Skocz do zawartości

Produkty niepolecane / niebezpieczne / trefne


cyprianmeister

Rekomendowane odpowiedzi

@Pietras technologie lakierów matowych do drewna, jest tak zaawansowana, ze powłoka uzyskana na drewnie, daje wrażenie „natural look” 

czyli drewno jest pokryte odpowiednia gramatura lakieru na m2, ale nadal zachowane jest pełne odczucie drewna. 

Takie lakiery maja glossowosc w okolicach 0-5gloss. To jest bardzo tępy mat. 

Stad takie wrażenie, jakby lakieru na nich nie było 🙂 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gozdziu23 @rygryss co to zmienia w temacie jeśli ten materia (drewno/plastik) jest lakierowany na wysoki połysk? Więc środki, które użyjemy i tak nie będą miały kontaktu z materiałem, a lakierem którym materiał jest pokryty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @rygryss plastik lepiej sie maluje? 😮 Szacun 😄
Sporo aut, szczegolnie klasykow, posiada we wnetrzu drewno. I to nie byle jaka sosne.. zazwyczaj jest to dab, jesion, czasamy wisnia. To niestety, aktualne trendy na wszechobecne plastiki, wygryzly drewno z aut. 

@AreK Wam cos na ten temat moze powiedziec. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADBL IQD będę bronił, bo to jeden z lepszych ich produktów a przy okazji jeden z moich ulubionych. Dla mnie jest niezastąpiony do usuwania śladów po paluchach, kurzu i odświeżania kokpitu zwłaszcza w okresie zimowym, kiedy nie ma warunków na zabawę z dressingami. Niemniej szanuję to, że komuś może nie odpowiadać. 

Co do RRC, to pomijając nędzną jakość tej chemii, bojkotuje ją ze względu na chamstwo właścicieli, którzy nastawieni są wyłącznie na zysk. Też niestety miałem przygodę z "Plastics Conditioner", nikomu nie polecam tego dziadostwa. Zajęło mi wiele czasu i nerwów żeby usunąć to z listew. A od RRC usłyszałem, że to moja wina, bo jestem amatorem i z pewnością popełniłem błędy przy aplikacji 😂 Prawda była taka, że PC zareagowało sobie po tygodniu od aplikacji z aktywną pianą na bezdotyku i wyszły białe parchy jakbym umazal listwy woskiem. Dyskusja sprowadziła się do tego, że jestem kretynem i nie umiem nakładać tej wspaniałej chemii. Na Facebooku przedstawiciel RRC obraża innych ludzi, którym wyszła kupa po PC, a następnie usuwa komentarze 🙂

Także pozostawiam każdemu do przemyślenia kwestię zakupu produktów RRC, osobiście nigdy w życiu nie wezmę już nawet do ręki tego badziewia. 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Viento napisał:

Zajęło mi wiele czasu i nerwów żeby usunąć to z listew

Daj znać czym sobie z tym poradziłeś, bo czeka mnie walka, a może Twoje doświadczenia oszczędza mi nerwów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pietras czysta IPA, magiczna gąbka i dużo czasu. I tak całkowicie nie zeszło, ale z biegiem czasu dzieła dokończyła ta sama zasadowa piana na myjni po której wyszły kwiaty. Gdybym musiał walczyć z tym drugi raz, spróbowałbym to ruszyć SG Red Devilem w dużym stężeniu, albo Green'ginem, których akurat nie miałem wtedy pod ręką. 

Generalnie za wypuszczenie takiego chłamu, scyzoryki powinny odpowiedzieć cywilnie przed sądem, albo sami usuwać to ludziom z aut.

Koniec offtopu, powodzenia w zmywaniu. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RRC ma swoich trolli, którzy wszędzie, gdzie tylko pojawi się jakakolwiek wątpliwość co do jakości ich produktów, zaczynają wyzywać ludzi od "polaczków" i hejterów.

Poniżej wrzucam moją "polemikę" z takowym osobnikiem na fanpejdżu 😉 DeepGloss

Screenshot_20190729-213124.png

Screenshot_20190729-213134.png

Screenshot_20190729-213143.png

Screenshot_20190729-213153.png

Screenshot_20190729-213301.png

Screenshot_20190729-213312.png

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bielutomek napisał:

Sporo aut, szczegolnie klasykow

Ile jest klasyków tu na forum

 

 

Godzinę temu, Bielutomek napisał:

To niestety, aktualne trendy na wszechobecne plastiki, wygryzly drewno z aut. 

