Skocz do zawartości

Gość

Rekomendowane odpowiedzi

@DZIADZIA ja szukam czegoś co będzie się nadawać do bieżącej pielęgnacji ale też do czyszczenia dużych wypoczynków i narożników w domu. Jakbym chciał tak wszystko w domu porobić colourlockiem to musiałbym trochę wydać a pol star kupię za 30 zł i będę miał z 5l gotowego produktu minimum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kojarzy ktoś może jakieś rozwiązanie w stylu QDka do skór? Chodzi o dosłownie 5 minutową akcje żeby „przetrzeć i zapomnieć” podczas bieżącego szybkiego sprzątania. Wiem, że są dostępne chusteczki, tylko pytanie czy one tylko czyszczą czy zostawiają jakieś wykończenie? 

Na dłuższe akcje u mnie gliptone gt 12, kecav light i gliptone gt 11. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Master
18 godzin temu, Sebastian82 napisał:

stary, domowy sposób - mieszanina wody i płatków mydlanych

Jak to zwykle bywa ze starymi domowymi sposobami, są one w miarę dobre, ale awaryjnie, tzn. jeśli nie mamy lub skończył się właściwy produkt, a musimy coś wykonać na już.

Ta mieszanina rzeczywiście coś doczyści, ale niestety jest mieszaniną nie odpowiednią do tapicerki. Generalnie to alkaliczny środek, który wysusza skórę. Nie obraź się, ale powinieneś zaopatrzyć się w środki dedykowane, a z poradnika Babci Aliny, można korzystać tylko w razie sytuacji awaryjnej.:-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 3miesiace temu wykonałem delikatną "rewitalizację" swojej tapicerki. Mycie całości Colourlock Strong, malowanie (gąbka) boczków foteli przód i na koniec po całości  versiegielung.

Po tym zasie widać już zabrudzenia, szczególnie na boczkach tam gdzie się ocieramy przy wsiadaniu. Zabrudzenia nie są jakieś wielkie. Tutaj  moje pierwsze pytanie... jaki środek zakupić sobie do takiego częstego czyszczenia tapicerki, czy ten KECAV Light się nada czy raczej np GT15

Dodatkowo chciałbym tez zabezpieczy skórę i tu znów pytanie czy użyć ponownie versiegielung ? - jeszcze mi go zostało, czy położyć coś innego ?

Wydaje mi się że skóra nigdy przedtem nie była niczym traktowana  jest twarda i sztywna - jakkolwiek to nie zabrzmiało 🤣

Czy po tym versiegielung mogę położyć coś co nawilży skórę, czy po versiegielung nie będzie znów właśnie sztywna ?

Jakie combo polecili w takim przypadku, aby była zabezpieczona i przyjemna w użytkowaniu skórka ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
Godzinę temu, _arek_ napisał:

Po tym zasie widać już zabrudzenia, szczególnie na boczkach tam gdzie się ocieramy przy wsiadaniu. Zabrudzenia nie są jakieś wielkie.

To chyba raczej normalne. Skóra się brudzi i należy ją czyścić. Spróbuj nie myć auta przez 3 miesiące ... :-D.

 

Godzinę temu, _arek_ napisał:

jaki środek zakupić sobie do takiego częstego czyszczenia tapicerki, czy ten KECAV Light się nada czy raczej np GT15

Do tzw. bieżącego czyszczenia, czyli np. co 3 miesiące wystarczającym środkiem są tzw. softy. Z wiadomych względów nie wypowiem się nt. swojego produktu, ale raczej polecam środki w pianowniczkach i czyszczenie pianą.

Godzinę temu, _arek_ napisał:

Czy po tym versiegielung mogę położyć coś co nawilży skórę, czy po versiegielung nie będzie znów właśnie sztywna ?

Generalnie Versiegelung, to polimer, który wytrzymuje mniej więcej przez 3 miesiące typowego użytkowania. Środek ten, to zabezpieczenie, a nie nawilżenie. Jeśli malowałeś skórę, to mówiąc szczerze, powinieneś później na farbę nanieść lakier wykończeniowy, a nie Versiegelung, który jest takim jakby boosterem dla lakieru.

