Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zastanawiam się od jakiegoś czasu nad kupnem pianownicy i mam też kilka pytań odnośnie jej użytkowania. Ogólnie chce ją kupić dlatego że mam na aucie dużo takich odchodów owadów/ptaków. Mają kolor zielony/pomarańczowy i nie są większe niż 2-3mm ale cholernie trudno jest je usunąć. Czasami muszę poświęcić samą godzinę na usunięcie ich po czym mogę normalnie umyć auto.

 

1. Czy pianownica wraz z aktywną pianą sprawdzi się w moim przypadku? Chodzi mi tu głównie o rozmiękczenie tego brudu tak żeby łatwiej było go usunąć.

2 Czy tego typu sprzęt nadaje się do mycia auta co tydzień/dwa ?

3 Posiadam myjkę Karcher K2-02 i zastanawiam się nad zakupem Lancy Pianowej Karcher FJ6. Czy oba te sprzęty bez problemu będą współgrały ze sobą?

4. Na ile myć średnio wystarcza taka bańka 5L piany aktywnej?

 

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hCYk,

1. Mycie wstępne ( przed myciem właściwym ) na pewno rozmiękczy brud w jakimś stopniu oraz pomoże usunąć luźny brud aby można było bezpieczniej umyć auto.

2. Za każdym razem jak chcesz umyć auto ręcznie warto wcześniej "pianować" auto że tak powiem.

3. Kup Pan pianownicę PA i będziesz zadowolony, karchery itd zostaw.. to nie pianownica tylko mlekownica ewentualnie.

4. Na przykładzie piany od SG Neutral Foam baniak 5L -> do 1L pianownicy lejesz 100ml piany i resztę wody. Pełna pianownica wystarczy na bogato na dużego SUV'a z nadkolami. Ja pełną pianownicą oblecę 2 auta, np. Sharana i e46.

 

Zakładając, że zużywał byś całą zawartość pianownicy na jedno auto to wystarczy Ci na 50 myć.

Zakładając, że będziesz używał pianownicy przy myciu samochodu raz w tygodniu to wystarczy Ci taki baniaczek piany na rok czasu +/-.

:dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Pierwsze mycie i zonk...

Sprzedawca zapewniał że piana a potem już tylko wosk...

Drugim razem nie słuchaj sprzedawcy ;)

W większości sytuacji sprzedawcom chodzi tylko o wykonanie planu sprzedaży, a nie na właściwym informowaniu klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta pianownica firmy Karcher to faktycznie takie dziadostwo ? Na yt oglądałem jakiś film i calkiem nieźle sobie radziła. Za PA trzeba dać min te 130 zł a ja nie chce na razie inwestować w to nie wiadomo ile kasy bo nie wiem czy to się sprawdzi w moim przypadku. Jezeli po aplikacji piany i tak będę musial siedzieć godzinę żeby doczyścić auto to jest to bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A stosowanie aktywnej piany na lakier bez zabezpieczenia moze mu zaszkodzić ? No i co rozumiesz przez stwierdzenie dobrą piane bo jest tego troche na rynku. Z tego co czytałem na forum polecana jest shiny garage czy cos takiego tyle ze kosztuje troche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

644771 A stosowanie aktywnej piany na lakier bez zabezpieczenia moze mu zaszkodzić ? No i co rozumiesz przez stwierdzenie dobrą piane bo jest tego troche na rynku. Z tego co czytałem na forum polecana jest shiny garage czy cos takiego tyle ze kosztuje troche.

 

Wszystkie piany polecane i najczęściej używane przez użytkowników tego forum nie mają szans, aby zaszkodzić lakierowi. Jeśli masz auto bez żadnego zabezpieczenia, będziesz miał po prostu większe problemy z jego domyciem. Możesz sprawić sobie jakiś tester nawet wosku w płynie lub QD (nieważne), a zapewniam Cię, że po następnym myciu odczujesz różnicę w domywaniu samochodu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hCYk, jeśli nie masz wosku to w tym przypadku dobrze się sprawdzi jakiś Quick Detailer . Na rynku mamy dużo QD od różnych producentów . Ja posiadam Morning Dew od Shiny Garage , używam go po każdym myciu , jak lakier jest lekko zakurzony . Ma w sobie wosk przez co odpycha wodę i ładnie kropelkuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

644833 Dzięki Panowie

 

Teoretycznie powinnam się obrazić, ale skąd mogłeś wiedzieć.. :D :D :D

 

Wybacz ;) Paniom też dziękuje ;):)

 

A ogólnie auto wystarczy spryskać pianą i zostawić na chwilę czy może szczotka w dłoń i jazda oczywiście z naturalnego włosu żeby nic nie porysować. Używał ktoś z was może piany od K2 ACTIVE FOAM ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

644841 auto wystarczy spryskać pianą i zostawić na chwilę czy może szczotka w dłoń i jazda

 

Broń Boże! Pianujesz -> spłukujesz -> 2 wiadra

 

Pisząc 2 wiadra masz na myśli mycie po aktywnej pianie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długich namysłach postanowiłem zakupić pianownicę PA od Techkara, ogólnie bo przesiadce z ręcznego marolexa to nie ma porównania :D Wlałem 100ml K2 Sambo na 1L wody i szła bita śmietanka jak trzeba, całkiem inaczej to pracuje, widać że taka gęstsza lepiej zabiera ze sobą brud. Wydajność też jest spoko, może zużyłem z 200ml roztworu na mały samochód. Pytanie tutaj do użytkowników, czy odkręcacie regulacją na maxa na plus czy to w zależności od stężenia roztworu? Pozostało przetestować jeszcze SG Fruit Snow Foam i czy faktycznie nie zmywa wosku. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długich namysłach postanowiłem zakupić pianownicę PA od Techkara, ogólnie bo przesiadce z ręcznego marolexa to nie ma porównania :D Wlałem 100ml K2 Sambo na 1L wody i szła bita śmietanka jak trzeba, całkiem inaczej to pracuje, widać że taka gęstsza lepiej zabiera ze sobą brud. Wydajność też jest spoko, może zużyłem z 200ml roztworu na mały samochód. Pytanie tutaj do użytkowników, czy odkręcacie regulacją na maxa na plus czy to w zależności od stężenia roztworu? Pozostało przetestować jeszcze SG Fruit Snow Foam i czy faktycznie nie zmywa wosku. Pozdrawiam

 

Dużo użytkowników i ja też zawsze skręcam na max "-" i wtedy leci najwięcej piany w moim przypadku,ale imho najlepiej jest pobróbować i dobrać samemu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie aktywna piane wybrać? K2 Sambo? Active Foam? czy coś innego producenta? wymagający nie jestem, jest to moj pierwszy zakup piany aktywnej wiec sie kompletnie nie znam, co polecacie?

 

Ja posiadam SG fruit snow foam neutral ph i AB Magifoam,obydwie są naprawdę fajne,choć osobiście wolę Magifoam :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym w zasadzie różni się SHINY GARAGE PERFECT ACTIVE FOAM od SHINY GARAGE FRUIT NEUTRAL SNOW FOAM? Wiem że ta druga niby nie rusza wosku ale czy sa jakieś inne różnice które przemawiają za wyższością jednaj nad drugą? No i którą wybrać do takiego cotygodniowego mycia auta? Wybaczcie że pytam o takie podstawy ale czy pianę aktywną nakłada się na suche auto czy mokre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.