Jump to content

Artur

Użytkownik
 • Posts

  281
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Artur

 1. Jakiś czas temu pan w serwisie Whirlpoola sprzedał mi oryginalny odkamieniacz Whirlpoola (wersja mocniejsza) i powiedział, że występuje jeszcze wersja słabsza (też tańsza) ale przyznał, że skład tej wersji mocniejszej to 100% kwasek cytrynowy, więc po co przepłacać za saszetki czy szwajcarskie buteleczki jakie wcześniej kupowałem do ekspresu?
 2. U mnie w czajniku ocet nie dawał rady a sody nie używałem, dopiero kwasek pomógł I przewagą kwasku jest brak zapachu
 3. Bo ocet to jednak dość słaby odkamieniacz, ale idea podana przez atvmmz była strzałem w dziesiątkę, odkamieniłem sitko i wreszcie pianownica działa normalnie A najlepszym odkamieniaczem jest kwasek cytrynowy. W moim wypadku czubatą łyżkę stołową zalałem wrzątkiem (pół filiżanki) i tak sobie sitko poleżało kilka godzin i się odkamieniło Kwasek do kupienia na alledrogo w większych ilościach za nieduże pieniądze, super odkamienia sprzęty domowe, z resztą producenci sprzętu AGD używają go w swoich serwisach.
 4. Jeśli myślisz o tym takim zbitym metalowym umieszczonym w tym miejscu gdzie dołożyłem filc to jest ono czyste, przynajmniej z zewnątrz tak wygląda (rozbierałem i czyściłem całą pianownicę ale to nie pomogło).
 5. Mam kilkuletnią pianownicę MTM Hydro. Ostatnio zaczęła się psuć. Dołożyłem pokazywany tu filtr z filcu w nadziei, że to coś pomoże ale pomogło tylko trochę, leje się z niej słabe mleko zamiast wody, niestety nie ma w ogóle ciśnienia i nie robi się piana (kręcenie pokrętłem na górze nic nie zmienia). Czy da się to jakoś naprawić czy też muszę kupić nową?
 6. Mam pianownicę MTM Hydro, która ma prawie tyle lat co ten temat. Do niedawna robiła w miarę przyzwoitą pianę ale ostatnio się zbuntowała i zazwyczaj nie robi nic tylko leje wodą lub czasami jak się ją dobrze walnie to poleje trochę rzadkim mlekiem na odległość 30cm. Rozebrałem ją, przedmuchałem, przepłukałem filtr ale to nic nie pomogło. Jak przytykam palcem zamiast podłączania butelki to czuć, że zasysa. Jakieś pomysły?
 7. Artur

  Klucze

  Chce kupić zestaw, bo czasami warto mieć klucze, które przydadzą się raz czy dwa w życiu ale będą pod ręką a nie w sklepie. Zależy mi też na dobrych kluczach płaskich a nie tylko grzechotkach, a kluczy najczęściej wykorzystywanych to warto mieć dwa czy trzy, więc pewnie sobie coś pojedynczo do tego jeszcze dokupię. Podejrzewam że jeśli kupowałbym pojedynczo potrzebne mi klucze to i tak nie wyszłoby taniej niż kupić cały zestaw.
 8. Artur

  Klucze

  Odgrzebię temat. Chciałbym kupić dobry zestaw narzędzi na użytek prywatny. Polecacie m.in. Jonnesway i Honiton więc znalazłem 111 elementowy zestaw Honitona (nr aukcji allegro - 1827307136), czy to dobry zestaw? Oglądałem też narzędzia Jonnesway-a ale to chyba zupełnie inna grupa cenowa.
 9. Artur

  Odgrzybianie

  Jak się domyślam, generator ozonu działa na zasadzie wiązania cząsteczek tlenu dwuatomowego pobieranego z powietrza w tlen trójatomowy czyli ozon, więc żadne uzupełnianie generatora nie jest potrzebne.
 10. No to przyznaje się do błędu, spowodowanego pewnie ofertą naszych sklepów (do niedawna chyba w niewielu był dostępny, ale ostatnio dawno do nich nie zaglądałem) i tym co opisują ludzie na forum, bo nie przypominam sobie aby ktoś kiedyś go polecał/używał, więc jest raczej mało znany/popularny.
 11. Zazwyczaj tak, choć oczywiście będą różnice w zależności od kombinacji, ale w przypadku Colli to mniejszy problem bo nie ma dedykowanego cleanera
 12. To może trzeba stworzyć odpowiedni dział - pytania nowych, w którym tylko mogliby pisać od razu po rejestracji, a resztę im zablokować.
 13. Czy LRC ma podobne własności wypełniające i "oszukańcze" jak HDC?
 14. I pewnie jeszcze zawiera jakieś substancje zwiększające przyczepność wosków Zymola? I dlatego zestaw HDC plus Zymol tak dobrze się trzyma.
 15. OK, moje niedopatrzenie, ale czy CF Pro nie jest bliżej do do SF4000 czy Ultrafiny niż do typowego cleanera? Tak przynajmniej możnaby wywnioskować z opisu na stronie SV PL. A relacje cena-pojemność dalej są zbliżone a wręcz CFpro kosztuje prawie tyle samo co HDC. Nie wiem jaka jest wydajność HDC, ale podejrzewam, że jeśli słoik Glasura na jedno auto starczy na całe życie właściciela to HDC trzeba bedzie co kilka lat dokupić
 16. Jest o 11zł tańszy od HDC A na serio to jak mamy zaoszczdzić to chyba LRC, nawet w tym temacie ktoś mi potwierdził (chyba Evo, ale nie pamietam) że spokojnie można go używać jako zamiennik HDC, Julian też go komuś sprzedawał na spotkaniu w CSpa jako "pełnoprawny" zamiennik pod Carbona.
 17. A, to kolega zamówił pewnie tą za Ł37 Czy ona różni się czymś szczególnym od tej za Ł40? (bo ja zamówiłem właśnie tę i przed chwilą ściągnęło mi 190 złociszy). Zamówiłem tą KLIK Tylko tyle, że w sobotę kosztowała coś około 36Ł (jakaś promocja czy bonifikata). No to miałeś fart. To ta najlepsza
 18. R0N1N, a czym różni się Original od Juiced (w nakładaniu, wyglądzie, trwałości; bo historię powstania znam)?
 19. Spróbowałbym benzyną ekstrakcyjną, to w końcu rozpuszczalnik a bezpieczny dla lakieru.
 20. I czy porówywałeś wytrzymałość z Colli w tym samym okresie?
 21. Zdania są podzielone;) Ja jestem od Zymola uzależniony już... a ja na nim się zawiodłem Malkolm, a możesz dokładniej opisać swoją przygodę z Zymolem?
 22. A jak ma się Lusso Revitalizing Creme do HDC?
 23. Może nierozcieńczony IPA? Tylko pewnie musiałby długo leżeć na tej żywicy. Bo niektórzy zalewają bursztyn spirytusem i po jakimś czasie część bursztynu się rozpuszcza a to przecież skamieniała żywica.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.