Ot to i lepiej nie będzie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Pietras napisał:

@Gozdziu23 @rygryss co to zmienia w temacie jeśli ten materia (drewno/plastik) jest lakierowany na wysoki połysk? Więc środki, które użyjemy i tak nie będą miały kontaktu z materiałem, a lakierem którym materiał jest pokryty. 

A dekory to zwykły lakier jedynie wylany na glasko tak jak fronty meblowe 🙂 zabezpieczam często AQUA 9H o wiele mniej się rysują polecam bardzo nić Gejon mohs
Generalnie to qd/wosk/powłoka nie myśli 😄 ja wiem że to może być zdziwienie ale na prawdę! jak kładziemy gdzieś wosk/qd/powłoke dedykowaną na lakier czy to na felgi czy to dekory, to nie zastanawia się o kurde, co ja mam zrobić, położyli mnie na dekor a ja jestem na felgi, łoolaboga czy powłoce teraz wolnu do nieba czy nie wolno mu, odpowiedź brzmi wolnu jem, cytując mem:)


Każdemu zabezpieczeniu jest wszystko jedno gdzie go kładziemy, felgi na lakier proszę bardzo tylko się nie ździw jak będzie tempo, trim na felgi ? żaden problem, trmi ma dawać duże przyciemnienie elementom plastikowym nie lakierowanym i sie na tym trzymać ale i na lakierze czy dekorach w środku bedzie spełniał tą samą funkcje 🙂

Czym więcej sobie eksperymentujemy tym lepiej, bo czemu nie, osobiście kłada sobie essenca na dekory, świeci się jak psu końcówka, mini ryski mi troche zaciepie i sa przyjemnie śliskie, używalem kiedyś zymola ultra dedykowanego i co ? i szczerze to nie wiem po co to 🙂moim mercedesem wyjeżdżam obecnie tylko w niedziele/na wakacje/ na przejażdzke jak mam ochote wnętrze mojego samochodu nie widziało apc od dawien dawna, czyszczone jest regularnie uwaga QD, raz ech2o, raz meg'sem ultimate wszystko schodzi jak głupie 🙂
A moim qd-kiem często jest płyn do mycia szyb od stoner-a bardzo fajnie odparowuje i ładnie usuwa waterspoty, i nawet dobrze kropelkuje 🙂
Także ten
A to drewno matowe/półmatowe mieliśmy w CLS-ie brzydkie to to jak nie wiem co w porównaniu do połysku 🙂 ale również qd-kowałem albo waliłem essenc-a albo interior qd od meg'sa i szczeze najlepsze na to były dressingi do plastików, pół mat zaczął byc wtedy bardzo satynowy i wyglądał o niebo lepiej a efekt utrzymywał się dopóty nie wywaliśmy tego APC 🙂


@rygryss
Pal licho te klasyki im wszystko wolno i to jest zrozumiałe, ale my teraz mówimy o BMW bądź MB (patrzząc po tym czym jeżdzą rozmówcy) więc o ile w MB w klasie G obecnie czy w ML czy w S można zapłcić grube myto za na prawde prawdziwe drewno wysokiej jakości (widziałem wiele razy piękny widok, zapach i feeling) tak w BMW nawet premium selection nie ma takiej opcji i zawsze mamy plastik fantastik 🙂
Już nie mówie że na ulicy 99.8% pojazdów to ma albo ala' aluminium albo nie ma wcale tak dostojnych elementów 😄


 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.07.2019 o 21:41, AreK napisał:

@analyzator użyj zwykłego QD który używasz do lakieru. Tez fajnie sprawdza się na tworzywach do szybkiej akcji.

Ja już od dawna tak robię, w domu do mebli leci Megs Last Touch i tak samo do wnętrza auta jak ma być szybko. Najlepiej siada na tworzywach i lakierowanym drewnie w moim MB 124.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
W dniu 29.07.2019 o 11:46, Bielutomek napisał:

@Pietras technologie lakierów matowych do drewna, jest tak zaawansowana, ze powłoka uzyskana na drewnie, daje wrażenie „natural look” 

czyli drewno jest pokryte odpowiednia gramatura lakieru na m2, ale nadal zachowane jest pełne odczucie drewna. 

