Skocz do zawartości

Gość

Rekomendowane odpowiedzi

38 minut temu, jacekmury1 napisał:

A do konserwacji?

A w jakiej kondycji będzie skórka po wyczyszczeniu? Wykonaj macanie... hihii

Jak dziewicza, sucha i twarda, polecam kecav rewi balmy i balsam waxy.

Jak jest w miarę ok, używam gyeon learhercoat poprostu do zabezpieczenia

Jak lekko topcoat zdjęty, to Colourlock  Versiegelung, +leder protector

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Bishuun napisał:

Hej, jakie kosmetyki do skóry w Skodzie Octavii 2001? Skóra czarna, raczej interesuje mnie coś budżetowego, co jednak wydłuży życie foteli 🙂

Kecav ColourLock, są małe opakowania, wersja Light

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Czy dla delikatnego odżywienia i zabezpieczenia skóry poprawna będzie kolejność:
CL Soft -> MW Satin na suchą skórę -> Satin wysycha -> CL Leder Versiegelung

Versiegelung zabezpiecza, ale w żaden sposób nie "regeneruje" jak rozumiem.

Jaką ręczną szczotkę do skóry polecacie? Chętnie przyjmę jakiekolwiek inne rady, ze skórą na szerszą skalę dopiero zaczynam. Podstawy wiedzy mam, ale przyzwyczajam się powoli, ze detailing potrafi zaskoczyć xD

Wyryte w skale z S20 FE 5G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thx.
Dla sprecyzowania: w stronga się póki co nie zaopatrywałem, już kilka razy czytałem i widziałem na 50/50, że większość przypadków ogarnia soft - nie chciałbym przygody ze skórą zacząć od uszkodzenia topu. Mam Soft, szczotę, Versiegelung i Leder Protector. Tzn... jutro będę miał Nie ukrywam, że czuję pewną ekscytację

Wyryte w skale z S20 FE 5G



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz ja. Z uwagi na to, że w internecie nie ma jednoznacznych informacji, dopytuje: leder protector przed czy po Versiegelung? Z lektury komentarzy na YT dowiedziałem się, że PO, gdyż na natłuszczonej powierzchni nie będzie trzymać się zabezpieczenie, zaś Versiegelung nie wchłania się, a tworzy rodzaj powłoki na materiale, więc nie wyklucza absorbowania mleczka przez skórę. Osobiście wydaje mi się to trochę dziwne... Na ile zostawić fotele między poszczególnymi etapami? Lederowi wystarczy 12 czy 24 godziny? Jak to widzicie?

Wyryte w skale z S20 FE 5G



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MMCzysci Rozmawiałem z Colourlock o tym na jednym z eventow jakieś 1,5 miesiąca temu. Odpowiedź była jasna -  Protector -> Versiegelung.  Czas pomiedzy, w zależnosci od panujących warunków. Teraz ciepło to i nawet 8h wystarczy a moze i nawet krócej 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, MMCzysci napisał:

Z logiki tak mi się wydawało, ale co wpis, to inna teoria.

Wyryte w skale z S20 FE 5G
 

Wystarczy przeczytać etykietę na butelce. Leder versigelung i protector wszystko ładnie maja na butelce napisane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Cześć, 

mam w swoim samochodzie zabrudzenia skóry - dziwne plamy - których nie mogę doczyścić. Próbowałem colourlocka soft i hard, APC adbl i nic tego nie rusza. Nie wiem z czego są te plamy (tak już kupiłem auto). Może polecicie jakiś dobry preparat do czyszczenia?

20230308_221034.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 9.03.2023 o 10:20, Tomasz1988 napisał(a):
Cześć, 
mam w swoim samochodzie zabrudzenia skóry - dziwne plamy - których nie mogę doczyścić. Próbowałem colourlocka soft i hard, APC adbl i nic tego nie rusza. Nie wiem z czego są te plamy (tak już kupiłem auto). Może polecicie jakiś dobry preparat do czyszczenia?
 

Jak nic nie rusza to jest szansa że to jest głęboko w skórze. Colorlock ma chyba coś takiego punktowego do usuwania zanieczyszczeń, ale jest duża szansa że ruszy farbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam problem z czyszczeniem skórzanej tapicerki. Kolega z lokalnego sklepu detailingowego polecił mi najlepszy z całego swojego asortymentu cleaner do skór marki Enzo. Tak więc kupiłem, bo miałem do czyszczenia skóry w aucie teścia. Produkt przelałem do pianowniczki i dałem trzy strzały na szczoteczkę Colourlock, a następnie zaaplikowałem na 1/4 kierownicy i delikatnie czyściłem. Z każdej ćwiartki od razu zbierałem brud. Z tego co mi wiadomo kierownica czyszczenia cleanerem nie widziała od zakupu (auto 2015 r.), a czy poprzedni właściciel coś robił to nie wiadomo. No i niestety na mikrofibrze tego brudu było sporo, aż wydawało mi się że zbyt dużo. I jak też po zebraniu brudu okazało się, że na lewej stronie skóra praktycznie się kruszy, jest bardzo szorstka I nieprzyjemna w dotyku. Moje pytanie brzmi czy jest szansa że taki cleaner wciągnął lakier (kolor pianki przy czyszczeniu na to nie wskazywał)? Czy też kierownica była na tyle brudna że brud przykrył te wytarcia? Może szczoteczka od Colourlock jest za twarda?

Dodam, że na siedzeniach doczyścił bardzo ładnie. Trochę jestem wkurzony, bo w tym momencie widzę tylko ponowne obszycie... 😞

PXL_20230529_200931191.MP.jpg

PXL_20230529_200944215.MP.jpg

PXL_20230529_201617036.MP.jpg

PXL_20230529_201634921.MP.jpg

PXL_20230529_201644792.MP.jpg

PXL_20230529_201657424.MP.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.