Skocz do zawartości

Gość

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, b0l5 napisał:

- GYEON Q2M Leather Set SOFT

- Zymol Leather Cleaner + Zymol Leather Conditioner

- GYEON Q2M Leather Cleaner + GYEON Q2 LeatherCoat

Cenowo wszystkie zestawy wychodzą podobnie. Ostatnio myślałem również o twardych woskach do impregnacji skóry np. Colourlock Elephant Leder Preserver, wydaje mi się, że wosk bardziej odżywi skórę niż jakiś płynny produkt. Mam rację czy się mylę?

Po pierwsze Gyeon nie ma wersji SOFT. U niego jest wersja MILD. Ponadto wymienione przez Ciebie pozycje 1 i 3 to jest to samo, tylko nr 3 nie w zestawie.

Wg. mnie Gyeon nie pojęcia o skórach. Pomijając bardzo wysokie pH jego produktów, jako zabezpieczenie proponuje powłokę, co w dłuzszej perspektywie jest prawie zabójcze. Przytoczę tu niedawną opinię Grzegorza Małkińskiego:

Skoda RS trafiła do mnie z prrzebarwieniem, nic by nie było dziwnego, gdyby nie to że skóry były zabezpieczone powłoką ceramiczną która jak widać nie zdała egzaminu. Ale to jedno teraz drugie, przygotowanie do malowania
Czyszczenie, solidne matowanie, i kolejny etap gld aplikowane i brak lepkości.
Nigdy nie byłem zwolennikiem powłok ceramicznych
Po pierwsze każda powłoka zawiera rozpuszczalniki które rozpuszczają top coat hydro jest piękne ale top w dupę dostaje. 
Po drugie skóra z czasem schnie i wymaga aplikacji środków dedykowanych aby ją nawilżyć, powodzenia życzę po powłoce ceramicznej, hydro mega i nic w nią nie wsiąka.
Po trzecie czyszczenie po powłoce faktycznie banalne, wszystko się doczyszcza ale po dobrym impregnacie jest takie samo.
Dla mnie ten produkt jest zbędny, mało tego jest problematyczny, bo przy naprawie uszkodzenia czy przebarwienia jak w tym przypadku, ciężko jest przygotować skórę do malowania. 
I teraz pytanie na które ktoś jest mi w stanie odpowiedzieć przedstawiając argumenty które mnie przekonają do powłok.
🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔
Poco aplikować powłokę ceramiczną i w czym jest lepsza od sprawdzonego i dobrego impregnatu pomijając jej trwałość na skórze?
I drugie proszę nie piszcie że jest w pełni bezpieczna dla skór i oddycha, bo już nie jeden zwolennik powłok takie argumenty pisał, dla skór może jest bezpieczna ale nie dla top coat który chroni przed wycieraniem się farby.

Jest to moja opinia po styczności z powłokami,
Jeżeli się mylę, to z chęcią czekam na szereg argumentów które mnie uświadomią że ten produkt jest zajebisty tylko nie wiem w czym.
Bo nawilżyć skóry które mają 3 lata i już tego wymagają aby zapobiec wysychaniu czy usunąć przebarwienia przed którymi powłoka miała chronić jest problemem z przygotowaniem do farbowania, a nie łatwością, po aplikacji powłok ceramicznych.
Ciekaw jestem co wy na to 😉

Z opcji, które przedstawiłeś, zdecydowanie lepsze będzie combo od Zymola, choc ja uważam, że jednym z najlepszych cleanerów jest Light od Kecav i do tego jeśli chcesz spróbować wosku, to albo Elephant bądż Satin Leather (jesli lubisz wykończenie błyszczące) lub Reviwax (jeśli wolisz matowe).

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pkubalak napisał:

Po pierwsze Gyeon nie ma wersji SOFT. U niego jest wersja MILD. Ponadto wymienione przez Ciebie pozycje 1 i 3 to jest to samo, tylko nr 3 nie w zestawie.

