Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


jarusiek

Rekomendowane odpowiedzi

Ahoj, mam mega mętlik w głowie.

Sprzedałem swoją starą myjkę z Parkside, i chcę kupić coś do ok.2000zł.

Myślałem o Karcher K7 oraz o AVA P80 (niestety w Polsce niedostępna). Czy polecacie te wymienione? Czy są jeszcze jakieś myjki które mają regulację ciśnienia?
Jeśli jest coś innego wartego uwagi chętnie )może być tańsze) z chęcią zerknę 🙂

Z góry dziękuję za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, rolandinho napisał:

Ahoj, mam mega mętlik w głowie.

Sprzedałem swoją starą myjkę z Parkside, i chcę kupić coś do ok.2000zł.

Myślałem o Karcher K7 oraz o AVA P80 (niestety w Polsce niedostępna). Czy polecacie te wymienione? Czy są jeszcze jakieś myjki które mają regulację ciśnienia?
Jeśli jest coś innego wartego uwagi chętnie )może być tańsze) z chęcią zerknę 🙂

Z góry dziękuję za informacje.

Na alledrogo AVA jest dostępna za 2099

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cesarz lub ta. Kranzle miałeś 20 letnie więc temat dobrze znany.  Możesz spróbować czegoś nowego o co pyta kolega @rolandinho czyli AVA80. Na razie o Avie to opinie z neta. Mogę się mylić, a raczej nie ma osoby korzystających z tych myjek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze znalazłem coś takiego LAVOR MAINE 1409 XP. Coś ktoś na ten temat myjki? 

@Rafał_RW widziałem, że jest. To były partner forum "carshine" niestety sklepu już nie ma, i pytanie że jak coś się stanie z myjką to do Norwegii wysłać? 🥳

 

Na chwilę obecną:

Karcher K7 smart control

AVA P80

Może ten Lavor Maine?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.03.2022 o 08:01, rolandinho napisał:

Jeszcze znalazłem coś takiego LAVOR MAINE 1409 XP. Coś ktoś na ten temat myjki? 

@Rafał_RW widziałem, że jest. To były partner forum "carshine" niestety sklepu już nie ma, i pytanie że jak coś się stanie z myjką to do Norwegii wysłać? 🥳

 

Na chwilę obecną:

Karcher K7 smart control

AVA P80

Może ten Lavor Maine?

AVA P80 sprzedawca na Allegro z Wiednia, myjka z Norwegii, brak w Polsce serwisu, życzę powodzenia.

Dodam jeszcze, ostatnie logowanie na Allegro sprzedającego w grudniu 2021, zobacz na mapie czy jest tam faktycznie sklep, bo ja widzę witryny zabite deskami. Tylko wpłacić pieniążki i płakać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wojteksw napisał:

AVA P80 sprzedawca na Allegro z Wiednia, myjka z Norwegii, brak w Polsce serwisu, życzę powodzenia.

Dodam jeszcze, ostatnie logowanie na Allegro sprzedającego w grudniu 2021, zobacz na mapie czy jest tam faktycznie sklep, bo ja widzę witryny zabite deskami. Tylko wpłacić pieniążki i płakać.

Wiem, niestety. Dzwonię na podane numery, ale zero odzewu. Odpuściłem, choć jakby był w Polsce dystrybutor to z zamkniętymi oczami biorę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.03.2022 o 13:21, cesarz napisał:

https://allegro.pl/oferta/myjka-cisnieniowa-kranzle-1050p-10456020497

 

Czyli i tka bedzie lepsza niz cokolwiek innych firm 😉

Jak ta myjka poszła z ceną do góry to ja nie mam pytań😵 .Jak ja kupowałem 1050p dla siebie i płaciłem 1500 to już myślałem że to dużo, jednak sie myliłem🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś szukając budżetowej myjki ciśnieniowej, znalazłem w Lidlu takie małe cudo PARKSIDE® Myjka ciśnieniowa PHD 110 D1 za 200zł.

Rozumiem, że znana i lubiana PARKSIDE® Myjka ciśnieniowa PHD 170 B2 będzie lepsza, aczkolwiek bez promocji kosztuje 3 razy więcej niż ta mała.

