Skocz do zawartości

Czym myjecie felgi ?


przemas22

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo nie lubię jak auto po pełnym detailingu ma rude tarcze i zaciski. Wiem, że Bili Hambler ma Atom Maca, który może tu pomóc. Kolega @Domel testował. Ostatnio Spodobał mi się produkt od Pure Chemie do deironizacji w połączeniu z mała gąbeczka od LCK ( podpatrzone na filmie u MXnowici).  Iron na gąbeczkę ( fajnie się pieni) i myjemy felgi. Ale żeby nie było nie jestem zwolennikiem używania ironów częściej jak raz na sezon! 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
31 minut temu, PawelRDM napisał:

Bili Hambler ma Atom Maca

Polecam robi robotę. Uzywam kiedy wiem że myje i auto stoi i będzie stać.

Jeśli jestem na myjni to wyjeżdżam ze stanowiska i robię przejazd tył-przod z hamowaniem aby usunąć nalot i problem z głowy.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Domel napisał:

Polecam robi robotę. Uzywam kiedy wiem że myje i auto stoi i będzie stać.

Jeśli jestem na myjni to wyjeżdżam ze stanowiska i robię przejazd tył-przod z hamowaniem aby usunąć nalot i problem z głowy.

Jak pewien Jim z WD😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • Moderator
Godzinę temu, Marcin napisał(a):

Czy ktoś z was używał takich ściereczek do felg lub jakiś innych 

https://sklep.soft99.eu/pl/strona-glowna/109-fukupika-wheel-cleaning-wipes-4975759004936.html

 

Jak one sie sprawują, maja mocna chemie, dobrze czyszczą czy raczej to jest do tzw. wytarcia kurzu 🙂 ?

Tak uzywam regularnie w sezonie 🙂

 

Ze wzgledu na cene przeszedłem na Dunlopy - ale Soft99 super 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
36 minut temu, Marcin napisał(a):

Filmik fajny ale jak widać na nim, czyści głownie kurz. Czy tego typu chusteczki zmyją z felgi aluminiowej ten czarne brud np z klockow itp, to co robią te preparaty w aerozolu co zabarwią na czerwono ? (nie mowie o tych na bazie silnych kwasów ale o tych z neutralnym PH)

No tak, do ciezkich zabrudzeń to mycie 😉 Zalezy jaki masz "czarny brud", jeśli "kurzowy" - świezy osad z klocków to dadza rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Godzinę temu, Marcin napisał(a):

Wiesz czasami będąc na myjni czego nie domyjesz na felgach, wracasz do garażu i...właśnie, trzeba doczyścić zakamarki itp, chusteczki wtedy mogą zdać egzamin, tylko aby byly dobrej jakosci 🙂

o to to to to dokladnie 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
17 minut temu, Marcin napisał(a):

A powiedz mi proszę , czy te Dunlopy sa dużo gorszej jakości niż soft99 ? czy porównywalna jakość ?

One sa jakby bardziej "szorstkie" jaby bardziej sztywne ale jest ich wiecej w paczce i tez sie nimi super pracuje >>> 11231914509

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ciekaw jestem, co dokładnie ma na myśli producent pisząc łagodny, ale deironizer to deironizer - raz, dwa na sezon, częściej nawet nie ma sensu. No i preferowane użycie na zdjetych kołach, ewentualnie rozsądna aplikacja, żeby nie oberwaly śruby kół i hamulce.

Wyryte w skale z S20 FE 5G

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

@Marcin Od ponad 1.5 roku praktycznie 90% moich myć felg opiera się na APC Kocha Green Star (stężenie przeważnie 1:20/1:25). Rewelacja!
Piana, poślizg, brak zapachu, domywanie, czas leżenia, siła czyszcząca, inhibitory korozji i ekonomia.  Wszystko na +

Te 10% to Excede UWC, które też jest bardzo fajne, ale ogólnie już od dawna nie szukam w tym temacie nic nowego 🙂 Nie wyważam otwartych drzwi 😜 
 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.06.2023 o 12:41, Grzechu23 napisał(a):

@Marcin Od ponad 1.5 roku praktycznie 90% moich myć felg opiera się na APC Kocha Green Star (stężenie przeważnie 1:20/1:25). Rewelacja!
Piana, poślizg, brak zapachu, domywanie, czas leżenia, siła czyszcząca, inhibitory korozji i ekonomia.  Wszystko na +

Te 10% to Excede UWC, które też jest bardzo fajne, ale ogólnie już od dawna nie szukam w tym temacie nic nowego 🙂 Nie wyważam otwartych drzwi 😜 
 

Też uważam , że nie ma co kombinować GS ma wszystko co potrzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, analyzator napisał(a):

@Rafal9304 @DZIADZIA ale robicie im jakiś pre-wash czy tak jeb jeb poczekaj pędzel? 😆 na moich czarnych skończyłoby się polerką po pierwszym razie

Najpierw na suche felgi raz, po chwili płukam i wjeżdzam jeszcze raz, na to piana i pędzel 😄 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.