Faktycznie, te buteleczki mają bardzo podobne jeśli chodzi o powłokę. Moja tapicerka nie jest jakoś mega nowa, dlatego idealnie nadaje się na testowanie różnych produktów o różnym pH. Wykończenie jakie mnie interesuje to na pewno mat.  Co nie zmienia faktu, że z czystą przyjemnością rozważę Twoją propozycję po sięgnięcie Zymola lub Kecav.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 4.07.2020 o 11:52, Cannabinol napisał:

Wczoraj po raz pierwszy używałem Kecav light. Poprzednio Colourlock soft i nie żałuję, że kupiłem cały litr Kecav'a. Piana o wiele gęstsza niż przy CL, nie znika tak szybko, przyjemny delikatny zapach. Zdecydowanie polecam 👍

A czym to potem impregnujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Jestem od niedawna posiadaczem skórzanej tapicerki w samochodzie, chciałbym ja wyczyścić i szukam odpowiednich środków, sposobów. Na forum znalazłem sporo informacji jednak trochę się w tym pogubiłem głownie zastanawiam sie na preparatami RRC i Colourlock, a także na d ich wersjami SOFT czy STRONG, zastanawiam się też czy specjalne szczotki jakie są w zestawach to naprawdę przydatna rzecz czy też mając preparat i szmatkę z microfibry osiągnę porównywalny efekt.

zdjęcia

dla porównania, na boczkach drzwi tapicerka wydaje się czysta,  zdjęcia robione w ciemnym garażu  jeśli do oceny potrzebna lepsza jakość fotek dajcie znać.

poproszę o porady/sugestie  także w kwestii czym zabezpieczyć skórę dla utrzymania efektu po wyczyszczeniu

 

IMG_20200723_151619.jpg

IMG_20200723_151702.jpg

IMG_20200723_151735.jpg

IMG_20200723_151744.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i zacznij od softa. Szczoteczka z zestawu nie jest musem ale bardzo dobrze doczyszcza i przyśpiesza pracę. Możesz kupić dowolną szczoteczkę z miękkim włosiem naturalnym do polerowania obuwia. Kwestia kilku złotych. Fajnie mieć pianowniczkę jeżeli środek, który kupisz jej już nie ma.

Jak wyżej polecam kecav bo to jest mistrz jeżeli chodzi o stosunek jakość-cena.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, RoBee napisał:

Możesz kupić dowolną szczoteczkę z miękkim włosiem naturalnym do polerowania obuwia.

Tu się nie mogę zgodzić. Przy okazji testowania produktów @kecav dostałem do przetestowania właśnie takie szczoteczki. Całkiem miękkie nie sprawdzają się przy czyszczeniu. Włosie musi być sztywne, aby po przemoczeniu nie zrobiła "papka". 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się nie mogę zgodzić. Przy okazji testowania produktów @kecav dostałem do przetestowania właśnie takie szczoteczki. Całkiem miękkie nie sprawdzają się przy czyszczeniu. Włosie musi być sztywne, aby po przemoczeniu nie zrobiła "papka". 
Ja nadal zakategoryzowałbym te włosie jako miękkie. Do twardego dużo mu brakuje. Ale racja, zupełnie miękkie być nie powinno, a te szczoteczki do polerowania będą miały odpowiednią twardość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, skór jeszcze nigdy nie czyściłem, auto ze skórami mam od niedawna 97 rocznik zastanawiam się czy na pierwszy raz będzie dobry taki wariant ? 

1. K2 Auron zestaw do czyszczenia i pielegnacji skór

2. RRC Leather cleaner box strong

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, skór jeszcze nigdy nie czyściłem, auto ze skórami mam od niedawna 97 rocznik zastanawiam się czy na pierwszy raz będzie dobry taki wariant ? 
1. K2 Auron zestaw do czyszczenia i pielegnacji skór
2. RRC Leather cleaner box strong
K2 ujdzie w tłumie ale lepiej Colourlock lub Kecav. RRC jest tylko dla profesjonalistów, a tu takich nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, RoBee napisał:

RRC jest tylko dla profesjonalistów, a tu takich nie ma.

:-D Niezłe, ale tak na poważnie, to osobiście mam parę potwierdzonych opinii, że to właśnie Strong od RRC podjada top coat. Czasem, jak jest go już niewiele, to go usuwa. Jest też wiele opinii, że używają go z powodzeniem i nie widzą, aby zrobił jakieś szkody. Najczęściej są to opinie gości mających myjnie lub czyszczących bardzo sporadycznie i z reguły tacy mają rację, bo wyczyszczenie nim, nie powoduje ściągnięcia topa od razu. On go zwyczajnie powolutku narusza i trudno to zauważyć od razu, zwłaszcza przy stosunkowo nowych skórach. Ale kilkanaście czyszczeń tym środkiem powinno sobie z topem dać radę🤪. Ten RRC Strong, to oczywiście, niestety, nie jedyny zawodnik do czyszczenia skóry, który ma takowe działanie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PressionLife Ja pierwszy raz czyściłem K2 Auron i jestem bardzo zadowolony, ale nie mam porównania do innych środków, bo to moje pierwsze auto w skórze.

