Skocz do zawartości

Czym myjecie felgi ?


przemas22

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, analyzator napisał(a):

@Rafal9304 @DZIADZIA ale robicie im jakiś pre-wash czy tak jeb jeb poczekaj pędzel? 😆 na moich czarnych skończyłoby się polerką po pierwszym razie

Dlaczego skończyłoby się polerką? Też mam czarne felgi i chciałem tak samo podejść do tematu, zamiast dedykowanego do felg, załatwiać nadkola i felgi  kochem GS, ale mnie zaciekawiłeś tą polerką. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi koledze o to, żeby wstępnie odmoczyc brud przed czyszczeniem właściwym. Ja zawsze wrzucam pianę NA WSZYSTKO, potem spłukuję i aplikuję środek + pędzelkuję.

Wyryte w skale z S20 FE 5G

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@PancernyDzik czemu musi być gotowy?

Ostatnio kupiłem Cleantle Tire&Wheel Cleaner  Lemongrass Scenti jest gotowy , myje tym opony i felgi, ale prywatne zadbane felgi myje też  ValetPro Billbery, koncentrat 1:10, fajnie domywa, fajnie pachnie no i na promocji BF kosztował 15 zł za litr....

Porównując do Cleantle 1l - 30 zł 

ValetPro 10l -15 zł 

Deironizery nie służą do codziennej pielęgnacji felg...szkoda tarcz i podwozia.

Jak myjesz auto regularnie i nie masz jakiś bardzo pylących klocków to nawet APC spokojnie umyjesz, ostatnio czyściłem APC 1:10 i pędzelek i było ok.

Teraz uważam że do takich rzeczy fajny jest Cleantle Industrial Degreaser, do bieżących zabrudzeń 1:10 jak coś więcej to 1:5 zamiast kwasu....

No ale zapas Billbery jest a kwas z Clean Techu 1l też na bardzo długo wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcineke głównie ze względu na moje lenistwo :p. A tak serio to nie jestem profesjonalistą i mam tylko 2 auta do ogarnięcia. Też zależy mi na jak najmniejszej ilości butelek w piwnicy :p.

Póki co miałem Ultracoat Magic Will i Deturner Wheel Cleaner. 

Jak APC to Koch Green Star mam 1:5 w butelce, też się nada? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PancernyDzik Rewelacyjne APC , tylko do większości elementów rozrób 1:10 bo 1:5 to za mocny...chyba że bardzo brudne, wyczyścisz tym opony i felgi .....ja nawet jak skończył mi się Bug Off to insekty APC ściągam i idzie fajnie .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PancernyDzik Do bieżącego mycia spokojnie zwykły szampon samochodowy wystarcza. Ja obecnie korzystam z Gyeon Bathe w stężeniu 1:50 i spokojnie bieżący syf zbiera. Próbowałem również CarPro Reset, CarPro Lift i Sonax Energy Foam - również dały radę. Zadbane felgi na prawdę dużo nie potrzebują

@kaka17ab Deironizer. Większość dostępnych na rynku powinna dać radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam problem z jedną felgą, nie wiem co to jest, brud raczej nie, korozja czy mechaniczne zdarcie powłoki... Pod placem jest śliskie tak samo jak nienaruszona część felgi. Jeśli to mechaniczne uszkodzenie da się to jakoś naprawić? Jest to o tyle dziwne, że to jest najbardziej wklęsłe miejsce w obrysie koła... Nie wiem jak to się stało ani jak to ogarnąć. Będę wdzięczny za pomoc.

20230819_192449.jpg.ed83b4ee1a876e1ecfe95703bf26fff2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotrek233 Fabryczna felga. Auto z 2017 roku... Czyli tylko renowacja zostaje? Mam wrażenie, że to kiedyś było mniejsze 😕 

Wpływa to na bezpieczeństwo czy to "tylko" estetyka? 

Człowiek dba, pielęgnuje a i tak wychodzą różne kwiatki, to jest trochę demotywujące...

PS. Polecicie kogoś kto mógłby to naprawić w Krakowie? Wstępnie wogooglałem Tech-Mar w Kłaju. Trochę daleko ale opinie dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jakaś szczotka równie skuteczna i delikatna jak EZ Detail EZ-GO Brush czy nie ma co kombinować i brać właśnie tą? Mam czarne felgi i każdą rysę po szczotce zaraz będzie widać. Myślałem nad nowymi szczotkami work stuffa, ale w testach widziałem, że czarną potrafią porysować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W dniu 13.10.2023 o 09:48, Kuka napisał(a):

Felgi 18", wzór jak na zdjęciu 

Uuuuu cięzki temat, Co weźmiesz będzie robić problemy. Wszystko zależy od stopnia twojego "wyje..." w temat😉 Jeśli liczy się czystość a rysy to nie problem na czarnych felgach - bierz wycior. Jeśli jesteś mocno wrażliwy i wolisz myc felgi raz, długo a porządnie na pewien okres czasu, masz posesje, szlauch - wybierz mikrofibrową rękawice do mycia felg. Osobiscie znam gościa z takimi felgami co myje auto raz na miesiac ale zajmuje mu to 3h bo robi kompletny proces na dwa wiadra, pady mikrofibrowe - jedzie bez pół środków - raz na miesiac całe auto.

Osobiście do takich felg dobrałbym wheel wollies'a - ale zawsze starac sie nie zapuszczac felgi i myc je regularnie bo wheel wolies raczej wykorzystuje moc chemii niz swoje wlasciwosci "drapiąco-szorujące".

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.