Skocz do zawartości

Produkty niepolecane / niebezpieczne / trefne


cyprianmeister

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, lol19pl napisał:

Na FB już widziałem kilka przypadków, nic dziwnego, jak od opracowania składu do wypuszczenia mija 24h.

Chyba nie znasz ich wyników sprzedaży!! Ludzie w calej Europie to kupują a to znaczy że marka jest dobra !!

Oczywiście to ironia, przyjąłem tą samą linie obrony co te Cale RRC 😉

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rrc często są problemy, więc każdemu odradzam kupno ich produktów. Kiedyś skomentowałem na fb jeden post dotyczący któregoś z produktów rrc. Po chwili babka pracująca w tej firmie zaczęła komentować mój post. Znalazła się dużą ilość fanów rrc 😂 ilość sprzedanych produktów, same pozytywne opinie 😂 szkody wywołane są zła aplikacja, a jeśli ktoś ma problem to czekają na telefon. 

Tydzień temu wpadł znajomy swoim autem, bo ma coś z plastikami zewnętrznymi. Okazało się, że odstawił auto do szwagra i ten próbował pobawić się w detailera. Wszystkie plastiki wyblakly i już wiedziałem co jest grane. Kumpel pokazał mi zdj kolekcji swojego szwagra.. Same rrc... 😂 Wszystko co jest możliwe.. Chłopak ma 2 amerykańskie auta w tym navigatora w wersji L, a nie stać jego na porządne kosmetyki..😂😂

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do jakości i bezpieczeństwa kosmetyków od @RRC to już dużo było

Ja sie zawiodlem na adbl interior qd limited. To nie jest QD a bardziej desing. Nie jest to snw. Zapach nietrwały. Look jakiś jest ale jako qd do już nałożonego carpro perla nic nie wnosi. Ktoś wspominał, że plami tapicerki. Nie taka jest idea QD.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 godziny temu, analyzator napisał:

Nie taka jest idea QD.

Zależy czym jest dla Ciebie QD, bo chyba każdy sobie interpretuje po swojemu. Nazwa "Quick Detailer" - chyba nie jest zatwierdzona normą, która nazywa konkretnie produkt - np "płyn do lakieru" .

Jak dla mnie QD można nazywać wszystko nawet bonnet, apc czy dressing bo nazwa "Quick Detailer" może mieć wielorakie znaczenie. Liczy się instrukcja obsługi i przeznaczenie produktu.

Dla mnie QD Unlimited to ulubiony produkt ADBL. Może nazwa dla wielu mylna bo spodziewają się produktu do wnętrza ala dressing - co nie zmienia faktu, że został stworzony do "quick detailingu" czyli szybkiego obrabiania wnętrza ale bardziej mu, według mnie, do APC i bonetu niż dressingu.

Na opakowaniu pisze wyraźnie:

Cytat

ADBL INTERIOR QD UNLIMITED

FRESH SCENTED INTERIOR DETAILER

Produkt dedykowany do każdego wnętrza. Odświeża, usuwa drobne zabrudzenia i przywraca wszystkim elementom naturalny wygląd. Nie pozostawia smug na elementach lakierowanych. Posiada właściwości antystatyczne.  Tworzywa odzyskują świeży wygląd w kilka minut, a filtry UV zabezpieczą je przed starzeniem.

Całkowicie zgadzam się z @rygryss że ten produkt usuwa dressingi i z tego co wiem do tego też został stworzony - jak pisało ADBL wszystko zależy od motoryki nacisku na panel.

Ja wylałem już około 5 litrów tego produktu. W 95% w domu. Genialny produkt do wszelkich plam, bonetu, szybkiego czyszczenia wszelkich powierzchni, usuwania kurzu. Myję nim meble, kafelki, blaty, tapicerkę, wszelkie plastiki, drewno lakierowane, ściany ceramiczne. Genialnie usuwa wszelakie plamy po dzieciach, mało się pieni, faje pachnie przy pracy. Plus teraz z nowym atomizerem - jest ogień.

2019-07-28-13-24-51.jpg Moje dwa ulubione produkty w domu.

 

Umieszczanie "ADBL QD Unlimited" w dziale "Produkty niepolecane / niebezpieczne / trefne" to faux pax jakich mało - moim zdaniem.

Może @ADBL powinno zmienić nazwę, żeby ludzi nie wprowadzało w błąd, że "niby to dressing" do wnętrza. Ale dla mnie nazwa "QD" zawsze kojarzy się z produktem uniwersalnym do wszelkich powierzchni i zastosowań - Unlimited taki jest.

Zresztą z tego co wiem przy projektowaniu tego produktu pracował @AreK - więc taka rekomendacja mi wystarczy.

Podobnie działa QD od SG - czyści i zabezpiecza.

Tyle z mojej strony. QD Unlimited będę bronić bo to według mnie świetny produkt.

 

  • Lubię to 7
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, michalwi napisał:

nie rygryss😄)

Dla mnie jest to pachnące APC, które się klei na plastikach samochodowych, podczas aplikacji/czochrania...

 

... kto miał udział w produkcji tego produktu, mało mnie interesuje, zwyczajnie mi nie siedzi i na tym zakończę...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zymol vinyl cleaner. W moim abarth grande punto deska nie do ogarniecia po tym. Tepe to, rysy i ogólnie dramat. Fakt, ze ta guma, ktora jest pokryty kokpit jest mocno wymagajacy. Na boczkach drzwi jest duzo lepiej, ale nadal kondon. Zdecydowanie lepiej sprawdza mi sie Koch.

