Skocz do zawartości

Gość

Rekomendowane odpowiedzi

@krzygaj Książkowo Ci nie powiem 🙂 możesz spróbować na początek taka suszarką do włosów. Jak słabo to następnie opalarka 😉 ale też z głową i wyczuciem, tak żeby skóra zmiękła i szło ja "unieść"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Temat już wałkowany wiele razy ale jeszcze chciałem się upewnić, zestaw colourlock wyczyściłem skórę clenerem, po wyschnięciu wleciała warstwa protectora potem, będzie wiadomo versiegielung, ale myśle czy nie dać drugiej warstwy protectora by sparować bardziej zmiękczyć skore? Jakie odstępy czasowe miedzy warstwami? Fotele w E61

70630ED2-B202-4808-8AA8-D04BC4F76B3E.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Posiadamy Volvo V70 z 2003, czarne skórzane fotele, brakuje mi wiedzy czy były kiedykolwiek czyszczone, są dosyć błyszczące.

Stoję przed wyborem środków do impregnacji i czyszczenia.

 

Myślę o zakupie:

Kecav Soft, 

Leder Versiegelung Colourlock,

Colourlock Leder Protector,

Z czego te 2 ostatnie nie wiem w jakiej kolejności użyć :), chociaż myślałem też o zastąpieniu 2 ostatnich produktów przez - ADBL LEATHER CONDITIONER.

Czytając forum i ten temat udało mi się skomponować taki zestaw, czy to dobry wybór? Jaką szczotkę wybrać?

 

Mam też problem z jakiego materiału wykonana jest cześć na której opieramy nasz łokieć (razem z rączką do zamykania drzwi), skóra czy inny materiał? Na jednym z boczków użyłem APC, jednak po chwili pomyślałem, że może nie być odpowiedni :).

Co lepiej użyć na tym materiale APC + dressing do plastików, czy Kecav + powyższą odżywkę i zabezpieczenie?

891765653_boczekw211.jpg.1525b6eddfdb69e4b169c2e9563e8ef3.jpg

Zdjęcie zapożyczone z Internetu, mogę wykonać zdjęcie z bliska na moim egzemplarzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Streat Czyli jak rozumiem wystarczy cleaner + zabezpieczenie np. Versiegelung, nie potrzebuję odżywki/mleczka ?

@BiałyGTi, poczytam o ottimo :), przeczytałem cały temat 

+ inne tematy i wstępny wybór padł na kecav jako jeden z najczęściej polecanych o niskim ph, długo utrzymującej się pianie i dobrych właściwościach czyszczących. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Lamerskie pytanie dotyczące zestawu do pielęgnacji skórzanej tapicerki - szukam prezentu dla znajomego (laika w temacie) by zadbał trochę o wnętrze (auto to bmw 2010 r. jeśli ma to znaczenie). Colourlock z mleczkiem czy coś innego? By aplikacja nie była uporczywa, a efekt w miarę dobry i trwały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lamerskie pytanie dotyczące zestawu do pielęgnacji skórzanej tapicerki - szukam prezentu dla znajomego (laika w temacie) by zadbał trochę o wnętrze (auto to bmw 2010 r. jeśli ma to znaczenie). Colourlock z mleczkiem czy coś innego? By aplikacja nie była uporczywa, a efekt w miarę dobry i trwały. 
Będzie git. Wybierz softa.

I'm back motherlovers!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Strus napisał:

Koch Pol Star do cleanera Enzo ?

Będę miał Enzo dzisiaj lub jutro i pewnie w weekend zrobię pomiary, ale jak wiesz będą to jedynie informacje dotyczące tylko dwóch parametrów. Może ktoś inny używał ich w praktyce i ma porównanie  co do mocy, czy wrażeń z czyszczenia. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni, mam prośbę o pomoc w doborze zestawu do czyszczenia i impregnacji skóry. Wiem, wiem, pytania jakich pewnie setki :-) Mam nadzieję, że w dobrym wątku. Jakby co to nie krzyczcie - nowy :-)

To moja pierwsza skóra w aucie. Pacjent - Avensis 2011 w czarnej skórze. Ogólnie  skóra w niezłym stanie. Trochę ma bo bokach zmarszczek. Generalnie nie świeci się i nie wygląda na brudną. Ale czarna, więc ciężko stwierdzić.  Wygląda jakby ktoś jednak trochę o nią dbał. I nawet trochę pachnie skórą :-)

Chciałbym jednak na początek jednak zrobić kompleksowe czyszczenie + impregnację, tak jeszcze przed zimą. Na początku chciałem zamówić K2 Auron. Ale po lekturze forum -  no właśnie :-)  Generalnie, na razie w związku z innymi wydatkami po zakupie auta preferuje raczej tańsze rozwiązania. 

Co byście zaproponowali? Myślałem też o zestawie Gliptone GT 11 + GT12. Cena porównywalna do Aurona. Ale gdzieś tu wyczytałem, że ten GT12 jest bardzo mocny i się trochę boję. A może lepiej zestaw z GT15, bo to chyba łagodniejszy cleaner. A może polecicie coś bardziej niszowego podobnych pieniądzach?

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, przem_01 napisał:

Szanowni, mam prośbę o pomoc w doborze zestawu do czyszczenia i impregnacji skóry. Wiem, wiem, pytania jakich pewnie setki :-) Mam nadzieję, że w dobrym wątku. Jakby co to nie krzyczcie - nowy :-)

To moja pierwsza skóra w aucie. Pacjent - Avensis 2011 w czarnej skórze. Ogólnie  skóra w niezłym stanie. Trochę ma bo bokach zmarszczek. Generalnie nie świeci się i nie wygląda na brudną. Ale czarna, więc ciężko stwierdzić.  Wygląda jakby ktoś jednak trochę o nią dbał. I nawet trochę pachnie skórą :-)

Chciałbym jednak na początek jednak zrobić kompleksowe czyszczenie + impregnację, tak jeszcze przed zimą. Na początku chciałem zamówić K2 Auron. Ale po lekturze forum -  no właśnie :-)  Generalnie, na razie w związku z innymi wydatkami po zakupie auta preferuje raczej tańsze rozwiązania. 

