Skocz do zawartości

Coś do kokpitu


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

PB Natural look , funky witch , adbl , shiny garage plus z 20 innych firm wszystcy maja cos matowego badz w satynowe do plastików 

ja uzywam detailer magic,funky witch i natural look 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Co polecacie do czyszczenia kokpitu w samochodzie ? Deska przy szybie ma nalot jakby był wżarty brud, interior cleaner od ADBL nie idzie, może warto spróbować wyczyścić szczotką taka jak od skór od Colourlocka? Bo sama mikrofibra zostawia mizerny efekt. Dzięki za pomoc 🙂

Mam APC od RRC, ale patrząc na to jak ta firma wypada z kolejnymi produktami nie wiem czy jej używać. Jakie stężenie polecacie od siebie z wodą demineralizowaną ? Producent zaleca 1:10.

Czy warto zainwestować w jakieś trwałe czernidło, które pogłębi czerń kokpitu ? Środki, które używam jak FW lub WOW, niestety po jakimś czasie schodzą, chciałbym czymś delikatnie przyczernić "na stałe" plus nakładać wtedy na to "świecidła" 😆 Czy AUTOGLYM BLACK DYE nada się do takich robót 🙂 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję produktu o właściwościach wysoce antystatycznych gdyż u mnie nie brud jest problemem, a kurz.

ADBL Interior Wow fajnie leży, ale już po kilku dniach mam kurz na plastikach. Kupiłem Soft99 Wash Mist do codziennego przecierania kokpitu, ale ten środek nie ma chyba żadnych właściwości antystatycznych, bo kurz siada niemal od razu...

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, martinii napisał:

Poszukuję produktu o właściwościach wysoce antystatycznych gdyż u mnie nie brud jest problemem, a kurz.

ADBL Interior Wow fajnie leży, ale już po kilku dniach mam kurz na plastikach. Kupiłem Soft99 Wash Mist do codziennego przecierania kokpitu, ale ten środek nie ma chyba żadnych właściwości antystatycznych, bo kurz siada niemal od razu...

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
 

Funky Witch Mademoiselle/Gentleman

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funky Witch Mademoiselle b. dobre właściwości antystatyczna. Ja polecam od siebie SG Apple dressing, good stuff black panther interior dressing, oraz Tenzi Kokpit Mat. Wszystkie mają wykończenie matowe i przyciemniaja plastik, tylko  Tenzi jest niewidoczne po nałożeniu więc dobrze się sprawdzi przy jasnych plastikach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest jakiś QD o takich właściwościach? Bo generalnie dressing mam ADBL Interior Wow i mi odpowiada. Chciałbym jedynie później raz na jakiś czas przetrzeć kokpit żeby zebrać kurz i żeby na kolejne kilka dni mieć spokój. Nie wiem czy przecieranie kokpitu dressingiem (czy to ADBL czy Funky Witch) co tydzień to dobry pomysł...

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@martinii Właśnie ja zamierzam sobie zrobić taki zestaw, dressing po dokładniejszym czyszczeniu to funky witch mademoiselle używany 2-4 razy w roku, a do przecieranie co tygodniowego z kurzu Tenzi Kokpit Mat, aczkolwiek chciałbym coś lepszego, ale QD od ADBL średnio mnie przekonuje wykończeniem i mam wrażenie usuwaniem dressingu przy przycieraniu, dlatego zastanawiam się, aby Tenzi zastąpić AF Spritz, ale cena dosyć spora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.08.2019 o 20:10, martinii napisał:

Poszukuję produktu o właściwościach wysoce antystatycznych gdyż u mnie nie brud jest problemem, a kurz.

ADBL Interior Wow fajnie leży, ale już po kilku dniach mam kurz na plastikach. Kupiłem Soft99 Wash Mist do codziennego przecierania kokpitu, ale ten środek nie ma chyba żadnych właściwości antystatycznych, bo kurz siada niemal od razu...

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
 

Najpierw odkurz sobie podsufitkę i problem kurzu powinien się zmniejszyć. Szczotka z włosiem jest najlepsza do odkurzania podsufitki, lub wyjmij fotele i odkurz dokładnie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.08.2019 o 19:24, salvien napisał:

Co polecacie do czyszczenia kokpitu w samochodzie ? Deska przy szybie ma nalot jakby był wżarty brud, interior cleaner od ADBL nie idzie, może warto spróbować wyczyścić szczotką taka jak od skór od Colourlocka? Bo sama mikrofibra zostawia mizerny efekt. Dzięki za pomoc 🙂

Mam APC od RRC, ale patrząc na to jak ta firma wypada z kolejnymi produktami nie wiem czy jej używać. Jakie stężenie polecacie od siebie z wodą demineralizowaną ? Producent zaleca 1:10.