Takie lakiery maja glossowosc w okolicach 0-5gloss. To jest bardzo tępy mat. 

Stad takie wrażenie, jakby lakieru na nich nie było 🙂 

Tak, zgadza się.
Czy ktoś z Was spotkał się z drewnem nielakierowanym w aucie?
Jak żyję to nie widziałem.
Nawet jeśli ktoś ma wątpliwości to wystarczy dotknąć element wilgotnym palcem.
Jeśli się zabarwi/ściemni to daje nam oznakę braku lakieru  czyli otwarte pory.
Czasami może się tak zdarzyć jeśli powłoka lakiernicza będzie wytarta, uszkodzona.
Analogiczna sytuacja do skór otwartych i półotwartych. 
Sorry, że nie na temat ale warto o tym napisać jak o tym mówicie.

  • Lubię to 2
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AreK ostatni wpis OFF TOPIC i koncze.
Mam klienta w firmie, ktory bierze sporo poliestru bezbarwnego, bo robi wlasnie same klasyki. Ostatnio siedzielismy prawie 4h, i dorabialismy bejce do panelu srodkowego ze starego Astona Lagonde 🙂 Auto ohydne w ksztalcie, ale nawet nie sadzilem, ze taki model jest w polsce. Jakosc drewna uzytego w aucie z 1976r? Oszalamiajace. 
Dla takich klasykow, nawet polakierowane drewno, to cos wspanialego. Polakierowane bezbarwnym! 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam WaxPro Poodle Wash Mitt, kupiłem w styczniu na ten sezon i ogólnie porażka, ta pianka się rozpada sama z siebie, raz mi spadła na ziemię, mimo usilnych prób do dziś nie udało mi się jej wyczyścić, użyłem łącznie z 5 razy za każdym razem klnąc na czym świat stoi gdy zaciągnęła się na czymś ostrzejszym. Najzwyklejszy pad obszyty MF z frędzlami za 5 zł z Ali jest bardziej użyteczny od tej rękawicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko moje doświadczenie. Myłem z kolegą trzy auta szamponem adbl cola. Nic specjalnego i jedna wada - źle się wypłukuje. Poślizg taki sobie, domywanie bez uwag, zapach cola to taki eksperyment pachnie jak raczej kiepska cola. Widać wyraźnie tęczę na krawędzi wody zjeżdżającej z karoserii/szyby na każdym kolejnym aucie a dostały dużo płukania. Jak to wpływa na hydro to nie wiem bo były to auta bez lsp.

Niby nie jest drogi ale za mycie wychodzi drożej niż moje ulubione bilthamber i carchem. To nie polecę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
W dniu 30.07.2019 o 21:20, AreK napisał:

Czy ktoś z Was spotkał się z drewnem nielakierowanym w aucie?
Jak żyję to nie widziałem.

no i skłamałem 😊

Przecież całe wnętrze w Morganach jest ze sklejki nielakierowanej. Robiłem kilka szt a więc widziałem😂😅😂

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, AreK napisał:

no i skłamałem 😊

Przecież całe wnętrze w Morganach jest ze sklejki nielakierowanej. Robiłem kilka szt a więc widziałem😂😅😂

Nie trzeba tak daleko szukać nowe Mercedesy mają taki w swojej ofercie za słoną ofertą, kiedyś również widziałem takie drewno w ML-u w jakiejś jubileuszowej edycji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.07.2019 o 21:20, AreK napisał:

Tak, zgadza się.
Czy ktoś z Was spotkał się z drewnem nielakierowanym w aucie?
Jak żyję to nie widziałem.
Nawet jeśli ktoś ma wątpliwości to wystarczy dotknąć element wilgotnym palcem.
Jeśli się zabarwi/ściemni to daje nam oznakę braku lakieru  czyli otwarte pory.
Czasami może się tak zdarzyć jeśli powłoka lakiernicza będzie wytarta, uszkodzona.
Analogiczna sytuacja do skór otwartych i półotwartych. 
Sorry, że nie na temat ale warto o tym napisać jak o tym mówicie.

U nas w ML w166 było nielakierowane drewno 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.