Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


jarusiek

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Makler113 napisał:

Czy macie jakiś sprawdzony wąż do myjki, który nie byłby super drogi, ale jednocześnie był bardzo elastyczny i fajny do zwijania? Chodzi mi o coś w stylu zagranicznych Flexzilla/Uberflex albo tego fabrycznego w PHD 180. Zależy mi, żeby pasowało pod Lavora

Pisz do https://sklep.techkar.pl 

dobiorą Ci odpowiedni wąż. Ja sam mając lavora wymieniałem bo ten z zestawu sztywny i za krotki akurat. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybka recenzja lavor 26.

Plusy:

Bydle jest wielkie i ciężkie.

Cicho pracuje. Dźwięk jest przyjemny.

Wszystko jest z metalu

Wąż niby oplot stalowy ale sie nie plącze

Ciśnienie i ilość wody rewelka. Najszerszą dyszą można śmiało myć auto. Nie potrzeba zakładać węższej.

Pasują akcesoria parkside.

Minusy:

Bydle jest wielkie i ciężkie

Wąż niby stalowy i się nie plącze ale i tak ideałem będzie wąż gumowy na zwijaku. 

8m węża, który się nie plącze to i tak trochę mało i dokupowałbym ~12 dla większego komfortu.

Brak regulacji siły. Jedynie końcówki. Brak mocowanka na końcówki w standardzie - trzeba dokupić.

Sumując kawał urządzenia robi wrażenie. Wersja entry level to golas i wszystko trzeba do niej dokupić. Ma to plus bo koszt rozłoży się w czasie i można sobie wybrać co będzie w użyciu stale a co doraźnie i mieszać akcesoria oryginalne, lidl i allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Potrzebuję pomocy w wyborze myjki cisnieniowej. Dobrej. Jakie firmy polecacie ? Nie chcę karchera. Myjka posluży do mycia aut, kostki przy domie, sprzmętu rolniczego.

Przeglądałem trochę ofertod kranze, lavor, nilfisk i parmę innych ale mam kompletny mętlik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Godzinę temu, Wodzu1982 napisał:

Witam. Potrzebuję pomocy w wyborze myjki na kata idobrej. Jakie firmy polecacie ? Nie chcę karchera. Myjka posluży do mycia aut, kostki przy domie, sprzmętu rolniczego.

Kranzle HD 10/122 TS

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi kranzle to nie ogarniam - Moze  ktos mi wytlumaczy jakie dane techniczne należy wziąć pod ówagę przy wyborze tych myjek. Totalny laik ze mnie i moze wiecej odpowiedzi jakie myjki godne  polecenia.

Pomoże mi ktoś ogarnąć te wszystkie kranzle ? podpowiedzieć  co nieco ? Najlepiej użytkownik i posiadacz tych myjek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Miałem Nilfisk C120 przez 5 lat, ostatnio umarł. Chciałbym teraz kupić coś mocniejszego. Mycie 3 samochodów, mycie kostki i elewacji. Fajnie byłoby zmieścić się w okolicach 1500zl.

https://allegro.pl/oferta/myjka-cisnieniowa-vertigo-28-pro-indukcja-180-bar-11132058359

Powyższa nieco przekracza budżet ale patrząc na parametry wydaje się solidnym sprzętem.

Jakieś sugestie lub alternatywy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, wiem, że n formum jest polecana myjka Lavor Vertigo 26 obecniew obi za 999 pln. 
Myślałem o czymś tańszym np. Lavor Stargate 180 za 448 pln lub Lavor Predator 180bar za 522 pln która z tych 2 będzie lepszym rozwiązaniem, chba, że możecie coś ciekawszego polecić w cenie do 500 pln, a może dozbierać pieniądze i kupić Vertigo 26? Używana będzie do mycia 2 samochodów + kosiarki 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Lavora Vertigo 26 to   dokupiłem:

wąż ciśnienia od Techkar 15m, ten w stalowym oplocie

do tego złączki Fiskers / Bradas

Filtr wody Techkar na złącze 3/4" myjki

wąż wodny Celfast Profesional 3/4 25m 

Pianownice PA od Techkar. 

Komplet uszczelek na końcówkę węża Techkar. 

 

Teraz po głowie chodzi mi.. 

