Skocz do zawartości

Coś do kokpitu


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

Tez pisałem o swoim

W przypadku cudzych nawet "czyste" plastiki zaczynają się niekiedy pienić na brązowo

Koniec OT ode mnie.

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spece od QD, poradźcie

(Po przeczytaniu wątku wybrałem takie)

1. Koch chemie refresh cockpit care
2. AutoFiness spritz
3. Meguiars Ultimate interior qd
4. Angelwax anGel
5. Nextzett Cockpit Premium

6. Inny pod warunkiem, że firma z tradycją, nie powstała tydzień temu 

 

Który brać? 

Ma być QD, czyli szybko, łatwo bez mazów. Przyda się ochrona uv i antystatyczność. Wygląd preferowany satyna (ale nie konieczność, bo jako typowy dressing wleci pewnie q2 preserve)

 

Każdy głos się liczy 😉

@Birkhof @Eidos71 @Arkeolowy wiem, że co nieco testowaliście z powyższych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, ghost napisał:

1. Koch chemie refresh cockpit care
2. AutoFiness spritz
3. Meguiars Ultimate interior qd
4. Angelwax anGel

Z wymienionych te posiadam. Angelwax na pewno odpada - to nie produkt typu QD, tylko dressing o żelowej konsystencji. Z pozostałych trzech najbardziej lubię KC RCC. AF Spritz też jest przyjemny do szybkiego odświeżenia tworzyw. Możesz jeszcze dodać do zestawienia Surf City Garage Dash Away Interior Detailer - typowy QD do tworzyw o fajnym, męskim zapachu... 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ghost napisał:

2. AutoFiness spritz

Mam ale praktycznie nie używam. @ghost według mnie do szybkiego przetarcia z kurzu się nadaje. Mi zapach nie podszedł bo taki mdły. Wykończenie po nim nazwałbym neutralnym. Przynajmniej gdy go użylem  kiedyś w clio3 i doblo to takie odniosłem wrażenie. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ghost napisał:

1. Koch chemie refresh cockpit care
5. Nextzett Cockpit Premium

Na pewno nie będziesz zawiedziony, mam 3-4 w arsenale na stałe i właśnie wśród nich są te dwa. W zależności od plastiku raz idzie Koch raz Nextzett

P.S. Jako Qd ponoć super jest sonax extreme mat

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Arkeolowy napisał:

Nextzett

A coś więcej o nim tak w dwóch zdaniach mógłbyś? 

@ghost jak nie potrzebujesz na już to AF mogę  Ci podesłać  na przetestowanie ale dopiero na początku kwietnia jak wrócę do PL. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ghost napisał:

Spece od QD, poradźcie

(Po przeczytaniu wątku wybrałem takie)

1. Koch chemie refresh cockpit care

Właśnie kupiłem tego Kocha 🙂 jeszcze nie wrzuciłem we wnętrzu auta , ale tylko na obudowę PS4, efekt mi się podoba 🙂

IMG_20200228_072433.jpg.f0a78ce254e607bd9e198b2466f95a01.jpg

Co do takiego tematu, że tylko do przetarcia kurzu, to myślę że takie lekkie, wodniste dressingi wystarcza np

1) @Detailer's Magic Interior Magic

2) @Funky Witch Mademoiselle, GentleMan

Można sprobowac też je rozcieńczyć z wodą demi 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ghost Tak jak kolega @david2888  ja dressingi @Detailer's Magic oraz @Funky Witchużywam w stilo jako qdeki. na przemian z AF Spritz. świetne qdek nie raz znajomym przecierałem deski co chyba nigdy nie widziały Apc itp. Na szybkie akcje jest mega.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć, zakupiłem kilka dni temu A3 8P.

Stan autka jak na 2008r na prawdę wzorowy, widać że właściciel dbał.

Zakupiłem go po (wg oceny laika) lekkim detaillingu, auto w środku było wzorowo czyste.

Po tygodniu jazdy nadal jest czysto (szczególnie że teraz jeżdżę w rękawiczkach :D) natomiast zebrało się sporo kurzu.

Jaki środek najlepiej zastosować aby uzyskać matowy efekt (może być lekka satyna, natomiast nie przepadam za połyskiem na kokpicie) zależy mi na tym aby jak najdłużej nie osiadał kurz i żeby było ładnie i estetycznie, ponieważ uwielbiam wchodzić do czystego samochodu 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, ekiero92 said:

Cześć, zakupiłem kilka dni temu A3 8P.

