Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

640682 Miałem LS3 + Lavor Prime 165 i robiła świetną pianę

 

To gdzie może być błąd? Zła dysza? Za małe ciśnienie? Pianownica skręcona na minus, a leci totalne mleko, próbowałem z ciepła i zimną wodą i za każdym razem to samo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielę się spostrzeżeniami po pierwszym użyciu Karcher K7 Premium + pianownica PA LS3

Kupiłem na szybko SG fruit snow foam wlewam 100ml do pianownicy i uzupełniam ciepłą wodą,karcher gotowy no to pianujemy-i co?I pupa :D Leci woda,której nie można nawet nazwać mlekiem,trochę kombinowania,nerwy,kręcenia na + na - i nadal woda.Środka nie ubywało z butelki,ponieważ wężyk dotykał dna w taki sposób,że nie miał jak zassysać roztworu :wallbash: Przyciąłem wężyk o jakieś 0,5 cm i wkońcu coś zaczęło się dziać.Pokrętło max na - i leciała bardzo ładna piana :song: .Po 5 minutach spłukałem bo miałem wrażenie,że dosyć szybko spływa,ale było git.Auto zostało dymyte tak akurat ;)

http://6011465b37b31f17.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie zakupilen piane tenzi megic i mam pianownice reczna i tu pytanie czy duze znaczenie ma czym splukuje piane tzn czy z weza czy z myjki? Bo zauwazylem ze po splukaniu z weza brud nie za bardzo schodzi .czy ktos tez to zauwazyl czy moze piaba jakos slabo sziala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie zakupilen piane tenzi megic i mam pianownice reczna i tu pytanie czy duze znaczenie ma czym splukuje piane tzn czy z weza czy z myjki? Bo zauwazylem ze po splukaniu z weza brud nie za bardzo schodzi .czy ktos tez to zauwazyl czy moze piaba jakos slabo sziala?

 

Ma to bardzo duże znaczenie,często domycie po pianie nie zależy od piany a od ciśnienia z jakim ją spłuczesz ;) Ta sama piana spłukana karcherem k2,a karcherem k7 lepiej domyje auto spłukane większym ciśnieniem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki czyli nie martwic sie ze nie domywa splukanie wężem. nie zawsze mam mozliwosc splukania myjka ale musze to zmienic.

 

Pamiętaj też,że piana nie ma umyć auta tylko służy jako mycie wstępne.Jej zadaniem jest zmiękczanie brudu i usunięcie większości brudu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj też,że piana nie ma umyć auta tylko służy jako mycie wstępne.

Chyba ze chcemy splukac zakurzone auto.

Tutaj dobra piana robi robote.

Choc wycierania po takim myciu raczej nie polecam.

 

Jej zadaniem jest zmiękczanie brudu i usunięcie większości brudu ;)

Pina powinna przenikac przez zabrudzenia i ma dotrzec do lakieru. Ma odleic brud od podloza. Usuwa go cisnienie z myjki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj też,że piana nie ma umyć auta tylko służy jako mycie wstępne.

Chyba ze chcemy splukac zakurzone auto.

Tutaj dobra piana robi robote.

Choc wycierania po takim myciu raczej nie polecam.

 

Jej zadaniem jest zmiękczanie brudu i usunięcie większości brudu ;)

Pina powinna przenikac przez zabrudzenia i ma dotrzec do lakieru. Ma odleic brud od podloza. Usuwa go cisnienie z myjki.

 

Przepraszam za błędy,ale mniej więcej o to mi chodziło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to ze wiekszosc z pytajacych szuka piany ktora w polaczeniu z bezdotykiem, da im "czyste" auto.

Czyli usunie "wiekszosc brudu* a przynajmniej to co widac na pierwszy rzut oka.

Da sie to zrobic jesli auto jest dobrze zabezpieczone, i nie boimy sie ze czesc tego zabezpieczenia, zostanie przez ta piane zniszczona.

Czyli latwiejsze domywanie silnymi pianami. Lub mocniejszymi stezeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką kombinację, z zewnątrz tenzi Magic foam lub Shiny Garage Snow Foam( tego będę używał do wstępnego mycia przy niewielkich zabrudzeniach) a nadkola tenzi truck... Zestawienie dobre, czy coś poprawić? Do nadkoli muszę kupić ręczną pianownice, tak najwygodniej, litrowa powinna wystarczyć, żeby cały roztwór wypsikać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie laickie,ale chciałbym się upewnić na 100%. :wallbash:

Czy piana aktywna stosowana 1-2 razy w tygodniu jako pre wash w moim przypadku AB Magifoam lub SG neutral snow foam,czyli obydwie z neutralnym PH (stężenia standardowo około 100ml piany na 900ml wody w pa)w jakimś stopniu może szkodzić na lakier?Jakieś zmatowienie coś?Chodzi mi o to czy np. Po roku nie zrobi się bardziej matowy czy coś w tym stylu :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie laickie,ale chciałbym się upewnić na 100%. :wallbash:

Czy piana aktywna stosowana 1-2 razy w tygodniu jako pre wash w moim przypadku AB Magifoam lub SG neutral snow foam,czyli obydwie z neutralnym PH (stężenia standardowo około 100ml piany na 900ml wody w pa)w jakimś stopniu może szkodzić na lakier?Jakieś zmatowienie coś?Chodzi mi o to czy np. Po roku nie zrobi się bardziej matowy czy coś w tym stylu :kox:

 

jak nie zaschnie na aucie to będzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie i Panie ;)

Kupiłem pianownice pa + pianę aktywną (abt active max)

 

Pierwsze mycie i zonk...

Albo moje oczekiwania były większe albo piana do d***

 

Jaki powinien być efekt po pianie?

Sprzedawca zapewniał że piana a potem już tylko wosk...

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam mały problem. Myje dopiero drugi raz auto pianownica Mesto foamer (4 filce) i drugi raz wyszła mi tak gęsta piana, że zapycha się dysza i nic nie leci :-/

Daje litr wody na 40ml piany (shiny garage). Wiem, że najlepiej robić próby i dojść do optymalnego ustawienia samemu no ale póki co chyba jestem daleko od idealnych proporcji. Wyjąłem 1 a raz oba filce na próbę i wtedy to jakoś psikało nawet ładnie ale musiałem 3 litry wody zużyć na całe auto , a piana nie chciała zbyt chętnie "siedzieć" na aucie. Co myślicie jakby dać 4 filce, 1l wody i 30ml piany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie.

 

 

Ogólnie chodzi mi o wygodę mycia. Myję auto co tydzień/dwa (przy okazji ojcu etc.). Nie chciałbym co taki okres używać aktywnej piany bo zmywa woski, wiec nie miałoby to sensu a w dodatku jest też agresywna. Mycie na dwa wiadra mnie denerwuje, auto schnie za szybko, a całe mycie trwa wolno. Chciałbym żeby środek trzymał się na aucie (jak aktywna piana), wtedy i tak myję auto gąbką. Chyba, że jakaś aktywna piana, o mocy jedynie mydła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.