Skocz do zawartości

Coś do kokpitu


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

@jedrek1980 

Proszę bardzo po lewo FX po prawo wyczyszczony plastik 

IMG-20200113-122009647-MP.jpg

A tu porównanie na drzwiach z Nielsenem finesse 

Polewo FX po prawo finesse

IMG-20200113-122448055.jpg

 Uzylem koncentratu w obu przypadkach i nie docierałem, jak znajdę czas to mogę zrobić male porównanie z innymi dressingami bo mam ich trochę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

 

2 godziny temu, rudi0018 napisał:

A jak z antystatycznością FX Protect i osiadaniem kurzu? Bo z Funky Witch jestem mega zadowolony i wykończenie również mi się bardzo podoba i nie wiem czy szukać czegoś nowego 😉 

Nie zauważyłem żeby bardziej przyciągał kurz od innych, cos pokroju interior wow według mnie 😎 fajnie siedzi na plastikach bo w mojej ocenie jest taki neutralny 😄 

 

2 godziny temu, jedrek1980 napisał:

To faktycznie FX przyciemnia w ciul i tak jakby bardziej był satynowy niż Nielsen

Tez mnie to zdziwiło ze jest bardziej satyna od nielsena 🙂 zostawiłem takie porównanie na drzwiach zobaczymy jak długo sie utrzyma 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Proszę o małą poradę 😉 Otóż zastanawiam się do kupna 1-wszego w życiu dressingu do kokpitu, dotychczasowo leciałem na Interiorach np. RRC

Kminie nad Dressingiem z RRC 1l za 3dyszki bądź nad ABDL Matt Max no za 1 litr cena x2 większa 😄 

Ma ktoś może porównanie dressingu z RRC a z ADBL ? Który byście polecali na początek, mogą być inne firmy , myślałem nad TuningKingz  😄

Liczę na porady, pozdro !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, maajkeelo napisał:

Proszę o małą poradę 😉 Otóż zastanawiam się do kupna 1-wszego w życiu dressingu do kokpitu, dotychczasowo leciałem na Interiorach np. RRC

Kminie nad Dressingiem z RRC 1l za 3dyszki bądź nad ABDL Matt Max no za 1 litr cena x2 większa 😄 

Ma ktoś może porównanie dressingu z RRC a z ADBL ? Który byście polecali na początek, mogą być inne firmy , myślałem nad TuningKingz  😄

Liczę na porady, pozdro !

Polecam przejrzeć forum, dział testy... 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, maajkeelo napisał:

1l

Zawsze zastanawiam po jaki kij kupować aż 1l dressingu do wnętrza przy amatorskim/hobbistycznym podejściu do detailingu. Przez 5 lat to będzie stało i jeszcze się nie skończy.

No chyb ze ktoś robi jakieś ciężarówki/autobusy 🙂 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Grzechu23 napisał:

Zawsze zastanawiam po jaki kij kupować aż 1l dressingu do wnętrza przy amatorskim/hobbistycznym podejściu do detailingu. Przez 5 lat to będzie stało i jeszcze się nie skończy.

No chyb ze ktoś robi jakieś ciężarówki/autobusy 🙂 

 

To ile tak idzie tego dressingu na zrobienie kokpitu ?  W ogóle ten dressing to co ile trzeba nakładać na kokpit raz w miesiącu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przepadam za dbaniem o auto, tak podpisuję się pod kolegą @menior - co miesiąc czyścić każdą szczelinę APC/cleanerem - nie chciałoby mi się 😉

Tak swoją drogą, jak jesteśmy w temacie... czy cleaner/APC + pędzlowanie to zestaw obowiązkowy przed dressingiem, coś jak dekontaminacja+ wosk, czy kokpit może być z grubsza ogarnięty jakimś QD? Pomijam oczywiście "z reguły" brudne miejsca, jak progi, plastiki przy fotelach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Michał82 napisał:

@MMCzysci po coś w końcu te qd są 😉

W sumie zależy jak rozumować pytanie kolegi wyżej. Dla szybkiej akcji i owszem zgoda ale jeśli chodzi i QD przed dressingiem ? Ja słabo to widzę i o ile w teorii się wydaje bez sensu ( wyjałowienie, czysta powierzchnia itp its) to tak samo przez tą teorię nie sprawdzałem tego w praktyce 😁

@Streat nie chce Ci się sprawdzić teraz odzywek po wyczyszczeniu plastiku IQD ? 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od stanu plastików. @Tomas-sg  ja do szybkiej bieżącej pielęgnacji używam S99 WM i raz na jakiś czas po nim użyje PB NL. Dlatego nie mam i nie korzystam z tzw iqd. Wiadomo, że czasem trzeba po prostu wyczyścić wszystko porządnie czy to apc czy interior cleanerem plus pędzelek lub szczoteczka. Ale robić to co tydzień czy dwa to bezsensu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, chociaż nie sprawdzałem, używanie apc na plastikach kilkadziesiąt razy w roku może się skończyć słabo. Nie ma też sensu. Ile realnie brudu, nie kurzu, znajdzie się na górnej części deski? Szukamy minimalnych skutecznych rozwiązań i adbl iqd to też za dużo. Utknąłem na carchem total clean i zostaje. Zaleta jest taka, że do przelecenia kurzu ale awaryjnie też tapicerek mam jeden środek, bez wypłukiwania, delikatny. Spokojnie myję tym kierownicę po trasie itd. Delikatnych dressingów nie ściąga na raz. Raz na jakiś czas poprawię dressingiem ale nie drę deski do żywego. Lekkie apc wjeżdża 1-2 w roku i też nie jest tak, że ma co robić poza ściągnięciem dressingu 😉 Mamy zadbane auta. W totalnych kiblach owszem. Raz wjechałem greenstarem 1:10 bo widziałem lata brudu w szorstkim twardym plastiku. Ściągnął na raz 😄

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak piszecie. Stąd moje pytanie. Nie za bardzo mam ochotę szorować czyste plastiki przed każdym nałożeniem dressingu (wiem, że jedno i drugie w teorii najczęściej idzie w parze). Stąd moje pytanie o QD zamiast APC przed takim zabiegiem.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MMCzysci w Twoim przypadku jak robisz auto komuś to wypadałoby zrobić zgodnie ze sztuką. Apc nawet w słabym stężeniu i dopiero wtedy dressing. Ja i pewnie też @analyzator  pisaliśmy o naszych autach. Co innego jak znasz auto i wiesz co było grane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.