Skocz do zawartości

Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Czy środki do skóry RR Customs już ktoś zdążył sprawdzić? 

Zamawiam softa, stronga i odżywkę. Czy strongiem mogę oblecieć skórę w Passacie b7, która od nowości nie była czyszczona? (150k przelotu). Nie mam doświadczenia ze skórą, nie chcę spier***ić. 

Ew. softem oblecę kilka razy dla spokoju.

 

Dawid.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.10.2018 o 22:51, czyzykel napisał:

Witam.

 

Kupiłem niedawno samochód, emocje już opadły więc postanowiłem zająć się skórzaną tapicerką. Nie wiem jak wyglądała kosmetyka skóry według poprzedniego właściciela, więc zwracam się o pomoc. Mazda cx5 wersja sky passion, skóra czarna perforowana czyli z otworami wentylacyjnymi.

 

Siedzenie kierowcy ma wytarcie wielkości dwuzłotówki(zdjęcie). Czy jestem w stanie to naprawić samemu ,jakimiś farbkami np.colourlocka, czy może lepiej oddać to do fachowca?

Drugi problem to pozapychane otwory wentylacyjne na tylnym siedzeniu. Próbowałem je udrażniać odkurzaczem ale syf nie chciał wychodzić. Wykałaczką raczej wpychałem pod tapicerkę niż wydłubywałem. Byłem w jednej myjni która zajmuje się wnętrzami i babec......

 

 

 

 

Ta skóra jest bardzo brudna, widac jak bardzo sie swieci nie mowie o perforacje przygotuj sobie sporo czasu Strong-a oraz wykalaczki do czyszczenia perforacji. Do drziurek dobra jest tez mala igielka ale roboty z tym masa, robilem tak w nowej BMW 6 i zajelo mi to spokojnie poltorej godziny na dwa fotele
Jezeli chodzi o ta skore wygodniej bedzie ci zrobic druga kombinacje ktora wybrałeś, poniewaz gliptone gt 15 bedzie dobry ale na tylnia kanape, nie wyczysci foteli przod do idealu 🙂
Weź sobie Colourlock-a stronga do tego GT11 lub GT13 i na to mozesz chociaz nie jest to koniecne uzycie leder veirseligunga lub gyoen leather coat i bedzie pan zadowolony 🙂
Para nie jest dobrym pomyslem, raz moze nie ma tragedii i nic sie nei stanie ale czeste zalewanie skory wysoka temp oraz wilgotnoscia nie sprzyja.

27 minut temu, kashier napisał:

Hej!

 

Czy środki do skóry RR Customs już ktoś zdążył sprawdzić? 

Zamawiam softa, stronga i odżywkę. Czy strongiem mogę oblecieć skórę w Passacie b7, która od nowości nie była czyszczona? (150k przelotu). Nie mam doświadczenia ze skórą, nie chcę spier***ić. 

Ew. softem oblecę kilka razy dla spokoju.

 

Dawid.

Uzywam obecnie rrc, bardzo dobre produkty nei masz sie co bac stoja z PH lepiej niz sam Colourlock 🙂
Sam strong nie ma agresywnego PH, i mnie nawet namalowanych skorach nie zrobil kuku, wiec jak narazie jestem bardzo zadowolony, oczywiscie uzywam w pianowowniczkach.
Soft rowniez fajny, dlugo piana stoi na fotelach ladnie sie pieni, oba srodki bez zapachowe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Czy strongiem mogę oblecieć skórę w Passacie b7, która od nowości nie była czyszczona? (150k przelotu).
 
Dawid.


Śmiało możesz lecieć Strongiem


Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 29.10.2018 o 12:14, Gozdziu23 napisał:

Uzywam obecnie rrc, bardzo dobre produkty nei masz sie co bac stoja z PH lepiej niz sam Colourlock 🙂
Sam strong nie ma agresywnego PH, i mnie nawet namalowanych skorach nie zrobil kuku, wiec jak narazie jestem bardzo zadowolony, oczywiscie uzywam w pianowowniczkach.
Soft rowniez fajny, dlugo piana stoi na fotelach ladnie sie pieni, oba srodki bez zapachowe

 

Troszkę wyżej była odpowiedź na twoje pytanie☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie jutro wymieniam tapicerkę w aucie na używane skóry i od razu rodzi się pytanie - czym to doczyścić i zabezpieczyć ?
Fotele mają 10 lat i raczej nigdy nie widziały odpowiednich środków (tak zakładam).

Na pewno jakiś cleaner + zabezpieczenie tu wchodzi w grę.

Zastanawiam się czy iść w Colourlock'a czy może RR Customs ? 
Za Colourlockiem przemawiają dodatkowe dedykowane środki (np. do zmiękczania skór) i większe doświadczenie w temacie skór.


Co do budżetu - zakładam claner + zabezpiecznie w okolicy 100 (150 z odżywką)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź w Kierunku Colourlock 🙂 np.

1) Cleaner Colourlock Strong

2) Odżywka - COLOURLOCK LEDER PROTECTOR

3) Zabezpieczenie - Colourlock Leder Versiegelung

 

Jesli chodzi o Cleaner to odpowiednikiem nieco tańszym będzie Kecav, który robi mega robota 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w stronę tych środków się nastawiam. Widziałem testy Kecav i mega na plus. 
Potrzebuje jednak całego zestawu (szczotkę itp.), więc Colourlock wydaje się najlepszy na początek 😉
Ale wolę zawsze dopytać, bo jednak każdy ma różne doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie do bieżącego przetarcia skór? Coś typu QD - pryśnij, przetrzyj, zapomnij 🙂  ,ale żeby nie naruszało warstwy zabezpieczającej skóry, która została nałożona przy ostatnim dogłębnym czyszczeniu skór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie do bieżącego przetarcia skór? Coś typu QD - pryśnij, przetrzyj, zapomnij   ,ale żeby nie naruszało warstwy zabezpieczającej skóry, która została nałożona przy ostatnim dogłębnym czyszczeniu skór.

Fibra, a na fibrze 1xmgiełka wody demi


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, do swoich pół skór w accordzie VII kupiłem Tenzi Detailer Czysta Skóra, a jako odżywka Tenzi Detailer Skóra impregnacja (mleczko). Po przeczytaniu tematu zauważyłem, że konserwacja skóry powinna składać się z trzech etapów: preparat do czysczeni, preparat do odżywiana i preparat do ochrony. 

Czy tenzi Skóra impregnacja jest taką właśnie odżywka? Czy po zastosowaniu jej powinnienem zastosować jeszcze jakąś ochronę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

@david2888, @rudi0018 Skora Impregnacja to pełne zabezpieczenie po czyszczeniu (oczywiście z rekomendowanym użyciem Czysta Skóra). To zestaw na 1-2 razy w roku. Mamy jeszcze środek Skóra Pielęgnacja do bieżącego utrzymania czystości o odnowienia zabezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
36 minut temu, david2888 napisał:

@tenzi Czy Skóra Pielęgnacja narusza zabezpieczenie, które zostało nałożone przy kompleksowym czyszczeniu skór?

Nie, to łagodny środek, do bieżących zabrudzeń. Ma też dodatki konserwujące, uzupełniające zabezpieczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.