Skocz do zawartości

Autobrite Magifoam


MM.MM

Rekomendowane odpowiedzi

Roztwór przedstawiony na zdjęciu stoi w pianownicy od 23/10/2011, proporcja to ok 2,5cm i uzupełnione do pełna wodą, 23/10 zużyłem tyle ile widać na zdjęciu resztę odstawiłem na półkę, dzisiaj postanowiłem zobaczyć czy będę miał ten sam problem co koledzy, temperatura jest garażowa czyli ok 15 stopni, przed użyciem został wstrząśnięty.

Problem się nie pojawił :) a sama piana była taka jaka powinna być.

 

Witam

 

zdjecia wyżej u "Młody" :)

 

Sory koledzy ze odkopuje ale takiego efektu jak tu na zdjeciach nie moge osiagnac....

wlewam do pianownicy 2,5cm, pianownica skrecona max na "-" i nawet nie zalana do pelna tylko gdzies 3/4 i nadal mleko. Mam karchera wersji Pro oraz pianownice Pro.

 

Powoli zaczynam podejrzewac ze piana jest jakas lewa... co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

ttt123, wlej 100-120ml piany , pokrętło dozownika zakręcone na max.

 

Jeżeli nadal leje się mleko to są 2 wyjścia :

 

- zła piana

- przypchane sitko

 

Czy od nowości pianownicy ani razu nie wyszła ci konkretna piana ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum
Wyszla ale jak wlalem okolo 300ml moze wiecej... przypchane sito odpada bo piane kupilem w tym samym czasie co pianownice.

 

A moze byc przyczyna zimna lub letnia woda? Bo nigdy nie uzywalem cieplej czy goracej...

 

 

300ml to stanowczo za dużo.

 

 

Tak jak radzi Tworek może wina wody :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Test sponsorowany przez :

 

logo.jpg

 

 

Na wstępie chciał bym podziękować autofanatic, za wybranie mnie poza forum, do wykonania testu :good: Mam nadzieje, że będzie się podobać, zaczynamy : :-]

 

Próbka jaką dostałem to przedpremierowa wersja świetnej piany od AB, Blue Magifoam.

 

IMG_1062.JPG?gl=PL

 

Kilka słów od producenta :


Bardzo gęsta piana, która w połączeniu z pianownicą AUTOBRITE Heavy Dute Foam Lance utrzymuje się na aucie do 30min. Tak długi czas utrzymywania się piany pozwala na czyszczenie felg, progów i innych elementów bez żadnego pośpiechu w czasie kiedy piana powoli sobie ścieka. Stosowanie aktywnych pian jako mycia wstępnego pozwala zredukować ilość powstających kolistych zarysowań podczas mycia właściwego.

- Skuteczne i bezpieczne czyszczenie.
- Bardzo wysoki stopień spienienia.
- Przyjemny bananowy zapach.
- Ekonomiczna.
- Utrzymuje się do 30min co pozwala jej na dokładne spenetrowanie zabrudzeń.
- Zawiera biodegrodowalne środki powierzchniowo czynne.

 

 

Kupując Blue Magifoam, dostaniemy przede wszystkim świetnym produkt, ale o tym zaraz. Opakowanie, to bardzo solidna butelka o pojemności 500 ml, która posiada gwint 24 mm i po zużyciu piany możemy wykorzystać butelkę do innych prac, stosując odpowiednie końcówki. Etykieta nie przemaka w kontakcie z wodą co jest plusem. Co do samej piany jest to bardzo rzadka ciecz, koloru ciemno granatowego, która o dziwno pachnie bardzo przyjemnie, w porównaniu do innych pian.

 

Obiektem testu było auto po trasie około 500 km, lekko przykurzony w dolnych partiach lekko zachlapany :

 

IMG_0995.JPG?gl=PL

 

IMG_0991.JPG?gl=PL

 

IMG_0992.JPG?gl=PL

 

IMG_0993.JPG?gl=PL

 

IMG_0994.JPG?gl=PL

 

Stężenie jakie zastosowałem to 40 ml piany na 800ml wody, pianowane Marolex'em, czyli około 1:20.

 

 

 

 

IMG_1047.JPG?gl=PL

 

IMG_1048.JPG?gl=PL

 

IMG_1049.JPG?gl=PL

 

IMG_1052.JPG?gl=PL

 

Chyba za wiele nie muszę pisać, jako że używałem większość dobrych pian na rynku, to Blue Magifoam deklasuje rywali, pod względem domywania, zapachu, ma inny kolor, niż większość, nie barwi posadzki, kafli czy też pol-bruku, jedynym jej minusem jest delikatne barwienie skóry, co można bez problemu usunąć myjąc ręce mydłem. Z tego co mi wiadomo cena ma pozostać taka sama jak zwykła Magifoam, co jest kolejnym plusem. Jeżeli się znajdzie się ona w Polskiej dystrybucji na pewno kupię ją do swojego "arsenału".

 

Udało mi się jeszcze skleić film pokazujący, że Magifoam nakładana z Marolex'a spokojnie poleży do 10 minut :

 

 

Dodatkowo kilka zdjęć z pianowania felg, które doprowadzałem z Barmanem do stanu używania na sezon zimowy :

 

IMG_1053.JPG?gl=PL

 

IMG_1054.JPG?gl=PL

 

IMG_1057.JPG?gl=PL

 

IMG_1061.JPG?gl=PL

 

IMG_1061.JPG?gl=PL

Dziękuję za uwagę :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

kamilgt, Jakby pachniała tak jak wersja zwykła to nie napisałby :

 

która o dziwno pachnie bardzo przyjemnie, w porównaniu do innych pian.

 

Blue Magifoam deklasuje rywali, pod względem domywania, zapachu,

 

;)

 

[ Dodano: 23 Wrzesień 2012, 10:20 ]

Eryczek, byłeś pierwszy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.