Czy warto zainwestować w jakieś trwałe czernidło, które pogłębi czerń kokpitu ? Środki, które używam jak FW lub WOW, niestety po jakimś czasie schodzą, chciałbym czymś delikatnie przyczernić "na stałe" plus nakładać wtedy na to "świecidła" 😆 Czy AUTOGLYM BLACK DYE nada się do takich robót 🙂 ?

ref 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@salvien Ja polecam Apc od @Good Stuff zielona herbatka do wnetrza idealne nie meczy przy dłuszym czasie pracy a toale też jest ważne. Kup sobie jakoms tansza z monster shine twardsza , bo od colorlock tez może jak nie chcesz, wydawac na kilka szczotek. 😂. Do kup jeszcze Magiczna gabke. Moze byc Jan niezbedny troszke apc i, ogien😊. Ale z głowa bo mozna zrobic nia kuku. Ale najpierw pobaw siesie stezeniami. Bo moze sama zmiana stezenia pomoze. Aaa co do Apc tej firmy to powino byc ok. Chodz go nie uzywałem. Niee no Wow styknie. Black dye to bardziej do dywanow samochodych. To takie czernidlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@martinii Właśnie ja zamierzam sobie zrobić taki zestaw, dressing po dokładniejszym czyszczeniu to funky witch mademoiselle używany 2-4 razy w roku, a do przecieranie co tygodniowego z kurzu Tenzi Kokpit Mat, aczkolwiek chciałbym coś lepszego, ale QD od ADBL średnio mnie przekonuje wykończeniem i mam wrażenie usuwaniem dressingu przy przycieraniu, dlatego zastanawiam się, aby Tenzi zastąpić AF Spritz, ale cena dosyć spora. 

I znalazłeś coś ciekawego do szybkiego przecierania? Bo tez leży u mnie FW mademoiselle i szukam jakiegoś fajnego qd do wnętrza do przecierania z kurzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używał ktoś z was AngelWax Enigma Interno

Cytat

Angelwax Enigma Interno – to produkt opracowany przy użyciu najnowszej technologii ceramicznej.

Enigma Interno to trwały, hydrofobowy dressing do wszystkich tworzyw wewnętrznych i tkanin.

Zapewnia właściwości antystatyczne, które zapobiegają nadmiernemu osadzaniu się kurzu. Dzięki silnym filtrom UV zabezpiecza tkaniny i tworzywa sztuczne przed przebarwieniami.

Chyba się na to skuszę, czasem lubię wydać niepotrzebnie kasę na nowości.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi co lepiej położyć na kumpla plastikach BMW 5 E60? Poorboys NL czy FW mademoiselle? Ogólnie u mnie walka toczy się między tymi dwoma dressingami, bo nic lepszego chyba nie ma. A który Waszym zdaniem jest trwalszy i lepiej działaj antystatycznie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa sprawa w wypadku tych dwóch produktów to różne wykończenie odpowiedz sobie jakiego oczekujesz żebyś mógł je porównać do tego dochodzi cała reszta zmiennych konsystencja i tak dalej chyba że jesteś zorientowany i interesuje Cię tylko to o co pytasz :) w wypadku BMW według mnie fajnie siedzą maty bo to całkiem dobrej jakości tworzywa natomiast satyna dość mocno ingeruje w wyglądzie wnętrza

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bapko napisał:

Ja w swoim e60 daje FW i jest miód malina! Co prawa jeżdżę tylko na klinie i okien nie otwieram ale kurzu totalnie nie ma po 3 tygodniach!

A jeśli chodzi o QD to nadal nie znalazłem nic innego niż ten Tenzi Detailer Kokpit Mat. A co sądzicie o Nielsen Finesse jako QD, usuwa bardzo dressing i nadaje swój efekt czy bardziej go wspomaga? I jak z ciągnięciem kurzu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o QD to nadal nie znalazłem nic innego niż ten Tenzi Detailer Kokpit Mat. A co sądzicie o Nielsen Finesse jako QD, usuwa bardzo dressing i nadaje swój efekt czy bardziej go wspomaga? I jak z ciągnięciem kurzu? 

Af Spritz
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.