Skocz do zawartości

Autobrite Magifoam


MM.MM

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

U mnie d**a - 1:9 rozcienczone z ciepłą wodą, Karcher 6/15 z fabryczna lanca spieniajaca, suchy samochód zabezpieczony fusso - nic się nie pieni, wychodzi mleko, które spływa jakbym polał auto wodą z mydłem. W najbardziej optymistycznym wypadku na karoserii zostaje cieniutki film z piany, ale to totalnie nie tak powinno wyglądać.

 

Kurde, co robię nie tak... ?

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ghost dzięki

 

Czyli póki co nie powalczę...

 

Niby tak porządnie to wygląda, a wlać do niej coś rozcieńczonego i jest zgrzyt...

 

Ale piana dobra, na kostce leży od pół godziny

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Mam pytanie. Czy ktoś z Was stosował tą pianę w pianownicą AXEL 7000? Zastanawiam się której wkładki użyć. Mam trzy, biała, lekko niebieska i ciemno niebieska. Czym one się różnią oczywiście wiem. Natomiast nie wiem którą założyć do tej konkretnie piany. Aktualnie mam założoną tą średnią i jak mam być szczery to jestem średnio zadowolony. Pianownica napompowana na maxa czyli do momentu kiedy zaworkiem bezpieczeństwa zaczyna iść powietrze. Woda oczywiście ciepła, stężenie maksymalne jakie producent zaleca - 40ml na 1l wody (auto było mocno brudne), woda demineralizowana, nigdy nie używam takiej prosto z kranu bo mam bardzo twardą. Efekt jaki uzyskuję to takie trochę kleksy. Szkoda że nie zrobiłem zdjęcia. Piana nie jest równomierna. Sika z lancy takimi właśnie klaksikami, nie leci równomiernie z równą gęstością. Nie wiem czym to może być spowodowane. Czy to wina samej pianownicy czy może właśnie wkładki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko na pusto w domu trochę szkoda mi piany na eksperymenty a eksperymentowanie na myjni bezdotykowej może drażnić ludzi. Już i tak niektórzy się wkurzają że przywożę swoją pianownicę i po nałożeniu czekam ok 10min bo jakby nie patrzeć blokuję stanowisko. A w domu nie myję właśnie ze względu na wodę. Po spłukaniu auta swoją wodą, jak go porządnie nie wytrę to lakier jest cały w kropki i białe plamy po twardej wodzie które później jest cholernie ciężko domyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Mecze ta piane od 2 lat i ma jeden powazny mankament,nie lubi chyba wysokich temperatur 🙄 przy wysokich temperaturach piana staje sie wodnista i nie lezy juz tak długo jak zazwyczaj,myslalem ze to przypadek ale kolejne lato i to samo....domywa jednak nadal dobrze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szpako99  pierwsza lepsza strona

"Proporcje rozcieńczania podane przez producenta są wartościami maksymalnymi.

Rekomendowana proporcja przy użyciu lanc pianujących to 1:9 (100ml produktu i 900ml wody). Przy użyciu pianownic ręcznych (typu GLORIA) 25-40ml na 1L wody, zależnie od ilości wkładek filcowych i twardości używanej wody." 

Co oznacza, że dałeś prawie dwa razy więcej produktu niż trzeba. Spróbuj dać mniej i pobawić się ?dozownikiem? na pianownicy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, paki112 napisał:

@Szpako99  pierwsza lepsza strona

"Proporcje rozcieńczania podane przez producenta są wartościami maksymalnymi.

Rekomendowana proporcja przy użyciu lanc pianujących to 1:9 (100ml produktu i 900ml wody). Przy użyciu pianownic ręcznych (typu GLORIA) 25-40ml na 1L wody, zależnie od ilości wkładek filcowych i twardości używanej wody." 

Co oznacza, że dałeś prawie dwa razy więcej produktu niż trzeba. Spróbuj dać mniej i pobawić się ?dozownikiem? na pianownicy. 

 

Piana była ok, nie mogę się przyczepić. 

Ja mówię o samym domywaniu. Skoro stężenie było mocniejsze to i domywanie powinno być lepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Szpako99 napisał:

Piana była ok, nie mogę się przyczepić. 

Ja mówię o samym domywaniu. Skoro stężenie było mocniejsze to i domywanie powinno być lepsze?

Niekoniecznie, większe stężenie = gęstsza(cięższa) piana tj szybciej spływa.

Także trzeba taki złoty środek zastosować - najlepiej na podstawie własnego doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, krzygaj napisał:

Niekoniecznie, większe stężenie = gęstsza(cięższa) piana tj szybciej spływa.

Także trzeba taki złoty środek zastosować - najlepiej na podstawie własnego doświadczenia.

Jeśli dobrze pamiętam to @rygryss na swoim kanale miał również problem z domywaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szpako99 niby tak, ale czego oczekiwać od piany z neutralnym PH? wg mnie ona ma zmiękczyć brud, by jak najwięcej zeszło pod ciśnieniem.

Jak chcesz by usuwało film drogowy, to musisz coś mocniejszego stosować - np coś na bazie cytrusów.

Ja jak mam zakurzone auto, to jadę pianą neutralną - jeżeli mocniej brudne czy akcja na bezdotyku, to czymś na bazie cytrusów - aktualnie CleanTech Citrus Foam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.