Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

hCYk, perfect active foam jest pianą do usuwania cięższych zabrudzeń , Fruit snow nie narusza wosku , jest bezpieczna i dobrze domywa ;) Fruit Snow będzie dobrym wyborem , dużo ludzi posiada i jest dużo zadowolonych :) Pianę nakładasz na suche auto , po kilku minutach jak rozpuści się brud spłukujesz auto , potem mycie na 2 wiadra . Po umyciu jakiś QD i wsio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Tak informacyjnie, pojawiły się w końcu w TECHKAR pianownice dedykowane do Kranzle 1050!(bez żadnych redukcji) :kox:

Teraz moje pytanie. Mają dostępne PA oraz chyba "ichniej" produkcji o 26 zeta tańsze. Warto dokładać do tej PA??? Z wyglądy niby to samo.. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilkuletnią pianownicę MTM Hydro. Ostatnio zaczęła się psuć. Dołożyłem pokazywany tu filtr z filcu w nadziei, że to coś pomoże ale pomogło tylko trochę, leje się z niej słabe mleko zamiast wody, niestety nie ma w ogóle ciśnienia i nie robi się piana (kręcenie pokrętłem na górze nic nie zmienia). Czy da się to jakoś naprawić czy też muszę kupić nową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli myślisz o tym takim zbitym metalowym umieszczonym w tym miejscu gdzie dołożyłem filc to jest ono czyste, przynajmniej z zewnątrz tak wygląda (rozbierałem i czyściłem całą pianownicę ale to nie pomogło).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nigdy nie pomagała kąpiel w occie itd. Nawet kiedys kupiłem nowe sitko i tez mleko leciało. :(

Za to pomaga bardzo zrobienie kilka nakłuć gwoździkiem na mijanke. Kilka z jednej strony na 3/4 głębokości i kilka z drugiej w innych miejscach. Robie to na wyjętym sitku. Potem po włożeniu na miejsce ciutke się ściska. Dzięki temu po takiej operacji z mleka robi się bita śmietana ;) jak ktoś ma problem z mlekiem to polecam spróbowac.

 

Po każdym użyciu przepsiuknac kilka sekund woda na skręconej pianie i Pianownica jest bezobsługowa. Ostatnia na jednym sitku wytrzymała ponad 5lat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nigdy nie pomagała kąpiel w occie itd.

Bo ocet to jednak dość słaby odkamieniacz, ale idea podana przez atvmmz była strzałem w dziesiątkę, odkamieniłem sitko i wreszcie pianownica działa normalnie :)

 

A najlepszym odkamieniaczem jest kwasek cytrynowy. W moim wypadku czubatą łyżkę stołową zalałem wrzątkiem (pół filiżanki) i tak sobie sitko poleżało kilka godzin i się odkamieniło :)

 

Kwasek do kupienia na alledrogo w większych ilościach za nieduże pieniądze, super odkamienia sprzęty domowe, z resztą producenci sprzętu AGD używają go w swoich serwisach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam myjkę kinzo czy da radę do tego podłączyć jakaś pianownicę?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Napewno pianownicę pod tą myjkę robią chińczyki z aliexpress. Gdzieś ktoś się wypowiadał, że ta pianownica jest okey jak za taką kasę.

Czy inni producenci oferują przejsciówki to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur, Ja używam zawsze zwykłego odkamieniacza do czajników (saszetka) i działa super. Rozkręcam zawsze całą pianownice i wkladam ja do roztworu, bardzo ładnie schodzą tez zacieki z mosiadzu. Robiłem juz tak wiele razy z oryginalną PA i z jej chińskim odpowiednikiem i nie było nigdy żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.