Skocz do zawartości

Autobrite Magifoam


MM.MM

Rekomendowane odpowiedzi

Test sponsorowany przez firmę Autobrite. Dziękuje za próbki MAGIFOAM oraz Cherry Glaze

 

dscn2517y.jpg

 

Jako że nie posiadam pianownicy, wlałem pianę do zbiorniczka przeznaczonego na chemie, i za pomocą lancy spryskałem samochód, efekt jak widać marny z wiadomego powodu.

Skupiłem się na zastosowaniu Magifoam w inny sposób, użyłem poprostu pianę jako szampon. Wlałem około 30ml na 8-10l wody i rozmieszałem myjką, efekt jak najbardziej pozytywny, piękna gęsta piana dająca świetny poślizg, super rozpuszcza cały drogowy syf nie naruszając wosku. Piana przepięknie pachnie bananami, czuć ją na odległość :-]

Osobiście jestem bardzo zadowolony jak widać może być używana na 2 sposoby ;)

 

dscn2518t.jpg

 

dscn2519d.jpg

 

dscn2520l.jpg

 

dscn2521u.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test sponsorowany przez firmę Autobrite

 

Kolejna osoba która Magifoam testowała bez pianownicy jako takiej :( Użyłem mojego ukochanego pianującego atomizera po clinie. Etykieta skłonila mnie do przetestowania piany właśnie na progach, kołach i nadkolach.

 

Kolor: żółto - pomarańczowy

Zapach : po przeczytaniu testu MM.MM faktycznie czuje tu banana jednak przyćmiewa go chemiczny zapach.

 

Konsystencja: Stosunkowo rzadki

 

Piana : Tutaj zostałem bardzo miło zaskoczony, żadne stężenie piany neutral ph foam nie dawało mi takiej gęstości. Z Clinowego atomizera wyszła bita śmietana która bez problemu trzymała się na felgach, nadkolach i progach.

 

Właściwości myjące: Bardzo dobre. Piana bezdotykowo praktycznie domyła mi nadkola, progi, felgi i leżące od kilku lat brudne kołpaki.

 

Podsumowanie: Piana naprawdę warta polecenia. Warto nadmienić że nie ruszyła leżącego na felgach od 3 tygodni wosku car plana w płynie ( nałożonego z czystej ciekawości ).

 

Piana jest bardzo wydajna, taką gęstość uzyskałem przy 5%.

 

dsc0126fd.jpg

dsc0132ir.jpg

dsc0133uy.jpg

dsc0134bj.jpg

dsc0136l.jpg

dsc0139qr.jpg

dsc0142wh.jpg

dsc0143en.jpg

dsc0147qd.jpg

dsc0150g.jpg

dsc0152v.jpg

dsc0153ze.jpg

dsc0155c.jpg

dsc0156yz.jpg

dsc0171c.jpg

dsc0172vz.jpg

dsc0173iq.jpg

dsc0174a.jpg

dsc0175qi.jpg

dsc0176h.jpg

dsc0177wx.jpg

dsc0178g.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MM.MM, piana zastosowana jak szampon w wiadrze lepiej domywa/zmywa brud niż szampony? Nie podrażniła Ci rąk?

 

Bio, bardzo fajna piana Ci ze tego Cleana wyszła! Jestem ciekawy jaka piana będzie z opryskiwacza ręcznego :o

 