Ładnie czyści i daje matowy efekt. Na Superba cleanera zeszło mi 3/4 pojemnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marco80 @krzygaj strasznie dużo jest do wyboru produktów do skór ciężko się zdecydować, popatrzę opinie będę pierwszy raz to robić w starym Mercedesie - było palone w nim, na plastiki apc adbl poszło, warstwy plaka puściły, teraz jeszcze skóry muszę wyczyścić czuć jak na słońcu nagrzeje się auto dalej, od tego zacznę jak dalej będzie problem to myśle o ozonowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na środki KECAV,  ale okazało sie ze zamowiłem przypadkiem wersje POWER zamiast LIGHT, zerknijcie prosze na poprzedniej stronie wątku na moje skóry (2009r) i podpowiedzcie czy lepiej wymienić środek na LIGHT czy użyć tego POWER, jakie jest ryzyko? co może sie stać jeśli jest za silny.

2 temat polecono mi po czyszczeniu uzyć VERSIEGELUNG  od colourlocka, na opakowaniu czytam "należy aplikować po całościowej konserwacji Colourlock protectorem"  - pytanie czy na pewno bedzie właściwe zastosowanie tego środka do zaraz po KECAV CLEANER przy okazji ile czasu po nim dać na wyschnięcie przed aplikacja konserwacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
10 godzin temu, m.strus napisał:

czy lepiej wymienić środek na LIGHT czy użyć tego POWER, jakie jest ryzyko? co może sie stać jeśli jest za silny.

Nie musisz się obawiać. Fotki skór niestety często nie oddają faktycznego jej stanu. Może się okazać, że 'odkryjesz' faktyczny kolor swoich skór:-D .  Najlepiej wykonaj sobie 50/50, a zobaczysz różnicę . Zawsze każdy środek wypróbuj uprzednio gdzieś z boku w mało widocznym miejscu. Jeśli bardzo się obawiasz, możesz Powera lekko rozcieńczyć wodą demineralizowaną. Odlej wówczas trochę np. 100ml i dodaj do nich 10, max 20ml wody. Ale uważam, że nie jest to konieczne. Po wyczyszczeniu warto przetrzeć wilgotną fibrą.

Skóra po czyszczeniu POWER'em nie jest przemoczona, no chyba, że gdzieś brakuje już topa i w takim miejscu będzie się kleić. Odczekaj dla pewności 2 godzinki, sprawdź organoleptycznie (😀) czy jest sucho i zaaplikuj VERSIEGELUNG'a. To co jest napisane na opakowaniu, aby aplikować po konserwacji protektorem, dotyczy przypadku, kiedy używasz protektora lub jeszcze jakiegoś innego środka. Chodzi o to, aby VERSIEGELUNG, był ostatnim etapem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
50 minut temu, kamil598 napisał:

MB-Tex

Nie posiadam nawet cząstki wiedzy Łukasza ( @muzycom) i może się On wypowie, ale z tego co mi wiadomo, zresztą jak to Łukasz kiedyś określił, to taka "lepsza" eco skóra. Producent (MB) zaleca do czyszczenia np. ciepłą wodę z mydłem bez agresywnych detergentów.  Ponoć w instrukcji pisze również o wodzie z kapką nieagresywnego detergentu, np. płynu do naczyń.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, za porady chyba okazało się ze moja skóra jak najbardziej potrzebowała wersji POWER cleanera.

Dwie kwestie:

1 czy cleaner jest bezpieczny dla plastików? czy muszę okleić to co graniczy ze skórą przy czyszczeniu?

2 czy jest jakiś sposób na zagniecenia od fotelika widoczne na foto?

 

IMG_20200825_235339.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, m.strus napisał:

1 czy cleaner jest bezpieczny dla plastików? czy muszę okleić to co graniczy ze skórą przy czyszczeniu?

Bezpieczny 🙂 śmiało możesz nim nawet wyczyścić plastiki 

7 godzin temu, m.strus napisał:

2 czy jest jakiś sposób na zagniecenia od fotelika widoczne na foto?

Taki sposób, jakiś efekt na pewno osiągniesz.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym spróbował CL Leder Protector. U mnie sporo zagięć na fotelu kierowcy wróciło do prawie idealnego po 3 sesjach nakładania.

Tylko u Ciebie może to być naciegnieta skóra i może nie zdziałać za dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.