9350973097 z allegro.

Dobrze myślę że wpinam bezpośrednio w pistolet i zamiast 0.5m lancy jest kilka kilkanaście cm wysunięty z pistoletu?  Tj do mycia kół,  większej mobilności?  

 

W każdym razie vertigo 26 jest świetna, działa bez zająknięcia, choć jest mega ciężka. 

Sama myjka grubo ponad 25kg. Wąż kolejne 5-10kg.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, FilipO napisał:

Dobrze myślę że wpinam bezpośrednio w pistolet

niestety nie, ta końcówka ma szybko złącze a pistolet jest pod bajonet.

Ja u siebie zrobiłem taką końcówkę wpinaną w pistolet.

qc.png.038007feb1b581418324549b10959e1a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, peciu napisał:

niestety nie, ta końcówka ma szybko złącze a pistolet jest pod bajonet.

Ja u siebie zrobiłem taką końcówkę wpinaną w pistolet.

 

a coś takiego?

7937512101

z tego co widzę ma podobną końcówkę jak lanca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Karcher K5 powoli odchodzi na emeryturę. Stoję przed wyborem nowego K7 compact lub używanego HD 6/15c po serwisie. 

Seria HD nie będzie zbyt mocna do mycia głównie aut ? Kostkę lub elewacje to będzie myć raz kiedyś.

Mam trochę akcesoriów typu lance kątowe, pianownica itd . Będą one funkcjonować z serią HD ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy do myjki Parkside PHD 150 C2 - podejdzie wąż 10m - chodzi mi o to czy się zmieści na fabrycznym zwijaczu.

Zastanawiam się nad zakupem 5m czy 10m - tak żebym ogarnął całe auto bez przestawiania myjki.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Janosik42 @powalla dokładnie od tego bym zaczął. Też popełniłem błąd kupowania myjki na podstawie danych z netu. Vertigo to zupełnie inne urządzenie. Jest pięciokrotnie cięższa. Wszystko jest wykonane z metalu. Co mnie zdziwiło to mimo parametrów takich samych jak moja stara myjka ciśnienie i wydatego wody są znacznie większe. Czego vertigo brakuje to jednak zwijaka na wąż i sam wąż mógłby być lepszy. Parkside ma też regulowany strumień w pistolecie ale akcesoria parkside pasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś może miał styczność z myjką marki RIWALL szukam jakieś budżetowej ? zastanawiam się nad tą SAMOSSĄCA MYJKA CIŚNIENIOWA RIWALL KOX L5 170BARew lub Myjka ciśnieniowa Riwall 230 bar 1500 W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Może podpowiecie.

Mam "starą" myjkę Parkside PHD 150 (C2 chyba), ona robocze ciśnienie ma coś koło 110 barów i przepływ 5,5l/min - bez szału, ale samochód umyje 😉 

Muszę umyć kostkę, która może nie jest mocno uwalona, ale z 15 lat nie myta, mech itp.

Kupić do niej przystawkę do patio (parkside? lavor?) i ogarnie czy za słaba?

Jeśli byłaby to okazja do nowej 😉 to w okolicach 1500-2000pln co będzie najlepsze do umycia kostki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyszą obrotową, to się zarąbię... myłem nią taras, fakt - myje, nawet z moją phd 150, tylko, że teraz mam podjazd do umycia i chciałem sobie nieco ułatwić\przyspieszyć.

Dlatego myślałem polecieć z przystawką patio i tak rozkminiam czy da radę, a jak nie to jaka w podanym budżecie 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego się zastanawiam właśnie czy wystarczy, bo  zaleta, że większą powierzchnię robi i mniej syfi, ale jak nie da rady, bo za słaba, to bez sensu i tu dlatego pytanie coś wydajniejszego pod tą robotę (bo, że przy okazji do auta będzie "lepsza" nie będzie mi przeszkadzać 😄 )

Kupiłbym Parkside phdp 180 (na papierze dobrze wygląda), ale nie ma już w sklepach, jest coś na allegro niby za 1300pln (w sklepie były wtedy poniżej 1000zł)

No ale może jednak powinienem zainwestować w coś nowego w granicach 1500-2000pln? czy nic w tym budżecie i tak się nie zmieni i jechać tym, co mam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.