Skocz do zawartości

Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Wyszły pewnie rany z przeszłości, nie przejmuj się. Zazwyczaj kiera po czyszczeniu wygląda "gorzej", nawet przy relatywnie niskim przebiegu.
Tzn tak, mogłeś zbierać już lakier fibrą, ale uszkodzenie powstało zapewne wcześniej.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Ja mam inny problem, kierownica 3 krotnym przeleceniu cleanerem strasznie się klei, nawet po odczekaniu 15h. Czy to znaczy, że jeszcze siedzi brud? Niby trochę fibra zbierała po trzecim wytarciu.
Na 99 % ścierasz farbę nie brud. Poczekaj niech wyschnie zobacz czy widać przebarwienia gdzie już nie ma farby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chciałbym wyczyścić skórzaną kierownicę w Mondeo MK4. Jako że jestem amatorem to na pierwszy raz chciałbym spróbować czegoś tańszego w niedużym pojemniku.  Chodzi mi po głowie Cleantle Leather Cleaner ew FX Protect Leather Cleaner.  Co wybrać? Może jakaś inna propozycja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@matthew.se popatrz na Kecav w małej butelce z pianowniczką, dziś czyściłem skórę w BMW, siedzenia były czyste ale kierownica myślałem że w rocznym aucie była już przetarta, a wyczyściła się i wygląda jak nówka...ja nie widzę różnicy między Kecav a Colorlock....wszystkie inne interiory które można stosować do skóry mają inną konsystencję.Kecav jest gęsty i klejący .....czyści się skórę świetnie

Ma ktoś porównanie Cleantle do Kecav lub Colorlock? Ostatnio sporo mam produktów Cleantle i większość mi podeszła.

IMG_20230717_094818.jpg

IMG_20230717_095045.jpg

IMG_20230717_095622.jpg

IMG_20230717_101232.jpg

IMG_20230717_100332.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku kupiłem Enzo Coatings Leather Cleaner 5l za 180 zł
Mam sporo mebli skórzanych, a Kecav Light i Strong oraz Colourlock szybko kończyły się. Enzo jest znacznie tańsze, a różnicy w doczyszczaniu nie widzę w porównaniu z konkurencją. Polecam przetestować na własnej skórze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@matthew.se nic nie mam do FX Protect ale nawet produktu nazwać nie umieją...

Skoro Leather Cleaner to ma czyścić a nie zabezpieczać ....jak czyści i zabezpiecza to jest Quick Detailer.....a w takim przypadku polecam Soft99 Luxury Leather...świetny do codziennej konserwacji skóry.Ake jak jest brudna to trzeba czymś porządnym ją wyczyścić a potem tylko dbać i nie dopuścić do ubrudzenia.

A tak nawiasem FX Protect za 170 ml wychodzi 30 zł a Kecav za 230 ml 41 zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcineke FX protect znalazłem za 24zł. To teraz pytanie KECAV Light czy Power? Kierownica raczej na pewno nigdy nie czyszczona od nowosci tego typu srodkami. Ja przecieram ją interior cleanerem, czasem jakaś chusteczka do skór. Power bedzie chyba bardziej odpowiednia, prawda? Ale czy potem przy bieżącym czyszczeniu nie będzie zbyt mocny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skóry wyczyszczone Kecav Light, teraz pytanie do Was: 

Posiadam Wosk Kecav Rewiwax oraz Colourlock Leder Versieglung i 

1. Najpierw wosk, odczekać 12 godzin i na to Leder Versieglung, czy

2. Sam wosk Kecav Rewiwax, czy

3. Sam Leder Versieglung

Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem typowy Janusz nie znam się na skórach mocno ale wypowiem. Versieglung sam bez wosku. Trwały i dobry. Jak go położysz na wosk to przypuszczam że może się nie przyjąć poprostu coś jak by na nawoskowany lakier wrzucić powłokę ceramiczna 😅

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkryłem fajny produkt do skóry....raczej do bieżącej pielęgnacji niż dogłębnego czyszczenia choć nie wiem ....przyjechało auto....na wosk, od słowa do słowa dogadaliśmy się że żona odkurzy i wyczyści plastiki...więc chciałem jej dać Binder Premium Interior Cleaner żeby spróbowała , ale sam drzwi zrobiłem ....i ...całe wnętrze wyczyściłem sam ....skóry bananowe miały być czyste ...były brudne ale nie zagojone , niewielkie zabrudzenia i się świeciły ..więc aplikator Binder i interior, czyści się super, brud pięknie schodzi , pachnie bosko, no dawno tak czyszczenie nie sprawiało mi przyjemności.W końcu zamiast przetarcia kurzy z foteli wleciało mycie skór bo gdyby chciał je porządnie wyczyścić to zeszło by 5 x tyle czasu.Ake o dziwo skóry czyściutkie, zrobiły się matowe ...fajny środek, nie było gęstej piany jak w Kecav tylko płyn, ale nakładałem bardzo mało ....

