Skocz do zawartości

Autobrite Magifoam


MM.MM

Rekomendowane odpowiedzi

A co jesli ktoras z tych "ladnych" pian kapnie np na tapicerke lub ubranie?

Zmywa sie to?

 

Mnie zachlapała białe buty (lakierki - się w stroju odświętnym furkę myje :mrgreen: ) a tak poważnie to zeszło ładnie po przetarciu APC. Zabarwienie jest bardzo nietrwałe.

 

Tworek, wcięło Ci foto flaszki.

 

 

Co do koloru - cóż... trzeba przyznać, że jest "pedalski" - różany. ale ma to swoje plusy. Na bezdotyku wszystkie Panie są pobudzone... Samce "Alfa" poirytowani, ale każdy chcę też tak na swoim aucie. 8-)

 

Słuchy chodziły, że miał być czerwony, ale to ponoć niewykonalne w przypadku MAGIFOAM. Czysta ROSE jest i tak niczym bycza krew. :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 3 lata później...
  • Moderator

Złota łopata dla mnie za odkopanie tematu:)

Magi wróciła do mojego arsenału po półtora rocznej przerwie. Piana ponoć w nowej wersji... Etykieta zmieniona, "zapach" stary:)

QIDNQon.jpg

Na zdjęciu piana po 3 - 4 minutach od nałożenia. Rozbryzgi dookoła auta wskazują na pianownicę PA:) Stężenie 1:9 - woda demineralizowana.

Po półtora rocznej przygodzie z różnymi rynkowymi nowościami, postanowiłem definitywnie wrócić do korzeni - dla mnie król jest tylko jeden:D:D

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eryczek No i co powiesz o nowej wersji magi? Bo po opiniach na DW nie wygląda to ciekawie...

Jedna z opinii o nowej wersji Magifoam,

The new version of Magifoam is crap..stay on the car at maximum of five minutes,old version was great,with no problem 30minutes on the car..


Chłopaki tam z forum polecają teraz BH Auto Foam ;) Ja sobie teraz sprawiłem 2L Gyeon Foam bo dorwałem w dobrej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Powiem Ci ze nie sprawdzałem czy aż tak długo piana leży na aucie - ani sensu w pół godzinnym czekaniu nie widzę ani czasu nigdy tyle nie mam...

Piana leżała ładnie na pewno z 10 minut - tyle ile zajęło mi zagotowanie czajnika wody, przygotowanie wody do mycia, nalanie szamponu, wymiana lancy i posprzątanie po rozrabianiu piany - czyli ok 10 minut. Piana wywiązała się ze swojego zadania wyśmienicie, tak jak stara Magi którą pamiętam. Domywanie bardzo dobre i brak zjadania wosku.

Dla fanów stania ze stoperem przy spianowanym aucie, mogę napisać że piana którą spłukałem z auta, stała w kałuży jeszcze ze dwie godziny podczas gdy moje ostatnie nowości, rozpływały się po kilkunastu minutach pływania po kałuży.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Moderator

Jako ze przedwczoraj doszła MagiFoam a wczoraj była fajna pogoda  :P wiec postanowiłem umyć auto  :) a przy okazji sprawdzić co ta sławna Magi potrafi

Jako samego testu z domywania nie robiłem bo auto po pianie dostało 2 wiadra :) wiec test tylko wytrzymałości piany

Wiec na początek rozrabiamy 100 ml piany na 900 ml ciepłej wody czyli standardowe stężenie do PA

iS83iaP.jpg

ZbmPPUc.jpg

z6sWmEv.jpg

Przelewany do PA i jazda (piana po nałożeniu)

j4rzV9u.jpg

rgi1Tch.jpg

Po 3 minutach wygląda to tak

puPAZfy.png

pzw7142.jpg

qrWx5p5.jpg

XofCQHV.jpg

6 minut po nałozeniu

GisTuIg.png

zsKOngf.jpg

bPxdDjA.jpg

Widac ze spływając zabiera brud ze sobą

dt7EN8P.jpg

qAEtETZ.jpg

G2FvmH0.jpg

JLRbT2I.jpg

9ojk7gr.jpg

10 min od nałożenia Magi

CCAkSda.png?1

aTd9OYI.jpg

VB5ipgh.jpg

EF2Y8lu.jpg

b6mfgtx.jpg

Następnie auto zostało umyte na dwa wiadra co tez trwa ok 15 min no i dokładnie płukanie wiec znowu jakiś czas

Po płukaniu piana na ziemi lezy nadal

vjHwVzA.jpg

ZDHCtQO.jpg

Piana nadal gęsta :D

b8FEkQj.jpg

No i najlepsze na koniec czyli taki jak by deserek

W te same miejsce postawiłem inne auto umyłem je citrusem z Shiny Garage potem płukanie i znowu dwa wiadra a piana jak leżała tak lezy dalej

LsY3lGH.jpg

I nadal ma sie dobrze

v5RCyhY.jpg

Poprzestawialem auta i wieczorem wychodze zamknac furtke na klucz i co widze :o

Piana nadal lezy :mrgreen:

Fd78ss8.jpg

No i nadal gęsta

eZGnBBl.jpg

 

