisał:

2. Fakt, nie ma tutaj tego opisanego natomiast myślę że chodziło tutaj o to aby kupujący wiedzieli że maksymalne ciśnienie to parametr który nie jest miarodajny.

Jest. Pokazuje z jak dużą "siłą" myjka może zaatakować, np. trudny do usunięcia brud. Swoją drogą za sprawą tylko zmiany dyszy z seryjnego pistoletu na inne rozwiązanie czuję, że trudniej jest teraz pistolet utrzymać w ręce. 🙂

8 minut temu, Wladek84 napisał:

3. Dla mnie osobiście wydatek wody to najważniejsza sprawa przy myciu auta. Duże ciśnienie nie jest wcale potrzebne a wydatek wody moim zdaniem jest. W szczególności kiedy robimy auta dla klientów i liczy się czas i komfort pracy.

Zgadzam się. Wydatek jest ważny ale nie zawsze się liczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może zareagowałem przesadnie, ale zawsze wygląda to dla mnie trochę podejrzanie, jak ktoś zarejestrował się niedawno i pierwsze co robi, to podsyła linki do jakichś treści lub sklepów. Jeżeli this is not the case, przepraszam, zeby nie było. Takie zboczenie zawodowe z moderowania innego forum.
Częsta praktyką jest zakładanie tematu w stylu "czy polecacie... ?", a następnie kolejnych fake kont, których odpisuje się "tak, jasne." albo "nie, ja kupuję w sklepie x i nigdy się nie zawiodłem.". Cwane bestie

Wyryte w skale z S20 5G FE



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, lukasz_byd napisał:

Siedziba moze być w A, a produkcja w B, oddział w C.

Owszem masz rację. Ale ja osobiście nie widzę bezpośredniego związku. 

 

Zresztą, mądry i tak będzie wiedział co zrobić 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja inaczej , a mianowicie w artykule jadą po K2 i pompach kompozytowych , a jakbym spojrzał na dane sprzedaży / reklamacje i porównał do np K5 , to co się okaże, że taka K5 na alu jest  min  5x bardziej awaryjna niż K2 🙂  Nie wynika to wcale z zajebistości K2 lecz z faktu iż tanią myjkę kupują ludzie którzy jej rzadko używają , a jak ktoś kupuje "lepszą" myjkę , to myśli że nawet w firmie będzie zasuwać po kilka godzin dziennie i potem jest zonk . Najgorzej jak klient nie da się przekonać do zakupu myjki (wkrętarki, wiertarki, szlifierki itd itd ...) pod swoje potrzeby i myśli że kątówka 230mm za 149zł będzie ciąć krawężniki przez 12h dziennie i 6 dni w tygodniu 😉 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Facet jest już kilka miesięcy na forum i nie widzę, żeby non stop wklejał reklamy firmy. Może ma jakiś związek z firmą, może nie. Każdy z nas wkleja linki do różnych miejsc oferujących towary. W każdej chwili każdy z nas może mieć jakieś powiązania właścicielskie, biznesowe z tymi firmami. Nie popadajcie w paranoję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Wladek84 napisał:

ale jeszcze co do tego ciśnienia maksymalnego to chciałbym się dowiedzieć jak sprzedający to obliczają.

Możesz to sprawdzić sam. Zakładasz manometr na wyjściu z myjki. Ciśnienie, przy którym myjka się wyłączy jest ciśnieniem maksymalnym. 

Sprzedawcy tego nie obliczają. To podają producenci sprzętu przecież podają na tabliczkach znamionowych. A przynajmniej powinni. 🙂

Wyobraź sobie, że dysze z tego zestawu 

szybkozlacze-karche-k-komplet-dysz.jpg

potrafią zrobić kolosalną różnicę w stosunku do fabrycznej lancy vario Karchera.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, xadamx napisał:

Ciśnienie, przy którym myjka się wyłączy jest ciśnieniem maksymalnym. 

Jest to dokładniej ciśnienie jakie powstaje w czasie od puszczenia spustu pistoletu do momentu  wyłączenia się silnika/pompy . Każda myjka ma tabliczkę znamionową i producent MUSI podać dane max i dane robocze, czyli nie patrzymy na te duże cyferki lecz na te małą czcionką 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.05.2021 o 22:46, m3987mm napisał:

Witam. Mam myjkę Parkside PHD170.

Jaka lance polecacie z płaską dyszą ? 

Prosta czy kątowa bardziej się sprawdzi?

Czy taka lanca będzie dobra? 

https://allegro.pl/oferta/lanca-dysza-plaska-do-myjki-lavor-parkside-kanwod-6964141117 albo

https://allegro.pl/oferta/lanca-dysza-katowa-myjki-lavor-parkside-podwozi-7612663570

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Którą K5 lepiej brać:

https://allegro.pl/oferta/myjka-cisnieniowa-karcher-k-5-home-1200w-preparat-10191879792

- z Castoramy + T-Racer T5 https://www.castorama.pl/myjka-cisnieniowa-karcher-k5-full-control-id-1125765.html

Cenowo wychodzi podobnie tylko nie wiem czy lepiej brać starszą wersję z oleole czy nowszą z castoramy? Starsza ma w pełni alu pompę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.05.2021 o 12:28, xadamx napisał:

 dysze z tego zestawu 

 

potrafią zrobić kolosalną różnicę w stosunku do fabrycznej lancy vario Karchera.

Potwierdzam. Mam K7 i po zmianie pistoletu, lancy i dysz j.w. moc myjki wzrasta i ciężko utrzymać pistolet w ręku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, powalla napisał:

One rozna sie tylko wygladem i „swiecacym” pistoletem . 

Czyli obie mają kompozytwo-aluminiową pompę? A ten T-Racer T5 do kostki ma sens, bo zdania są podzielone...?  Niektórzy twierdzą, że rotacyjna lepsza / wystarczająca i szkoda kasy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opisie masz alumiowa pompa … cokolwiek to znaczy , a T racer do kostki? To raczej do tarasu zeby nie usyfic scian myjac taras  , a do kostki … najlepiej kup za 799 (dzis konczy sie promo w obi) vertigo 26 i tam masz swietne dysze do mycia kostki . No ,a gdybys zapragnal Tracera to do lavora kosztuje 150zl , a nie 270 jak do karchera. Dysza rotacyjna do vertigo ( nie ma jej w komplecie ) tez koszytuje spooro mniej niz do Karchera . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Dante05 napisał:

Możesz podesłać link do konkretnych lanc/dysz?

W Techkarze spokojnie dysze dobierzesz do danej myjki. Pistolet, taki krótki bez lancy, też mają. Do tego szybkozłączka do pistoletu w celu podpięcia dyszy i złączka na wąż (nie wiem jaka masz myjkę). Może ewentualnie do pistoletu dokupić lance i ją uzbroić. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.