Autofanatic, jaka jest różnica między Magifoam a Super Citrus Snow Foam? Jakie jest ph obu pian i zalecane rozcieńczenie. Mam na myśli ręczny opryskiwacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piana zastosowana jak szampon w wiadrze lepiej domywa/zmywa brud niż szampony? Nie podrażniła Ci rąk?
Dodanie troche piany do szamponu bardzo pomaga podczas mycia rekawica, zupelnie inaczej sie myje, wreszcie cos sie pieni. Nie stwierdzilem nigdy zlego oddzialywania na race. Czy lepiej domywa - pewnie, ze tak. Pomijam jednak kwestie wplywu na wosk. W zaleznosci od zabrudzen wypracowalem praktyke: zapiaszczone/mocno zabrudzone auto - pianowanie/prewash + mycie szampon; lakier zabrudzony sokiem z drzew, klejacy -> jesli zapiaszczony to pianowanie/prewash, pozniej mycie szamponem + troche piany; pozbywanie sie wosku: pianowanie mocna piana + mycie kiepskim szamponem + nakretka piany. Chociaz staram sie nie stosowac piany, nawet tej neutralnej na nawoskowane auto, jednak w dluzszej perspektywie odnioslem wrazenie, ze nie pozostaje ona zupelnie obojetna dla wosku, przynajmniej w przypadku VP bo te akurat testowalem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piana nie służy do mycia jako alternatywa dla szamponu... nie szkoda wam rąk?

Poniszczycie sobie przy okazji drogie gąbki i rękawice.

 

Piana służy do prewashu - i to przeważnie brudnych aut, a nie wyłącznie okurzonych.

 

Co do wpływania na kondycje LSP? - to nawet woda wpływa na nie ujmująco. Zależy jeszcze od zastosowanego LSP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piana nie służy do mycia jako alternatywa dla szamponu... nie szkoda wam rąk?

Poniszczycie sobie przy okazji drogie gąbki i rękawice.

 

Piana służy do prewashu - i to przeważnie brudnych aut, a nie wyłącznie okurzonych.

 

Co do wpływania na kondycje LSP? - to nawet woda wpływa na nie ujmująco. Zależy jeszcze od zastosowanego LSP.

 

Jak podrażni ręce ? nie taką chemią się bawiłem i mi nic mi nigdy się z łapami nie stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SJake, w sumie sie z Toba zgadzam. Piana jak najbardziej do prewashu, czyli do brudnych aut. Dodawalem do szamponu tylko w przypadku gdy ten nie dawal sobie rady z lakierem popackanym sokiem z drzew. Ciezko to opisac ale plamy byly widoczne po myciu, w trakcie osuszania i przetarcia wilgotna fibra na lakierze pojawialy sie plamki. Sam prewash za bardzo sobie z tym nie dal rady, dopiero rekawica i piana. Inna kwestia, to nakretka, chyba 10-20 ml do wiadra znaczenie poprawia pienienie a z drugiej strony jest to znikoma ilosc. Chociaz nie bede bronil takiego postepowania bo samemu rzadko je stosuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Od jakiegoś czasu jako prewash stosuję Magifoam+Gloria FM10. Stężenie ok. 25ml/1l wody, w glorii 2 filce. Wszystko jest ok, gdy pianę mam świeżo przygotowaną i zużytą - powiedzmy tak w przeciągu 10 minut. Jednak gdy tak przygotowany roztwór, zostanie zużyty po jakimś czasie, ostatnio było to po ok. 2h, nie uzyskuję piany a mleko podobne do tego co w teście. Czy jest na to jakieś wytłumaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roztwór przedstawiony na zdjęciu stoi w pianownicy od 23/10/2011, proporcja to ok 2,5cm i uzupełnione do pełna wodą, 23/10 zużyłem tyle ile widać na zdjęciu resztę odstawiłem na półkę, dzisiaj postanowiłem zobaczyć czy będę miał ten sam problem co koledzy, temperatura jest garażowa czyli ok 15 stopni, przed użyciem został wstrząśnięty.

Problem się nie pojawił :) a sama piana była taka jaka powinna być.

DSC_0255.JPG.37eaee7923ea972a09cbe6e8f3443da7.JPG

DSC_0256.JPG.fd474154f99726b4cf2e84e2329d0b62.JPG

DSC_0257.JPG.204386287d7f854981496dd5d973caac.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja też spróbowałem jak to wygląda we wiadrze.

30ml na 5L wody + dobicie myjką i efekt niestety... Żaden. Każdy inny szampon dawał lepszą pianę niż Magifoam...

Zdziwiony jestem, bo tutaj piszecie, że 30ml na 10L wody (czyli 2x mniejsze stężenie) i meeega piana i poślizg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.