IMG_20230720_204212.jpg

IMG_20230720_204219.jpg

IMG_20230720_204224.jpg

IMG_20230720_221336.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Hej. Pytanie szukam czegoś w postaci wilgotnych chusteczek które awaryjnie mogę użyć na skórze. Nie chcę czyścić tym tylko w razie nagłego wypadku wytrzeć coś ze skóry aby nie została plama na dłużej. Jest jakaś alternatywa na chusteczek CL? Czy to jedyna opcja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Pytanie szukam czegoś w postaci wilgotnych chusteczek które awaryjnie mogę użyć na skórze. Nie chcę czyścić tym tylko w razie nagłego wypadku wytrzeć coś ze skóry aby nie została plama na dłużej. Jest jakaś alternatywa na chusteczek CL? Czy to jedyna opcja?
Szczerze? Przy takich awaryjnych sytuacjach w zupełności wystarczą Ci wilgotne chusteczki dla dzieci z dobrym składem, np. z Rossmana z wielorybem albo Water Wipes i fibra do zdjęcia pozostałej po nich wody.

Wysłane z mojego RMX3370 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kepa416 są jakieś dedykowane husteczki do skór typu Plak, ale nie lepiej w schowku mieć pianowniczkę z Leather Cleaner zawinięta w fibre i na szybkiego zetrzeć?

Właśnie skończyłem czyścić skóry w BMW serii 7, z tyłu jeździły dzieci.....nikt tak się nie zastanawiał czy cukierek po 3 miesiącach zaszkodzi czy nie tapicerce....po czyszczeniu wygląda jak nowa.

Husteczki mokre to dobre też rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kepa416 są jakieś dedykowane husteczki do skór typu Plak, ale nie lepiej w schowku mieć pianowniczkę z Leather Cleaner zawinięta w fibre i na szybkiego zetrzeć?
Latem spoko. Miałem zestaw ale niestety zima zamarzł i się wylał. Poza tym ja jestem minimalista i nie chce wozić fibry apc qd pędzelka i płynu do szyb bo miałem już tak. Wolę puste schowki i tylko potrzebne rzeczy.
Szczerze? Przy takich awaryjnych sytuacjach w zupełności wystarczą Ci wilgotne chusteczki dla dzieci z dobrym składem, np. z Rossmana z wielorybem albo Water Wipes i fibra do zdjęcia pozostałej po nich wody.

Wysłane z mojego RMX3370 przy użyciu Tapatalka

No tak myślałem nad takimi chusteczkami. Mam dla dzieci z Pampersa niby sama woda. Bałem się tylko takich z niewiadomego pochodzenia by nie miały czegoś zbyt mocno czyszczącego. Co w przypadku awaryjnej sytuacji mogło by uszkodzić bardziej skórę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, kepa416 napisał(a):

Hej. Pytanie szukam czegoś w postaci wilgotnych chusteczek które awaryjnie mogę użyć na skórze. Nie chcę czyścić tym tylko w razie nagłego wypadku wytrzeć coś ze skóry aby nie została plama na dłużej. Jest jakaś alternatywa na chusteczek CL? Czy to jedyna opcja?

iC, od siebie polecę manufaktura wosku 1:10, lub koncentrat/Cleane Swagr, ten glucik 1:100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DZIADZIA piszesz o Swag koncentrat Leather Cleaner?

Właśnie wczoraj czyściłem nim czarne skóry, 1:10, siła czyszczenia bardzo dobra, zapach słaby , mocno wodnisty.Czysci bardzo dobrze.Na przednim fotelu wlałem do pianowniczki Auto Graph Leather Cleaner i robi to samo co Swag tylko bardzo przyjemnie pachnie i piana gęstsza.W sumie Swag jest ok ale jak skończę butelkę 0,5l czyli 5l gotowego płynu więcej nie kupię.

A tak przy okazji kupiłem Swag Leather Cleaner i kladlem go 2x na czarnych skórach, świetnie się rozprowadza, szybko wchłania, pozostawia fajną matową powierzchnię i smug nie zauważyłem o których mówiłeś....wczoraj nałożyłem 2 warstwy i fajnie wygląda....

Za to dziś położyłem na to warstwę Swag Leather Wax i.....sam nie wiem ....skóry błyszczące , aplikacja tragedia, docieranie tragedia...efekt ....za bardzo się świecą jak dla mnie za to są mocno czarne, jakby mocno przyciemnione.

Nie wspomnę że po tych zabiegach skóra jędrna i super w dotyku 

IMG_20240202_173437.jpg

IMG_20240202_173638.jpg

IMG_20240202_205400.jpg

IMG_20240203_090204.jpg

IMG_20240203_090435.jpg

IMG_20240203_115438.jpg

IMG_20240203_120432.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
15 godzin temu, marcineke napisał(a):

@kepa416 są jakieś dedykowane husteczki do skór typu Plak, ale nie lepiej w schowku mieć pianowniczkę z Leather Cleaner zawinięta w fibre i na szybkiego zetrzeć?

Właśnie skończyłem czyścić skóry w BMW serii 7, z tyłu jeździły dzieci.....nikt tak się nie zastanawiał czy cukierek po 3 miesiącach zaszkodzi czy nie tapicerce....po czyszczeniu wygląda jak nowa.

Husteczki mokre to dobre też rozwiązanie.

Są:

obraz.png.22ee3eee44eb5f77ddae70c4fcf32c14.png

Osobiście używałem tych:

obraz.png.648eb7de442f616b1d13ea286511cc30.png 14045650298

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.