Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Pa mam od brata ma praktycznie identycznego karchera (te same silnik) i korzystał z niej z dimerem 1:7 i z tego co kilka razy myłem piana była galanta. Może nie super ale nie mleko... jak nic nie wymyśle to kupie nowa i każe odrazu rozwiercić na 1.4

 

Ps.

 

Wyczytalem jeszcze ze problelem moze byc za duża moc myjki na lancy, troszke skrece i sprawdzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

637769 rozwiercic na 1.4

Nie jestem przekonany czy to dobry pomysł.

Po rozwierceniu przepływ wody będzie większy. Stosunek wody do powietrza zmieni się na niekorzyść powietrza, a to ono tworzy ''śmietanę''

Ale to tylko moja teoria. Mogę się mylić. Pewnie najlepiej będzie jak napiszesz do techkar na Allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji napisz boss co rozwiązało problem, bo też zmieniłem myjkę na mocniejszą a jakoś rewelacji nie ma jeśli chodzi o SG Fruit Snow Foam w 1:5 w porównaniu do filmików z YT. Sitko gotowałem w occie 20 min żeby być pewnym że to nie wina sitka, ale nic się nie zmieniło, pupy nie urywa, jak to mówią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam myjke od ok 1,5 roku B&D PW 1700 z pianownica PA, działała pianownica wręcz rewelacyjnie, piana ubita jak śmietana na aucie, która utrzymywała się długo, lecz z dnia na dzień pojawiło się mleko zamiast śmietany, wyciągnąłem sitko, przepłukałem je w wodzie ( było na nim trochę brudu) po czym pianownica znowu działała jak nowa, po ok miesiącu pojawił mi się problem ponownie, założyłem nowe sitko, lecz bez zmian, nie wiem co jest grane, czy walczyć z tym nadal czy kupić nową pianownice, lecz koszt jak sami wiecie nie jest mały... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem z tenzi truck w stosunku 1:7 mleko, 1:5 coś się zaczęło dziać ale do efektu z filmu techkar daleko :/ Karcher nieco skręcony , Pa też nieco odkręcone od max minusa. Pasuje jeszcze sitko kupić ale chyba oddam tą PA bratu a kupie sobię nówkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zaopatrzyłem się ostatnio w myjkę Kranzle 1050, mam zamiar jeszcze zakupić pianownice. Z tego co się zorientowałem, to polecacie to urządzenie marki PA i zakup np. w Techkar, jednak, żeby ją podłączyć, muszę się jeszcze zaopatrzyć w redukcję Kranzle 13430? Dobrze to sobie układam:?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

mam myjkę Karchera K2.02 i zakupiłem ostatnio pianownicę pa w Techkar. Prosiłbym o podanie jaką pianę kupić i jakie proporcje zastosować żeby uzyskać ładną pianę. Chciałbym mieć pewny zestaw, który u kogoś się sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Techkar albo Wera .... ja mam starszy model Kranzle 160 i nie potrzeba żadnej redukcji , po prostu odkrecasz z lancy koncówkę i wkręcasz pianownice. Napisz przy zakupie jaka masz myjke i dobiorą mocowanie.

A jakie masz mocowanie przy swojej? Takie jak w linku post wyżej, wkręcane chyba M22? Bo u mnie jest na taką szybkozłączkę :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wyprobowalem tenzi magic foam i powiem szczerze że jednak jest lepsza od sg fruit moim zdaniem. Lepiej domywa i tez przyjemnie pachnie. Pb natty'sa nie ruszyło :good:

 

Cenowo są chyba podobne,więc lepiej zainwestować w tenzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Te sitka się chyba zbijająz czasem. Techkar zaczął dodawać zapasową sztukę do pianownic.

 

Moja PA ma już 3 lata. Używana całkiem dużo jak na amatorskie zastosowanie. Nigdy jej nie rozbierałem ani nie odkamieniałem. Jedyne co robię to przepłukuję ją po użyciu czystą wodą. Piana cały czas wychodzi świetna.

 

Zauważyłem za to inną rzecz - np. AB Magifoam po odstaniu w baniaku traci trochę swoje właściwości i przed wlaniem do PA trzeba ją porządnie wymieszać i odczekać bo inaczej środki pianotwórcze zostają na dole baniaka i na samochodzie wychodzi mleko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dniach chce kupic myjkę Karcher K7 Premium,a do niej rzecz jasna pianownice PA.Przeryłem trochę temat i zdarza się,że przy K7 pianownica przerywa przez za małą dyszę,ponoć rozwiercenie pomaga.Pytanie brzmi:Gdzie kupić PA,żeby na 100 % przy podłączeniu do K7 nie było jaj? Czy w techkar lub wera dobiorą taką,która będzie bić wspaniałą gęstą pianę? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dniach chce kupic myjkę Karcher K7 Premium,a do niej rzecz jasna pianownice PA.Przeryłem trochę temat i zdarza się,że przy K7 pianownica przerywa przez za małą dyszę,ponoć rozwiercenie pomaga.Pytanie brzmi:Gdzie kupić PA,żeby na 100 % przy podłączeniu do K7 nie było jaj? Czy w techkar lub wera dobiorą taką,która będzie bić wspaniałą gęstą pianę? :o

 

Jak ja kupowałem w Techkar to dobrali mi dyszę na modelu karchera który podałem. (a przy najmniej tak Pan zaproponował, że wyjmie tą oryginalna i zamontują ta, którą on uważa, że bedzię odpowiednia) i generalnie mimo bardzo starego modelu karchera to piana jest mniej więcej taka jak być powinna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dniach chce kupic myjkę Karcher K7 Premium,a do niej rzecz jasna pianownice PA.Przeryłem trochę temat i zdarza się,że przy K7 pianownica przerywa przez za małą dyszę,ponoć rozwiercenie pomaga.Pytanie brzmi:Gdzie kupić PA,żeby na 100 % przy podłączeniu do K7 nie było jaj? Czy w techkar lub wera dobiorą taką,która będzie bić wspaniałą gęstą pianę? :o

 

Jak ja kupowałem w Techkar to dobrali mi dyszę na modelu karchera który podałem. (a przy najmniej tak Pan zaproponował, że wyjmie tą oryginalna i zamontują ta, którą on uważa, że bedzię odpowiednia) i generalnie mimo bardzo starego modelu karchera to piana jest mniej więcej taka jak być powinna.

 

No właśnie z tego co się interesowałem to zawsze dobierają.Pytam bo nie dopuszczam sytuacji w której k7+PA,które zamówie miałyby nie działać prawidłowo :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji napisz boss co rozwiązało problem, bo też zmieniłem myjkę na mocniejszą a jakoś rewelacji nie ma jeśli chodzi o SG Fruit Snow Foam w 1:5 w porównaniu do filmików z YT. Sitko gotowałem w occie 20 min żeby być pewnym że to nie wina sitka, ale nic się nie zmieniło, pupy nie urywa, jak to mówią.

Problem wydaje się być rozwiązany. Leci fajna śmietana. Problem byl w pianie... kupilem k2 sambo dalem 70/400 pianownica max minus. Karcher HD650 nieco skrecony na maxa PA sie dławiła. Niebawem nagram filmik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.