Skocz do zawartości

Który APC wybrać ?


krzysztof

Rekomendowane odpowiedzi

jak robisz coś na zewnątrz samochodu to jak najbardziej, ale do środka to bym się trochę bal go używać po tym jak narobiłem sobie kuku na dywanikach gumowych Dimerem, lepiej użyć coś delikatniejszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak robisz coś na zewnątrz samochodu to jak najbardziej, ale do środka to bym się trochę bal go używać po tym jak narobiłem sobie kuku na dywanikach gumowych Dimerem, lepiej użyć coś delikatniejszego

Dimer jest chyba jednak mocniejszy jak ten tenzi.

Shiny Garage Lime APC się sprawdzi do wewnętrznych plastików ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dimer i truck są dwuskładnikowe ale który jest mocniejszy to nie wiem, co do lime APC to czyściłem nim plastiki w moim MK1 ale musiałem użyć większego stężenia bo brud był stary i wżarty, wewnątrz używałem jeszcze Nielsena Cyclone, oba domywały ale były duszące, teraz to bym kupił na probe coś z Blinka, APC są chyba w trzech rożnych zapachach :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shiny Garage Lime APC się sprawdzi się spokojnie do wnętrza nie wiem w jakim stężeniu Tommy Lee używał ale mi nawet 1:10 nie przeszkadza

APC od VP 1:20 obecnie także używam i ładnie pachnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam Serdecznie mam nadzieje,że pisze w dobrym temacie

 

Zastanawiam się nad APC

 

4 Nano Predator APC -którego podobno nie trzeba rozcieńczać

 

VALETPRO INTERIOR ALL PURPOSE CLEANER tego już trzeba

 

Forum przeglądałem od 2tygodni lecz ciągle nie,mogłem się zarejestrować,ponieważ na gmaila nie dochodził link aktywacyjny.Dopiero na oneta doszedł..

 

 

 

Sprawa ma się następująco jestem póki co lajkiem w tej dziedzinie :P i chciałbym prosić o pomoc doświadczonych użytkowników forum :)

 

Otóż moje auto to bmw e46.... zakupiłem w ASO bmw Cleener https://www.bmwsklep.pl/srodek_do_czysz ... ,3887.html który jak pisze posiada bio-alkochol itp

 

 

Popsikałem Cleener na mikfrofibrę i przetarłem boczek drzwi tak mocniej wcierając mikrofbirą... była lekka piana,taka jak by maz od preparatu... poczekałem aż wsiąkło i przejechałem czystą mikfrobirą tak mocniej .... wyschło i od razu boczek drzwi wykonany z takiego materiału jak kokpit w e46 ''WYBLAKŁ'' taki biały się zrobił,że masakra... zacząłem ciepłą wodą i czystą mikrofibrą płukać... i w 70% udało się ale nie do końca...

 

 

Dla tego teraz już się boje użyć czegoś by nie narobić gorzej :cry:

 

Dla tego zastanawiam się czy ten 4 NANO APC Predator nie zrobi tak samo albo gorzej? czy tylko lepiej może być? chodzi o to by po zastosowaniu APC nie ''wyblakł'' mi ten boczek drzwi

 

i nie wiem czy lepiej ten Nano kupić czy ten Valet... ale tutaj znów trzeba rozcieńczać a jak się pomyli człowiek?i da za dużo.... a ten Nano wygląda na taki gotowy...

 

 

Bardzo prosiłbym o odpowiedz.Z góry dziękuje mam nadzieje,że pomożecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Predator jest mocniejszy - radzi sobie z wieloma zabrudzeniami (używam go do cięższych zadań)

 

ValetrPro jest środkiem słabszym i porzeznaczonym głównie do wnętrza. Świetnie pachnie (zielona herbata) i za cenę 30 zł masz 10 litrów preparatu... Jeżeli chodzi o wnętrze to jest moim numerem jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co byś polecił ?? i dla czego mogło narobić szkody tak jak napisałem post wyżej??

 

 

to mówisz predator nie za bardzo na kokpit??

 

a czy ten Valetpro można w butelce np po Ajaxie użyć?? i jak ma się stwierdzenie 1:20 czyli na 1l wody leje 20ml płynu czy 200ml??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pomyśl trochę, wysil się. Przecież jakbyś wlał 20ml na 1l wody to masz stężenie około 1:50. A jak 200ml to masz stężenie 1:5. Na matematyce nie uważałeś?

