Skocz do zawartości

Autobrite Magifoam


MM.MM

Rekomendowane odpowiedzi

@Domel ja akurat latam na bezdotyk wieczorem, jak jest pusto i luzik. Więc co z niej zostanie już nie mój problem 🙂 Przy intensywnej robocie na codzień i małej córce czas ma duże znaczenie, dla mnie potem szybkie ogarnięcie pianownicy i ręcznika też in plus. No i nie ma ryzyka zarysowań, na 2 wiadra jak myje to sporo miziania gąbki zawsze, żeby wywalić cały pył i drobinki zanim dotknie nowego obszaru lakieru 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
3 minuty temu, Syrio napisał:

ja akurat latam na bezdotyk wieczorem, jak jest pusto i luzik. Więc co z niej zostanie już nie mój problem

A no to inna bajka, wspominałem o tym wyżej - tam mi też będzie się jej wygodnie uzywać ;)

9 minut temu, ghost napisał:

Zmień na Bilt hambera i po problemie 🙂

Właśnie czeka w kolejce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, ghost napisał:

Zmień na Bilt hambera i po problemie 🙂

Poza tym piana nie musi siedzieć długo, po co tracić czas na czekanie, skoro w krótszym może domyć tak samo albo lepiej. A jak ktoś chce to koła i tak zrobi bez problemu 🙂

Albo na Pure Chemie Active Foam. Jeszcze szybciej znika z lakieru. Piana beznadziejna, mleko, ale robi co do niej należy i cena śmieszna. Jako oprysk też  skuteczna. To taki odpowiednik BH w polskim wydaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Zaczyna mi się podobać ta piana. Dobrze spływa i klei się do lakieru nawet z MJJC. Tutaj jako typowy prewash - oprysk wstępny przed dalszym myciem.

 

#domeldetailinglaboratory #domeltestuje #domeltest #domelowezakupy #domelowapianownica #domelowapiana #mjjc

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.10.2018 o 23:27, Birkhof napisał:

Czy ktos mierzył ostatnio PH tej piany? Koncentrat i 1:100? Miałem ciekawą rozmowę z osoba która powiedziała mi ze magifoam ma 13,5 a nie pH obojętne - ktos ma u siebie i jest w stanie sprawdzic?
 

No to teraz mnie zawaliło z nóg, dobrze że Już leżę 🙈🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Moderator

Jestem po aplikacji na bezdotyku - z pianownicy Gloria FM30 - 1:30 na 3 litry wody czyli 100ml piany na 3 litry wody.

+ ekstremalnie długo siedzi na lakierze - nie kapie na ziemię.

+ świetnie klei się lakieru mimo że była aplikowana na mokry prewash'owany lakier.

+ idealny produkt na myjnie bezdotykowe - można w tym czasie robić felgi.

+ gęstość, struktura w rozcieńczeniu 1:30 u mnie jak babciny sernik lub bita śmietana na torcie.

+/- domywanie nie sprawdzone bo auto mocno skurzone po kilku dniach ulewy.

+/- ciężko się wypłukuje w tym stężeniu z lakieru bo jest gęsty, klejący kisiel - musiałem użyć 8pln na spłukanie - ale uważam, że to idealna piana na bezdotyk - pokombinuje sobie z większymi rozcieńczeniami - zrobię sobie dawkę bardziej wodnistą czyli rzadszą 1:50 może nawet 1:100 - w tedy będzie dłużej siedzieć ale też lepiej się wypłukiwać (szybciej) i można spokojnie sobie rękawicą po porządnym wcześniejszym podwójnym prewashu myć auto.

- mam wrażenie, że mocno zatyka LSP - hydro wróciło po 6 minucie oprysku na klapie

 

Czas na zakup 5litrów tej piany 🙂 Świetny produkt. Ta kleistość do lakieru jest niesamowita. Przypomina mi popularne wśród dzieci teraz SLAJMY

Spoiler

 

 

 

 

#domeldetailinglaboratory #domeltestuje #domeltest #domelowapiana #domelowapianownica #domelowapiana #domelowapianownica #gloriafm30 #pianownicazkompresorem

 

 

  • Lubię to 4
  • Okay 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Dla mnie Magifoam to numer 1 wśród pian, właśnie za długie siedzenie na lakierze.
Domywanie również super.

PS.  @Domel pianę nakładamy od dołu za góry. Ty robisz to dość chaotycznie.
Następnym, razem spróbuj robić oprysk poziomymi pasami od dołu do góry 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 minuty temu, psemo napisał:

 

PS.  @Domel pianę nakładamy od dołu za góry. Ty robisz to dość chaotycznie.
 

Nie mam czasu na bezdotyku 😉 Pan mnie poganiał, uwijałem się jak w Biedronce z paletami miedzy półkami - zrobiłem swoją życiówkę jeśli chodzi o mycie 😉😄😄😄

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
15 minut temu, paperson napisał:

Wczoraj myłem auto ok. 17, a dziś o 7 leżał jeszcze ślad auta na polbruku :-).

I to mnie w niej wkurza. Na bezdotyk ok - osadnik - odpływ i nara, ale na działce dramat - kisi się na ulicy kila godzin aż sąsiedzi dziwnie patrzą... 😉

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omg jak to siedzi na lakierze 😍 Dzięki Domel za film bo akurat Magi dzisiaj doszła a w dodatku dzisiaj odbieram długo wyczekiwaną Glorię FM30 🙂 Także film na czasie jak dla mnie.

Jeszcze z ciekawości, czemu ręcznie na początku dobijałeś Glorię skoro masz kompresor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak szczupak jest królem wód, tak wg mnie Magi jest królem pian 🙂  Ekstra jest długa praca, piana sobie leniwie spływa, a ja w tym czasie na spokojnie ogarniam koła, opony, przygotowuję dwa wiadra itp. Domywanie bardzo fajne, po kilkudniowej jeździe w deszczu został tylko film niewielki film brudu zaraz za kołami przednimi, które mocno "atakują" doły drzwi i progi.

Po kilku minutach, spłukałem finalnie po 15.

IMG-6290.jpg

@Domel  kompletnie nie zauważyłem opisywanego przez Ciebie zatykania LSP
IMG-6292.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

fajny produkt, chyba zakupię 5l bo taniej. Ale jeśli faktycznie ciężko to spłukać i trzeba wydać jw. około 8 zł to ciężka sprawa 🤔

może faktycznie do ręcznego marolexa zrobić roztwór jakieś 1:50 żeby to spłukać za 3-4zł? co myślicie? jakieś doświadczenia? ile wydajecie na płukanie jej? pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.