Co byście zaproponowali? Myślałem też o zestawie Gliptone GT 11 + GT12. Cena porównywalna do Aurona. Ale gdzieś tu wyczytałem, że ten GT12 jest bardzo mocny i się trochę boję. A może lepiej zestaw z GT15, bo to chyba łagodniejszy cleaner. A może polecicie coś bardziej niszowego podobnych pieniądzach?

Z góry dzięki

Skoro wiesz, że pytanie jakich setki to napewno odpowiedź jest w tym temacie.

Colourlock Soft- zestaw do skór nowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to było po prostu domniemanie :-) Wiesz, każdy chce się czuć wyjątkowy i otrzymać konkretnie dla siebie porady 😉.  Sorry, jeśli to dziwnie zabrzmiało.

Ale dzięki za odpowiedź. Pytałem o Gliptone, bo czytałem tu sporo, że ma "fajny" skórzany zapach. Ja akurat lubię :-)

A zapytam jeszcze tylko, czy można czy odradzacie kombinację różnych producentów np. colourlock soft clean + gliptone GT11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
21 minut temu, przem_01 napisał:

czy można czy odradzacie kombinację różnych producentów

generalnie można. Podpowiem jedynie, że zapach skóry, to pojęcie bardzo "niejednorodne". Dla prawie każdego producenta (i użytkownika również) zapach skóry jest inny. W sumie to i tak nie wiesz jakim zapachem potraktowano skóry w Twoim aucie i być może zakup  konkretnego, może nie być tym co lubisz. Ale trzeba próbować. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
2 godziny temu, przem_01 napisał:

rzeczywiście jest się czego bać na w miarę świeżej skórze?

tak na wstępie, to 'świeża skóra' jest pojęciem względnym. Ta u Ciebie ma już bodaj 9 lat, więc ...., ale może być fantastycznie utrzymana i nadal traktujemy ją jak 'świeżą' :-D.

Osobiście nie bał bym się GT12.  To cleaner znany i znanej firmy, od lat zajmującej się skórami. Trzeba jednak nauczyć się pracy z tym cleanerem, bo jest troszkę inna niż z większością. Jest gęstą cieczą, lub jak kto woli takim mocnym syropem. Nie stosujemy tu np. pianowniczki. Czy można w czymś zaszkodzić? Oczywiście TAK, jak i przy każdym innym cleanerze. Zawsze najpierw należy sprawdzić jego działanie  gdzieś z boku/tyłu w niewidocznym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Hej, chciałbym odpowiednio zadbać o skórzaną tapicerkę w moim aucie. Jest to pierwszy samochód ze skórą więc doświadczenie mam zerowe. VW CC z 2012 roku z czarną perforowaną (wentylowaną) skórą na fotelach i tylnej kanapie oraz skórzane boczki drzwi. Co powinienem z tym robić i w jakiej częstotliwości. Jakich środków użyć? Jedyne co kojarzę to colourlock ale gama jest szeroka i kompletnie mi nieznana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, adriand0088 napisał:

Hej, chciałbym odpowiednio zadbać o skórzaną tapicerkę w moim aucie. Jest to pierwszy samochód ze skórą więc doświadczenie mam zerowe. VW CC z 2012 roku z czarną perforowaną (wentylowaną) skórą na fotelach i tylnej kanapie oraz skórzane boczki drzwi. Co powinienem z tym robić i w jakiej częstotliwości. Jakich środków użyć? Jedyne co kojarzę to colourlock ale gama jest szeroka i kompletnie mi nieznana.

67 stron w wątku o skórach i nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, KUBA46 napisał:

67 stron w wątku o skórach i nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania?

Nie szukałem. Musze załatwić temat dzisiaj więc czas odgrywa kluczową rolę. Jeżeli w temacie pod tytułem ,,czym umyć tapicerkę skórzaną?" nie można zapytać czym ją umyć bo temat jest wyczerpany to należy wątek zamknąć i udostępnić jedynie do przeglądania. A jeżeli można dodać post to znaczy, że można zapytać.

  • Nie lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przejrzałem kilka stron wstecz i nic się nie dowiedziałem. 

Jaki opinie o Koch pol star? Wychodzi chyba najtańszy leather cleaner tylko jak ze skutecznością i bezpieczeństwem? Ktoś ma porównanie do innych środków? I jak to z nim jest bo zachodnie recenzje skupiają się bardziej na wykładzinach i plastikach niż tapicerce. Polskich testów na skórze brak więc może temat dla @DZIADZIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vlodek2532 nie testowałem kocha.

U mnie rządzi Colourlock (nic nowego😉), sprawdzony, bezpieczny, wydajny i robi to co trzeba.

Jak jest mega szczur, chcę żeby produkt poleżał i podgryzł bezinwazyjnie brud to używam GT12... zarzucam, zostawiam, szczotka, zbieram i widzę czy muszę wjechać czymś mocniejszym , czy wystarczy light na finish.

Cleanerów jest mnóstwo i w większości te mocne moim zdaniem wysuszają skórę, z wyjątkiem coorolook, kecav i gliptone (do lekkich zabrudzeń polecam też gt15).

Oczywiście opieram się na tym co używałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.