Skocz do zawartości

Produkty niepolecane / niebezpieczne / trefne


cyprianmeister

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwole sobie rozpocząć taki oto temat , może komuś takie zestawienie pozwoli uniknąć rozczarowań. Kiedyś kiedyś chciałem usunąć z Punciaka smołę tym oto preparatem AUTOLAND ANTYSMOŁA . Efekt był taki że na szmatce po około minucie czyszczenia w danym miejscu choć robilem to delikatnie ,pojawiło się zabarwienie w kolorze lakieru, czyli domyślam się że wspaniały środek rozpuścił lakier bezbarwny i zaczął zjadać grunt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Przepraszam za odkop roku, ale ten temat powinien być na topie, a ja nie wiem gdzie napisać moje uwagi ;)

 

Odradzam preparatu do czyszczenia tapicerek - Autoland Tap Ultra. O ile na czarnej welurze spisywał się jako tako, o tyle na podsufitówce zostały mi "tłuste" plamy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam preparatu do czyszczenia tapicerek - Autoland Tap Ultra. O ile na czarnej welurze spisywał się jako tako, o tyle na podsufitówce zostały mi "tłuste" plamy :/
A czy to na pewno wina preparatu? Może nierówno aplikowałeś i dlatego porobiły się plamy? Ja kiedyś używałem do siedzeń i jak na marketow produkty był cakiem ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę niestety odradzić polishing compound megsa - po pierwsze co dziwne, forma płynna (a sprzedawany w puszce), po drugie siła polerowania zerowa (a miał wykończać zaprawki sprayowe po UC).

Masz racje, chociaż forma to taki rzadki kisiel, ale siła polerowania słaba. U mnie rusze tym jakieś plastiki w połysk ale o lakierze nie ma mowy, jakaś poprawa jest, ale pozostawia duużo do życzenia :thumbdown:

Przepraszam za odkop roku, ale ten temat powinien być na topie, a ja nie wiem gdzie napisać moje uwagi

 

Odradzam preparatu do czyszczenia tapicerek - Autoland Tap Ultra. O ile na czarnej welurze spisywał się jako tako, o tyle na podsufitówce zostały mi "tłuste" plamy

A jesteś pewny że za bardzo nie namoczyłeś tej podsufitki ? Kiedyś tak miałem że ją po prostu "zalałem" i takie plamy zostały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Ja muszę niestety odradzić polishing compound megsa - po pierwsze co dziwne, forma płynna (a sprzedawany w puszce), po drugie siła polerowania zerowa (a miał wykończać zaprawki sprayowe po UC).

 

Potwierdzam !!! Bardzo słaby specyfik. Poza tym trzeba pracować na naprawdę małej powierzchni, bo nawet leciutko przyschnięty nie wybacza błędów. Trzeba pracować tym bardzo szybko. Noi rzeczywiście siła - bardzo licha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam preparatu do czyszczenia tapicerek - Autoland Tap Ultra.

hm, prałem tym na szybko dywan i materac (ślady po obecności bobasa ;) ) i prawie zeszło wszystko, ale prałem na dwa razy,żeby nie przemoczyć, jednakże z marketowych to K2 Tapis był lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
K2 tar remover, bardzo słaby w porównaniu z benzyną ekstrakcyjną praktycznie nie działa.

Po aplikacji trzeba baaardzo długo czekać, po benzynie od razu widać jak asfalt spływa z lakieru.

 

Zgadzam się, jedynym atutem jest cena - chyba ze 12 blaszek, ale jakby nie było spełnia swoje zadanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Tar remover by K2 faktycznie nie remuwał nic. By coś zeszło nakladałem na lakier ręcznik papierowy, psikałem tym badziewiem i czekałem godzinę dopsikując by nie wysechł. A i tak mało co zeszło.

2. Ultra wax - maznąłem tym czymś niebieskie auto. Kropelkowanie owszem było jeden dzień, na drugi dzień auto całe białe.

3. K2 klima doktor. Do dziś jebie z klimy tym syfem. A użyłem rok temu. Najlepsze sa komentarze na yt jak ludziom elektronike zalało.

4. K2 alaska. Śmierdzi, ale szybę odmrozi. Ale ten smród..

5. K2 pasta turbo tempo. Sprzedałem ze stratą 2 szt. na allegro bo nie chciałem ryzykować zniszczenia auta.

6. K2 Akra do mycia silnika. Szajs. Proszek ixi byłby lepszy. Nie rozpuszcza oleju, brudu, nic, ch....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tar remover by K2 faktycznie nie remuwał nic. By coś zeszło nakladałem na lakier ręcznik papierowy, psikałem tym badziewiem i czekałem godzinę dopsikując by nie wysechł. A i tak mało co zeszło.

 

Ja zużyłem prawie 5l tego specyfiku i mam trochę inne zdanie :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co ma do rzeczy stosunek jakość/cena? Jeśli na opakowaniu napisano że dany produkt do czegoś jest top niech to robi. A ubrudzonego silnika olejem, płynem chłodniczym nie był w stanie umyć/ rozpuścić tego brudu. Kurz i błoto można umyć zwykła wodą i to jest niesamowicie świetna stosunek jakości do ceny zamiast akra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.