Stan autka jak na 2008r na prawdę wzorowy, widać że właściciel dbał.

Zakupiłem go po (wg oceny laika) lekkim detaillingu, auto w środku było wzorowo czyste.

Po tygodniu jazdy nadal jest czysto (szczególnie że teraz jeżdżę w rękawiczkach :D) natomiast zebrało się sporo kurzu.

Jaki środek najlepiej zastosować aby uzyskać matowy efekt (może być lekka satyna, natomiast nie przepadam za połyskiem na kokpicie) zależy mi na tym aby jak najdłużej nie osiadał kurz i żeby było ładnie i estetycznie, ponieważ uwielbiam wchodzić do czystego samochodu 😉

Na szybko:

- Tenzi Kokpit Mat
- ADBL Interior QD
- Koch Refresh Cockpit Care

Dressingi:
- Funky Witch Mademoiselle
- Detailer's Magic Interior Magic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z tymi RRC radzę sprawdzić czy nie uszkodzi tworzywa bo czasie albo nie wyjdą plamy.

Musi być RRC czy możesz kupić coś w stylu Poorboysa który w gęstej formie siada idelanie na tworzywach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kepa416 napisał:

Z tymi RRC radzę sprawdzić czy nie uszkodzi tworzywa bo czasie albo nie wyjdą plamy.

Musi być RRC czy możesz kupić coś w stylu Poorboysa który w gęstej formie siada idelanie na tworzywach.

a od czego moga wyjsc plamy, pierwsze słyszę 🤔 Interior nic nie uszkodzil to dressing może?To daj nazwe czy link tego dressingu z Poorboys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maajkeelo Kup sobię APC np @Good Stuff Zieloną herbatę 😁. Pewnie zapytasz dlaczego nie RRC otóż może ich APC jest ok. Ale tego nie wiem nie testowałem , ale tyle się słyszy różnych akcji z ich preparatami itp. A te APC co ci poleciłem przerobiłem już chyba z 2 litry w różnych stężeniach więc wiem że jest bezpieczne i nic nie wyskoczy. Interioru nie zawsze wszytko ruszą. A tak to APC zrobisz to porządnie deski w Hyundaju są raczej twarde. Na to fajnie siada dressing Adbl Interior Wow. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.05.2020 o 10:25, Qlimaxss napisał:

@maajkeelo Kup sobię APC np @Good Stuff Zieloną herbatę 😁. Pewnie zapytasz dlaczego nie RRC otóż może ich APC jest ok. Ale tego nie wiem nie testowałem , ale tyle się słyszy różnych akcji z ich preparatami itp. A te APC co ci poleciłem przerobiłem już chyba z 2 litry w różnych stężeniach więc wiem że jest bezpieczne i nic nie wyskoczy. Interioru nie zawsze wszytko ruszą. A tak to APC zrobisz to porządnie deski w Hyundaju są raczej twarde. Na to fajnie siada dressing Adbl Interior Wow. 

Mam chemie do kokpitu i nie tylko z RRC i szczerze polecam nie mialem przykrych akcji, ale pora na testy z innych marek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używał, ktoś Good Stuff Interior Dressing Mat? Aktualnie mam Gyeon Preserve, ale jest jednak dla mnie zbyt satynowy. Jak wygląda przyciemnianie i mat w Good Stuff?
Mam nową wersję i jest na prawdę super. Dosyć spoko przyciemnienie, mało trwały zapach i taka bardziej satyna na mojej KIA ale to pewnie przez tani plastik

Wysłane z mojego CPH2009 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Fitte napisał:

Mam nową wersję i jest na prawdę super. Dosyć spoko przyciemnienie, mało trwały zapach i taka bardziej satyna na mojej KIA ale to pewnie przez tani plastik emoji16.png

Wysłane z mojego CPH2009 przy użyciu Tapatalka
 

To zastanawiam się jak będzie u mnie w Clio bo tam też raczej plastiki nie są najwyższej jakości 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

coś do dressingu.

1) Funky Witch Gentelman

2) Poorboys World Natural look

3) Shiny Garage Apple Plastic

Zależy mi na przyciemnieniu o odświeżeniu plastików. Poczytałem i chyba Poorboys wypada najlepiej? Czy coś innego proponujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.