Skocz do zawartości

Czym myjecie felgi ?


przemas22

Rekomendowane odpowiedzi

@Domel  Raczej rysy od szczotki odpadają, będzie trzeba raz na jakiś czas się bardziej postarać 😃

Jakieś konkretne rękawice do mycia felg i ten tajemniczy wheel wollies?

Z rękawic fx protect Shaggy mini wash mitt i work stuff hurricane znalazłem. Wheel wollies masz na myśli Booski Car Care Woolies Wheel Brushes czy jeszcze coś innego? Akurat tego booskiego wygoglowalem szukając Twoje hasło. Jest jeszcze Work Stuff Squally Wheel Brush jeśli dobrze kombinuję. Jeśli będzie trzeba wezmę rękawice i szczotkę, żeby zrobić to porządnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
19 godzin temu, Kuka napisał(a):

Jakieś konkretne rękawice do mycia felg

Kwestia dobrania:

obraz.png.e20adb37deec8cd31b794105476ee7c7.png

 

19 godzin temu, Kuka napisał(a):

wheel wollies?

obraz.png.fb3044f44e6be8d1308007a2127a9a8a.png

Przerobiłem ich dużo i jest to trochę ciężki temat - dobrać sobie pod felge. Zajrzyj do lokalnego sklepu detailerskiego lepiej, żeby sobie przymierzyć 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Podpowiedźcie ....

Felgi jak gruz to piana, iron, kwas 1:10 i raczej schodzi....

Felgi średni gruz piana, iron powinno zejść 

Felgi zadbane a budne używam Bilberry z Valet Pro lub Cleantle Wheel&Tire ale to raczej produkty o neutralnym pH 

Skoro środek do czyszczenia gumy i opon jest mocno zasadowy, środek do felg też mocno zasadowy to czemu to są inne produkty? Czy zawierają one jakieś inne dodatki czy po prostu producenci tym samym sobie produkty mnożą?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnożą, choć pewnie może się zdarzyć, że jakieś tam różnice w dodatkach między produktami są, ale substancje czynne takie same. Wspomniany Celantle ma Wheel & Tyre Cleaner, czyli kompleksowo myjesz całe koło. Akurat korzystam i jestem zadowolony. Równie dobrze można myć APC.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podejrzewam, że zostanę za to zjedzony, ale używam Rotona Pro - nie mam jakichś delikatnych felg, zacząłem niedawno przygodę z detailingiem, no i nie mam u siebie powłoki ochronnej - powiem Wam, że ten Roton miło mnie zaskoczył. To jest jedyny produkt chemiczny z K2, którego używam (no, jeszcze Alaska, ale to do odmrażania szyb 😄 ). Rotona wypracowuję pędzelkiem, potem spłukuję, jeśli nie zszedł cały brud, to powtarzam proces. Po pierwszym myciu auta po zakupie już widziałem wielką różnicę i widziałem, że dawno nie były myte - póki co na plus. 

Generalnie nie wpierdzielam się od razu w najdroższe kosmetyki, tylko zaczynam od średniej półki - to jest jak z butami do biegania. Po co mi buty za krocie, skoro dopiero zaczynam biegać? Tak jak buty, chemia za mnie auta nie umyje, trzeba umieć wykorzystać potencjał. 😄

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DasNiko  Mam nadzieję że używasz tego rotona tylko sporadycznie? Jeśli nie to zmień nawyk i do bieżącego czyszczenia felg używaj na przykład skoncentrowanego excede ultimate wheel cleaner lub innego tego typu środka

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.