Chcę myć tym auto, średnio dwa razy w miesiącu, prywatnie. Czy ta myjka daje radę? Mało informacji na jej temat na forum widziałem, tyle że jej pianownica jest słaba, daje mleko niżeli pianę. Ktoś z was używał? Czy wymiana samej pianownicy jest możliwa, jeśli tak to na jaką, i czy dzięki temu będzie "normalna" piana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie troszkę nie na temat. Potrzebuję kupić szybkozłączkę do myjki Parkside, chyba 3/4 cala. Do użytku prywatnego. Nie chcę kupować totalnego badziewia, ale i w rozsądnych pieniądzach. Czy któraś z oferty castoramy da radę? Mam jakąś starą Bradas, ale przecieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy post, więc wypadałoby się przywitać 🙂  Przeglądałem wątek i pomógł mi bardzo w wyborze mojej pierwszej myjki. Padło ostatecznie na karcher K5 power control home. (rozważałem jeszcze lavora vertigo 26). W tej chwili zamówiłem do niego jeszcze za Waszą radą pianownicę PA oraz  wąż 3/4 (wybór padł na gardenę comfort flex), przy okazji chciałbym się dołączyć do powyższego wątku n/t złączek: dajcie sobie spokój z marketówkami, ja się męczyłem wiele lat i zmądrzałem. Tak samo tyczy się węży, te tanie skręcały się, załamywały, pękały, aż w końcu zdecydowałem się na zakup czegoś firmowego, wahałem się pomiędzy gardeną a cellfastem , padło na to pierwsze a dokładniej classic 1/2 50 metrowy i powiem szczerze, że warto dopłacić i oszczędzić sobie zdrowia, nerwów... Wracając do mojej sprawy , kiedyś pewien użytkownik zadał pytanie o odpowietrzanie na początku  i kończenie pracy z myjką. Użytkownik xadamx wymienił w punktach :

Uruchamianie:

1. Odpowietrzasz węża ogrodowego (tylko po to aby tego już nie robić poprzez myjkę bo będzie dłużej trwało).

2. Podpinasz węża ogrodowego do myjki.

3. Naciskasz spust na pistolecie myjki aby odpowietrzyć myjkę.

4. Włączasz silnik myjki i zaczynasz myć - być może na krótką chwile jeszcze jakieś odpowietrzenie nastąpi.

Koniec pracy.

1. Wyłączasz silnik.

2. Odpinasz węża ogrodowego.

3. Naciskasz spust w pistolecie aby zdjąć pozostałe ciśnienie w układzie.

4. Składasz całość.

W instrukcji producent pisze: uruchamianie: 1.Podłączyć wąż, odkręcić zawór, włączyć silnik, nacisnąć pistolet aż do odpowietrzenia.(nie dłużej niż 2min). Kończenie: puścić pistolet, zamknąć zawór wody, nacisnąć pistolet na 30 sek w celu spuszczenia ciśnienia, puścić pistolet, odłączyć dopływ wody, wyłączyć silnik.   I teraz mam pytanie czy urządzenie ma być włączone czy wyłączone podczas tych zabiegów? Gdy kończę pracę i postępuje zgodnie z instrukcją myjka przecież będzie działać  "na sucho", nie jest to szkodliwe? Proszę o łopatologiczne wytłumaczenie bo nigdy nie miałem do czynienia z myjkami, a nie chcę od razu sobie problemów narobić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl producent zaleca pracę myjki na sucho co ją niszczy , bo nie chce żebyś jedną myjkę użytkował 10lat . Już to sobie tak pewnie  policzył że w ciągu tych 2 lat gwarancji taka praca na sucho obleci , a po 24 miesiącach martw się sam 😉  aaa no a jak w czasie gwarancji padnie, to Ty będziesz musiał udowodnić że wytarte tłoki od pracy na sucho powstały podczas  ścisłego  trzymaniu się instrukcji użytkowania , a nie podczas mycia z zagiętym wężem i przez to myjka dostawała za małą ilość wody .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie jakiś sprawdzony wąż do myjki, który nie byłby super drogi, ale jednocześnie był bardzo elastyczny i fajny do zwijania? Chodzi mi o coś w stylu zagranicznych Flexzilla/Uberflex albo tego fabrycznego w PHD 180. Zależy mi, żeby pasowało pod Lavora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.