Podsumowanie moje jest takie ze piana robi co ma robic i spisuje sie bardzo dobrze. Czas jaki potrafi po prostu byc jest rewelacyjny chodź mi te 10 min starcza w zupełności bo po co więcej :) Zapachu jako takiego nie ma, znaczy cos tam czuc ale nie jest to tak odczuwalne jak np piana z adbl bądź good stuffa. Używałem jej dopiero pierwszy raz no i mnie zaskoczyła bardzo, wydawała sie w baniaczku 5L ze jest gesta ale jak przelewałem do butelki 1L (łatwiej potem używać) to juz nie była taka gesta jak np Yeti ze az ciężko ja wypłukać z pojemniczka potem, przy magi tego nie ma świetnie sie rozrabia. Na ta chwile Polecam :)

  • Lubię to 3
  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Propozycja na test:

 

1 Postaw dwa auta obok siebie.

2. Jedno auto - opryskaj Magi (stoper start)

3. Drugie auto - piana + @ADBL Bubble (stoper start)

4 Zmierz czasy.

5. Daj znać :) i potem Ci powiem ocb ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Teraz, BiałyGTi napisał:

obojętnie jaka czy te magi ?

obojetnia jaka piana albo nawet szampon na 3cim aucie byle było ADBL Bubble.

 

1 auto - magi

2 auto - piana + Bubble

3 auto - szampon + Bubble

 

Niestety ja dopiero na wiosnę będę mógł zrobić taki test bo myjki już pochowane... a jestem ciekaw rezultatów już teraz zanim kupię Magi ;) szczegóły poźniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Wczoraj wrzuciłem Axel'em Magifoam na dwa auta. Proporcje te co zawsze (40ml/1,5l), zmieniłem tylko wkładkę na tą z dwoma filcami. Piana wyszła elegancja - jak dla mnie - (chociaż trzeba było się więcej napompować), no na pewno nie taka jak u @BiałyGTi :) , ale jak siadła... to siedziała i siedziała. Yeti mi od razu jechał.

Magi zaraz po wrzuceniu na całego Micrusa:

AporaoyiAlNoK2-oFhIo6Qx7fo2kiZNXt3aa8Yeq

Czekam jakieś 5-6min i wbijam i wbijam na stanowisko. Tutaj też jakieś 5-6min:

b4JEiy-osUv8SIuw8s21RsJVR3zvwUEo3H4W38me

fOUmcf76Nct8MH4cxWlppKwj7qEtazrImlUgRm9L

1OBsmiNmVtemDncQ_7SWwZyx6kn3ta9H091oxbAZ

Nie wiem czy tak miało być, ale Magi bardzo, ale to bardzo powolutku zjeżdżała. Jakby się przykleiła do brudu.

Po płukaniu Micrus czyściutki i odedtkany (SSW). LSP na dołach dawno zjadła sól z S3.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, CoolBreeze napisał:

Nie wiem czy tak miało być, ale Magi bardzo, ale to bardzo powolutku zjeżdżała. Jakby się przykleiła do brudu.

Tak powinno być :)  Ona się trzyma jak zła.

Wczoraj pianą od GS potraktowałem auto. W porównaniu do Magi zjeżdża w tempie przyśpieszonym choć i tak nieźle się trzyma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Moderator

Nie mam szczęścia do tej piany. Z Marolexa wychodziła mi wodnista a w PA spłynęła po 2 minutach. Za to na kostce leżała godzinę. Domywanie tez przeciętne. Spodziewałem się, że lakier a szczególnie szyby, zostaną bez osadów - ale widocznie za krótko siedziała. Nie skreślam jej jeszcze - uparty jestem - dam jej jeszcze szanse w następnych miesiącach.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
4 godziny temu, Domel napisał:

w PA spłynęła po 2 minutach. Za to na kostce leżała godzinę. 

Z moich obserwacji wynika że Magi musi mieć warstwę konkretnego brudu na aucie żeby się trzymać. Jeśli zaaplikuje się ją na jedynie zakurzony samochód (i w dodatku zabezpieczony) to właśnie spływa po krótszej chwili, nie mając się czego "zaczepić;)

Ja ją traktuję jako pianę "zimową" i używam wtedy kiedy auto jest mocno uwalone.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
5 godzin temu, Eryczek napisał:

Z moich obserwacji wynika że Magi musi mieć warstwę konkretnego brudu na aucie żeby się trzymać. Jeśli zaaplikuje się ją na jedynie zakurzony samochód (i w dodatku zabezpieczony) to właśnie spływa po krótszej chwili, nie mając się czego "zaczepić;)

Ja ją traktuję jako pianę "zimową" i używam wtedy kiedy auto jest mocno uwalone.

No to by się zgadzało.

Godziny później nakładam pianę SG na brudne auto szwagra i trzymała super.

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Czy ktos mierzył ostatnio PH tej piany? Koncentrat i 1:100? Miałem ciekawą rozmowę z osoba która powiedziała mi ze magifoam ma 13,5 a nie pH obojętne - ktos ma u siebie i jest w stanie sprawdzic?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.