Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Michał126, jeśli szukasz tanich pian do używania na codzień - takich co nie zeżrą wosku - to polecam K2 Borę Plus (ph ~11?). Używam regularnie od kilku lat i nie zauważyłem, żeby podżerała woski. Ewentualnie K2 Active Foam (ph~8). Jest trochę słabsza, też daje radę. Najlepiej mieć obie i używać ich w zależności od stopnia zabrudzenia auta. Ceny są śmieszne :mrgreen:

Używałem K2 Active Foam w roztworze 1:20. Rzeczywiście dość słaba, ale piana była gęsta i puszysta. Kupowałem w Auchanie po 13 zł za litr, ale wycofali je stamtąd :( I nie wiem, gdzie obecnie bym ją mógł dostać stacjonarnie. Oczywiście mogę zamówić piątkę takiej piany w sklepie, ale przy okazji, jak mi się skończyła i nie mam już tak dobrego jej źródełka, myślałem o czymś innym (=lepszym), co mi nie wydrenuje portfela.

 

Obecnie - czysto awaryjnie - mam Moje Auto. Wpływ na wosk raczej ograniczony, ale przy identycznym stężeniu piana jest bardziej rozwodniona i mocniej spływa. Ot, gorszy, mniej skoncentrowany produkt. Jak wszystko tej "marki". Jedyny plus taki, że ma w miarę przyjemny zapach, a K2 Active Foam nie ma żadnego. :D

 

Dzięki za polecenie tej Bory.

 

PA na maksymalnym poborze chemii rozcieńcza około 1:15, do tego w pojemnik lejesz około 1:5/1:10 czyli finalnie na lakierze ląduje bliżej nie określony ale mocno rozwodniony roztwór. Dlatego PH nie będzie miało aż tak wielkiego znaczenia. Ewentualnie obecność tych wodorotlenków itp. które znajdują się w bardzo mocnych/tanich pianach/APC/degreaserach.

Jak np. myję mocno usyfiony silnik to pod PA podłączam nierozcieńczonego Trucka czy tak jakieś APC w stylu BH Surfex lub w opryskiwaczu ciśnieniowym rozrabiam 1:10/1:20 i wtedy wiadomo na pewno jaki roztwór wyląduje w komorze/na lakierze.

Ja rzucam pianę z Epoci, tak jak pisałem - zwykle 1:20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

658581 Ja rzucam pianę z Epoci

W takim razie z Tenzi, czy to Truckiem, czy to Car Maxem podchodziłbym ostrożnie. Jeżeli piana jest tania, a dobrze czyści to często zawiera te wszystkie wodorocośtam i trzeba uważać na uszczelki, plastiki itp. żeby nie przysuszyło jej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też sie nad tym zastanawiałem. Na filmie prezentują działanie tej pianownicy. Zakładam, że skoro to sprzedają, to wiedzą jak tego używać. A jednak piana nie jest zbyt gęsta, zaczął od tyłu, doszedł do przodu, a z tyłu już prawie spłynęło... Trochę słabo jak masz większy samochód.

Może ktoś uzywał i coś podpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pian tylko Shiny Garage Fruit Snow Foam Neutral PH albo ValetPRO Advanced Neutral Snow Foam. Szkody by mi było pieniędzy na te wynalazki z k2 ;D

Ale te są droższe, chociaż Tenzi Neutral Magic Foam dorównuje im ceną. :)

 

To jaką polecacie ręczna?

 

Wysłane z mojego SM-G530FZ

Pojadę nieśmiertelnym tekstem z Elektrody: było, użyj opcji "szukaj" :D

 

Ja z autopsji polecam Epocę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]borda01[/ref], pianownica najlepsza to PA a piana SG fruit snow foam :)

 

dziś taki zestaw do mnie przyjechał i testowalem :) z myjką nilfisk c130 wyszła ładna gęsta piana :) i ten zapach :good:

Właśnie na ten zestaw się zdecydowałem bo mi mój stary karcher pada.Napisz proszę ile zaplaciles i gdzie kupowales. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ktoś ma porównanie AW fastfoam do AF Avalanche ? jak wypadają obydwie (tanie nie są) do np Valet Pro Advanced neutral ? szukam skutecznej piany dla znajomego, w sumie cena nie gra roli ale jak by nie było ewidentnych róznic to bez sensu przepłacać, w życiu nie miałem piany w rekach więc nie mam żadnego doświadczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.