Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Nalej więcej.

Odnoszę wrażenie ze niektórym to efekt placebo jest potrzebny.

 

A to jak zrobić mocniejsza pianę to juz bankructwem grozi?

 

Ja specjalnie nie bije rekordów oszczędności w pianach. Jak ma działać to musi co działać. 30ml to wg mnie stanowczo za mało.

 

Ale jeśli komuś pasuje to nie mnie to oceniać. Jak dla mnie to możecie pakować po 10 filców i 5ml piany. I cieszyć się ze jest ekonomicznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ci domywa? Bo na czarnym np taki lekki brud nie schodzi po splukaniu i wyschnieciu auto jest dalej szare i brudne. Cos czuje ze musiala by byc jakas powloka.

 

Mam nawoskowane auto więc praktycznie wszystko schodzi co nie jest błotem albo 2 miesięcznym osadem. Przy czarnym lakierze niestety trzeba trochę częściej opłukiwać auto z pyłu kurzu itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Chociaż niektórzy używają mixow apc z pianami i innymi agresywnymi siuwaxami.

 

Jak chcesz się pozbyć wosku możesz użyć nie neutralnej piany np Tenzi Ph14 lub użyć szamponu Pro z Adbl przy myciu właściwym. Ja tak akurat robie.

Każdy ma swój system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dokładnie. Chociaż niektórzy używają mixow apc z pianami i innymi agresywnymi siuwaxami.

 

Jak chcesz się pozbyć wosku możesz użyć nie neutralnej piany np Tenzi Ph14 lub użyć szamponu Pro z Adbl przy myciu właściwym. Ja tak akurat robie.

Każdy ma swój system.

Piana Tenzi o pH 14 (na myśli mam konkretnie Car Max) na pewno zeżre wosk? Bo opinie na wpływ pH na zjadanie wosku są różne. Zastanawiałem się nad zakupem (55 zł za 5 litrów ;)), ale teraz mam wątpliwości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał126, skoro piana ma ph 14 to jest silnie zasadowa. Najczęściej w środkach myjących zasadowych spotykany jest wodorotlenek sodu i potasu. Są to więc środki z założenia przeznaczone do usuwania substancji tłustych. Np, mycia narzędzi czy posadzek z olejów i pochodnych, smarów i innych zatłuszczonych powierzchni. I tak sobie dalej dedukuje, że skoro wosk jest tłuszczem to pH14 może mu zaszkodzić. Dlatego wybrałbym coś o pH zbliżonym do 7.

Może jest ktoś kto się na tym zna i wyjaśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krd, a posiadasz doświadczenia związane z tą pianą? :)

 

passtartowy, z kolei moje rozważania podyktowane są różnicą w cenie piany zasadowej i neutralnej (55 vs. ok. 100 zł za 5l, jeżeli chodzi o Tenziego). Zapewne ta różnica bierze się z doboru środków myjących, jednak pozostawiam możliwość, że ta zasadowa nie jest takim złym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał126, jeśli szukasz tanich pian do używania na codzień - takich co nie zeżrą wosku - to polecam K2 Borę Plus (ph ~11?). Używam regularnie od kilku lat i nie zauważyłem, żeby podżerała woski. Ewentualnie K2 Active Foam (ph~8). Jest trochę słabsza, też daje radę. Najlepiej mieć obie i używać ich w zależności od stopnia zabrudzenia auta. Ceny są śmieszne :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PA na maksymalnym poborze chemii rozcieńcza około 1:15, do tego w pojemnik lejesz około 1:5/1:10 czyli finalnie na lakierze ląduje bliżej nie określony ale mocno rozwodniony roztwór. Dlatego PH nie będzie miało aż tak wielkiego znaczenia. Ewentualnie obecność tych wodorotlenków itp. które znajdują się w bardzo mocnych/tanich pianach/APC/degreaserach.

Jak np. myję mocno usyfiony silnik to pod PA podłączam nierozcieńczonego Trucka czy tak jakieś APC w stylu BH Surfex lub w opryskiwaczu ciśnieniowym rozrabiam 1:10/1:20 i wtedy wiadomo na pewno jaki roztwór wyląduje w komorze/na lakierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.