Po samym Versiegelungu, skóra na pewno nie robi się sztywna. Natomiast, przed jego nałożeniem , możesz spróbować poprawić miękkość skóry stosując odżywkę. Pamiętaj jednak, że nie jest to proces trwający 5 minut. Środki do zmiękczania nakłada się na skórę zwykle na kilka - kilkanaście godzin i czasem ponawia zabieg. Później ponownie czyści się skórę, aby reszta niewchłoniętego środka zmiękczającego, została usunięta i  dopiero teraz nakłada się zabezpieczenie np. Versiegelung.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz,

Nie no ja nie mam żadnych "pretensji", że się już ubrudziła, bardziej  to jestem "zły", że jej  do tej pory przez te 3 miesiące nie czyściłem... 

W takim razie do czyszczenia zakupię coś o czym nie możesz z wiadomych względów się wypowiadać, bo widzę, że środek polecany  😉 

Swoją drogą myślałem, że bieżące czyszczenie jak to wszyscy nazywają to okres krótszy niż 3mce.  Bardzie, że raz w miesiącu ?

Odnośnie malowania to regenerowałem tylko same boki siedzisk, bo tam było widać największą dewastację.... myślę, że nikt przede mną nawet nie czyścił porządnie tej tapicerki.

Co do samego zabezpieczenia po malowaniu to niestety, ale  colourlock nie informuje, ani nie posiada w swoich gotowych zestawach żadnego lakieru wykończeniowego. Nawet dopytywałem o to w mailu czy na czacie już teraz nie pamiętam i odpowiedz była że Versiegelung w zupełności wystarczy. Jak widać wcale to tak do końca nie jest...

Nie twierdzę, że skora stała się sztywniejsza po Versiegelung tylko stwierdzam, że taka jest i taka była po zakupie. A sam Versiegelung po ponownym nałożeniu właśnie nie wpłynie na jej miekkość.

Dlatego chciałbym ją czymś "uelastycznić", a ze to proces długotrwały o tym już zdążyłem poczytać. Auta nie używam na co dzień, wiec nie jest to jakiś specjalnie duży problem. Pytanie teraz tylko co zastosować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, _arek_ napisał:

Dlatego chciałbym ją czymś "uelastycznić", a ze to proces długotrwały o tym już zdążyłem poczytać. Auta nie używam na co dzień, wiec nie jest to jakiś specjalnie duży problem. Pytanie teraz tylko co zastosować. 

@_arek_  mp to,https://carchem.pl/pl/p/CarChem-Leather-Oil-Olej-do-skor/2,   mi sie sprawdza, od kilku lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Produkt okej ale pozostaje jeszcze temat włókien jeśli włókna stoją z uwagi lat i braku pracy nie wystarczy natrzeć olejem ponieważ nie wszędzie się wchłonie a będzie to widoczne również z uwagi na farbowanie i top coat wchłanianie jest utrudnione żeby proces dał możliwie najwięcej najlepiej byłoby nawilżać od strony lica ale kto będzie się bawił w demontaż poszyć foteli tym bardziej że w niektórych autach z uwagi na budowę fotela jest to nie możliwe. Generalnie nie jest to proste jak opisują to etykiety jest też wiele zmiennych jak kolor, rodzaj tapicerki, marka pojazdu i jakość samej skóry, sposób użytkowania i pielęgnacji we wcześniejszych latach które mają kluczowe znaczenie a praktycznie takie zjawisko nie występuje przy tym temacie. Oczywiście nie zniechęcam spróbuj sprawdź i przekonaj się osobiście tym bardziej że produkt nie kosztuje dużo powodzenia

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
20 godzin temu, Gonzocc napisał:

Czyli jaki zestaw do skór najlepiej ale wydajny lub duże opakowania 500ml minimum

Nie wiem co dla Ciebie znaczy wydajny, ale jeśli chcesz zestaw, to raczej są to mniejsze pojemności niż 500ml. Natomiast większość producentów sprzedaje swoje środki również w pojemnościach 500ml , 1 litr czy 5 litrów. Jakie preparaty wybrać? Pierwsze pytanie to co chcesz mieć, tzn. do czego? W jakim stanie masz tapicerkę itp.

Cóż, jest 67 stron tego wątku i sporo w dziale testów, dlatego warto poczytać i być może dopasować coś dla siebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pierwsze foto pokazuje skórę. Reszta zdjęć szukaj różnic w kolorze i przede wszystkim fakturze możesz próbować z pomocą lampy inspekcyjnej. Często skóra naturalna występuje razem z elementami ekoskóry np po bokach lub z tyłu fotela przedniego czasem na tylnej kanapie jest więcej elementów ekoskóry. Możesz też złapać skórę palcami próbując ja ściskać i patrzeć jak się zachowuje po puszczeniu choć myślę że poznasz ten oryginalny skórzany materiał.
Powodzenia

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.