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zymol vinyl cleaner. W moim abarth grande punto deska nie do ogarniecia po tym. Tepe to, rysy i ogólnie dramat. Fakt, ze ta guma, ktora jest pokryty kokpit jest mocno wymagajacy. Na boczkach drzwi jest duzo lepiej, ale nadal kondon. Zdecydowanie lepiej sprawdza mi sie Koch.

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka



Guma to vinyl?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
29 minut temu, sadam55 napisał:

Zymol vinyl cleaner. W moim abarth grande punto deska nie do ogarniecia po tym. Tepe to, rysy i ogólnie dramat. Fakt, ze ta guma, ktora jest pokryty kokpit jest mocno wymagajacy. Na boczkach drzwi jest duzo lepiej, ale nadal kondon. Zdecydowanie lepiej sprawdza mi sie Koch.

To już jest hit tego tematu. Zanim wyrazicie swoją opinię, warto sprawdzić dany produkt na kilku panelach a tym bardziej zgodnie z przeznaczeniem.

 

 

6 godzin temu, michalwi napisał:

wypadł bardzo słabo

...bo to nie jest dressing tylko QD. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Godzinę temu, michalwi napisał:

@AreK Nie korzystałem z IQD, piszę tylko moje subiektywne odczucie po teście rygryssa. Chyba sam go kupię bo widzę że opinie są skrajnie różne😀

W moim odczuciu to bdb produkt a powstał do codziennej pielęgnacji mebli u mnie w domu😂

Dopiero po jakimś czasie trafił do auta i regularnej sprzedaży 😉

Oczywiście produkt nie musi i nie będzie się wszystkim podobał i to jest oczywiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel pewnie wiesz dużo więcej o tym produkcie niż ja. Z mojego doświadczenia jedynie nie polecam. Na matowych plastikach forda czy ekranie lcd u mnie smuży. Liczyłem na coś co mogę mieć pod ręką do szybkich akcji w trasie. Nie zauważyłem usuwania dresingów. Pewnie dla tego, że carpro perl się łatwo nie poddaje. Z opisu wnioskowałem, że produkt typu QD - zostawia jakieś zabezpieczenie (wspomniane choćby uv), ładnie pachnie, pomaga ściągnąć w zasadzie kurz w zadbanym aucie. Bardzo dobrze byłoby gdyby jeszcze był uniwersalny - szyby, szybkie pozbycie się plamy z tapicerki. Tymczasem dowiaduję się, że to APC ściągające dresingi. Jakby się nazywał quick odszczurzacz albo to bym lepiej zrozumiał ideę produktu. Adbl ma też interior cleanera w ofercie i wowa. Spodziewałem się czegoś po środku i quick - bezstresowego 😉

Dobrze, że dopytałem. Znajdę mu zastosowanie w domu w takim razie. Do wnętrza auta zrobiłem sobie QD z Optimum no rinse, z rekomendacji MX Nowicki. Daje radę. Awaryjnie i kupę z lakieru zdejmie i szyby przeleci i do utrzymania plastików w zadbanym aucie też no problem.

btw k2 oskar kosztuje z 8zł. Nie zjada dresingów. Dwa strzały na fibrę i można przelecieć deskę. Osłony progów itd ładnie rozpuszcza i podnosi brud - zmieniając fibry można spokojnie ogarnąć. Awaryjnie wspomagałem się przy tapicerce. Zero śladów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AreK Stare, proste rozwiązania, a takie użyteczne... Ludzie szukają niewiadome czego. 
Moim bestem w tych sprawach jest Presta Spray'n Shine 
Zapach, aplikacja, efekt na plastikach... kosmos 🙂 Cena = brak oporu do dedykowanych interiorów. 
Sory za OFF :)) 
 

  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Godzinę temu, analyzator napisał:

@AreK @Bielutomek o to otwiera zupełnie nowe możliwości  🙂  Produkty z carnauba czy wynalazki jak water gold/elixir na plastikach?

Nawet najzwyklejsze QD. Testuj, na bank coś przypadnie Ci dobgustu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ech2O na takie akcje, zapomniałem właśnie IQD i jedyne, co miałem pod ręką, to właśnie produkt CarPro. Przyciemnił fajnie i równie dobrze odparował 😉 Proporcje jak QD do lakieru, czyli 1:15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@analyzator testuj 🙂 użyj wpierw tego, co masz na regale u siebie..

@Pietras a czym się różni lakierowane drewno od lakierowanej blachy? Poza różnica w podkładzie? Bo pracuje w lakierach do drewna, i się zastanawiam nad Twoja wypowiedzią 🤔aktualnie kończę kuchnie, i mam lakierowane fronty. Nic innego na nie kłaść nie będę, jak gyeona mohsa 🙂 lakier akrylowy, taki sam jak mam na Fiescie 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Iqd jedno z lepszych piskacze zeby szybko przetrzeć wnętrze auta oraz niezastąpiony produkt w domu meble kuchnia itd ja aktualnie uzywam iqd z SG. IQD z SG dodatkowo zabezpiecza uv 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.