 

Stężenie 1:20 to około 50ml APC na 1l wody

 

Można to znacznie prościej wytłumaczyć bez cyfr.

1:20

1 miarka apc

20 miarek wody

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również używam APC Valet Pro i według producenta bezpieczne stężenie to 10:1, do litrowego opryskiwacza wlewam około 900 ml wody + 100 ml produktu, wychodzi wiec 9 do 1 jest ok krzywdy nigdzie nie zrobił ale żeby efekt był fajny po nim trzeba nałożyć jeszcze jakiś dressing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam,że mi wystarczyło by zrobienie na 0,5L czyli w takim razie ten Valet pro musiałbym zrobić tak: 400ml wody+50ml APC??? dobrze mówię czy 40ml APC na 0,5l wody?? ta bezpieczne stężenie??

 

aha i spytam jeszcze bo przestudiowałem cały wątek ale tego nie mogłem doczytać

 

Przykładowo psikam rozrobione APC na pada od MG i ruchami kolistymi przecieram.... i teraz najważniejsze

 

Czekam aż wsiąknie i przecieram suchą mikrofibrą ? czy

 

 

Nie czekam tylko od razu po rozprowadzeniu preparatu.. moczę czystą mikrofibrę w ciepłej wodzie... i przemywam cały boczek mokrą mikfrobirą... i następnie suchą??

 

bardzo prosiłbym o odpowiedz

 

Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Trochę forum już przeczytałem, ale pewnej rzeczy co do APC nie rozumiem. Wedle mojego rozumowania, jak sama nazwa mówi, ma to być środek do wszystkiego. Usuwanie różnych zanieczyszczeń z różnych powierzchni. O sile działania decydujemy poprzez dobranie odpowiedniego stężenia. W związku z tym, przerostem formy nad treścią wydaje mi się stosowanie osobnego APC do wewnątrz. Po lekturze kilku tematów największe wrażenie na mnie zrobił Red Devil od SG. Przeczytałem, że niektórzy stosują go również we wnętrzu. W innym temacie natknąłem się na opinie, że Red Devila nie powinno się stosować we wnętrzu, bo to przecież typowy degreaser. Chciałbym mieć jedno APC, które w mocnym stężeniu (np. 1:1, 1:2, 1:4) poradzi sobie z mocnymi zabrudzeniami na zewnątrz lub w komorze silnika, a w małym stężeniu (np. 1:30) nada się do wnętrza. Mój wybór padł na RD, ale tego typu opinia wprowadziła trochę wątpliwości do mojego rozumowania. Z drugiej strony są jeszcze opinie tej "drugiej szkoły", czyli że trzeba pilnować, żeby APC nie wyschło na plastikach i stosować małe stężenie. Co sądzicie o Red Devilu we wnętrzu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do wnętrza wole używać czegoś milszego w pracy (ładniej pachnie i nie "dusi"). Red Devil jest mocny ale i są mocniejsze od niego środki. W odpowiednim stężeniu nie powinien narobić szkód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J-zon, tak jak jagmar napisał. Przy pracy na zewnątrz APC musi wyczyścić dużo gorsze zabrudzenia niż wewnątrz, ma po prostu działać jak najefektywniej i na powietrzu nie czuć aż tak duszenia. We wnętrzu wolę używać czegoś delikatnego co ładnie pachnie, nie dusi i mam 100% pewności, że nic się nie stanie z czyszczonymi elementami nawet jak przesadzę ze stężeniem.

 

Valet Pro Interior APC (teraz pod nazwą Classic APC) i BLINK np Cherry do wnętrza a na zewnątrz SG Red Devil, BH Surfex, SNB Gul Javel ;)

 

Wg mnie warto mieć dwa rodzaje w arsenale, tego delikatnego możesz też bez obawy o duszenie używać w domu, jak np czyścisz w wannie jakieś elementy do fury i nie pogonią Cię domowniki :P

 

Moja mama używa też VP Interior APC do mycia podłóg :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejo Panowie :)

 

Szybkie pytanko mam. Kupiłem samochód ale środek jest w opłakanym stanie cały brudny i żółty z papierosów, jaki APC byście polecili do porządnego wyczyszczenia ? Fajnie by było jak by był w miarę uniwersalny co by można było i silniczek wymyć czy jakieś tam wnęki itp, szykuje mi się grubsza sprawa żeby doprowadzić ten środek do porządku :/ Jeszcze prańsko mnie czeka :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.