Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

boss, nie ma opcji by 100ml SG Fruit nie dawało gęstej piany w PA :)

 

A 70/400 to już bardzo bogato.

Mozna powiedziec ze to ~ 1:5 i z sambo dawało to świetną smietane, testowalem Valet PRO pH Neutral Snow Foam tez 1:5 i miałem mleko.. SG Fruit nie testowalem. Ty w jakim stosunku lejesz?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co powiecie na coś takiego :

 

http://pl.aliexpress.com/item/12V-Car-W ... 7bc1955465

 

Na filmiku działa to nawet spoko.

 

Takie cuś nadaje się co najwyżej do spłukania środka do mycia felg czy opon, ale nie do mycia całego auta. Na Twoim miejscu kupiłbym pianownicę ręczną, a pianę spłukiwał demineralką na bezdotyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Panowie a co powiecie na coś takiego :

 

http://pl.aliexpress.com/item/12V-Car-W ... 7bc1955465

 

Na filmiku działa to nawet spoko.

za je bioza !

od pol roku szukam pompy zanurzeniowej do wiader w garażu co by sobie fajnie myc autko !

Przejrzałem juz wszystkie markety i najsłabsze pompy opróżniają wiadro 12 litrowe w ciagu 2 minut... za szybko i za mocno jak na maly i waski garaz.

 

Dzieki za link :D you made my day !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zamierzam kupić kilka kosmetyków do auta, niestety nie posiadam myjki i pianownicy :( wiem że są ręczne, ale chciałbym troszkę przyoszczędzić i zamiast aktywnej piany prewash robić na myjce ciśnieniowej (wodą demineralizowaną ze względu że będą kładł na lakier colli) a później na dwa wiadra jechać. Z tego co słyszałem to SHINY GARAGE Fruit Snow Foam Neutral pH i tak jest bardzo lekki i tylko początkowy osad zbiera dlatego pomyślałem o tej myjce bezdotykowej i wodzie demineralizowanej. co o tym sądzicie? :-] Z góry dzięki za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juzek23, prewash w postaci wody demineralizowanej Ci nic nie da :P Jak już to proszek (mycie zasadnicze) i wtedy dopiero na 2 wiadra.

 

Ile wam schodzi przy pianownicy ręcznej roztworu? Mam marolexa i na autko które jest w zasadzie małe (IBIZA II) zeszło mi prawie 1,5 litra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile wam schodzi przy pianownicy ręcznej roztworu? Mam marolexa i na autko które jest w zasadzie małe (IBIZA II) zeszło mi prawie 1,5 litra.

 

2,5l schodzi, ale aplikacja na bogatego, trzy-cztery razy obskoczę całość dookoła (również małe auto - opel tigra)

co do większego auta (opel signum), to na mniej bogato - ale zawsze mi coś w tym marolexie zostaje, z reguły resztki. No chyba że psiknę też dywaniki gumowe, to wtedy zeruje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

640396 Ile wam schodzi przy pianownicy ręcznej roztworu? Mam marolexa i na autko które jest w zasadzie małe (IBIZA II) zeszło mi prawie 1,5 litra.

 

Mi też gdzieś tyle schodzi mniej więcej na corsę - w zależności czy oblecę na szybko czy na bogato. Ale i tak zawsze wlewam 2 l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć jak rozcieńczać szampon do pianownicy Tenzi, a potem jak ustawić pianownicę? Z góry wielkie dzięki.

 

Dodane po 48 minutach 30 sekundach:

A zapomniałem dodać że mam taką pianownicę

http://allegro.pl/pianownica-karcher-se ... bi_c=46873

Czy powinienem do niej włożyć jakieś filce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ostatnio miałem "przyjemność" przetestowania pianownicy LS3 z Karcherem K3, dalem 100 ml SG Neutral Snow Foam i 900 ml wody, efekt oczywiście mleko. Dałem troche więcej. Gdzieś tu w wątkach przewineło się, że komuś wychodziła w miare dobra piana. Pytanie:

 

- pianownica nie nadaje się (najbardziej prawdopodobne)

- za małe ciśnienie z wężą do myjki idzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam jeżeli kogoś uraziłem tym pytaniem, Siedzę na forum od około miesiąca, zerejestrowałem sie kilka dni tem, bo właśnie nie znalazłem odpowiedzi.

Do tej pory zupełnie inaczej myłem i woskowałem samochód i to forum otworzyło mi oczy na wiele rzeczy.

Co do pianownicy i aktywnej piany to kupiłem to jeszcze w ubiegłym roku, zanim to dotarłem, ale nie słyszałem, nie czytałem żeby ktoś posiadał taką pianownicę, czy to znaczy że ona sie do nieczego nie nadaje?

 

Dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.