Skocz do zawartości

Który APC wybrać ?


krzysztof

Rekomendowane odpowiedzi

Kończy mi się bańka ValetPro classic APC - wcześniej używałem VP Interior APC.

Szukam APC, które równie ładnie pachnie (nie, Shiny Garage nie pachnie ładnie) i nie dusi (używane często w domu). BLINK mam 500ml i jakoś zawsze wybieram VP, więc BLINKi też odpadają.

 

Co wybrać? :dontknow:

 

Stary VP Interior APC to był mistrz pod względem zapachu. Nic nie było czuć chemi i ten zapach zielonej herbaty... najlepsze APC jakie miałem... Te nowe to już nie to :/ Jak dla mnie pachnie jakimiś mydlinami czy płynem do podłóg...

 

A Blinki jakie miałeś ? Bo Orange jest strasznie chemiczny, Lemon już nie tak bardzo... a Cherry ? Chemiczny ? Bo własnie zastanawiam sie żeby kupić Cherry i wypróbować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wybrać? :dontknow:

 

Intimate - z zapachu nie przypomina APC (pachnie bardzo ładnie), jest bezpieczny i w tym zakresie mocy bardzo dobrze czyści.

 

Możesz także poszukać jakiś presprayów które nie szkodzą tworzywom sztucznym - w odpowiednich proporcjach można używać wówczas jako APC do wnętrza (nie za często). Zazwyczaj są one lekko zasadowe, a Ci lepsi producenci z reguły dbają o przyjemne zapachy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkadio_Gdansk, Ja teraz leciałem 1:10 bo takie mam najczęściej pod ręką i wsio git.

Po delikatnych plastikach tez? W moim mondeo są tak jakby takie gąbczaste na boczkach i części deski rozdzielczej. No i kwintesencją bedzie nielsen finesse

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wezmę VP Classic albo jak znajdę to Interior APC ;)

 

Powodzenia... ja swego czasu obdzwoniłem paru partnerów czy gdzieś nie została im w czeluściach magazynu butelka Interior APC i lipa... Nawet na giełdzie dałem ogłoszenie i też nic... no chyba że Ty będzies zmiał szczęście i gdzieś dorwiesz to daj znać - może będzie więcej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli apc od adbl mozna użyć do wnętrza? Stężenie 1:10 a na delikatniejsze plastiki 1:40?

 

Można. Na delikatniejsze plastiki zastosowałbym 1:20

 

Wczoraj u swojego Passata B6 robiłem wnętrze na 1:30 i wszystko ok myślę, że i 1:20-25 spokojnie można dać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli apc od adbl mozna użyć do wnętrza? Stężenie 1:10 a na delikatniejsze plastiki 1:40?

 

Można. Na delikatniejsze plastiki zastosowałbym 1:20

 

Wczoraj u swojego Passata B6 robiłem wnętrze na 1:30 i wszystko ok myślę, że i 1:20-25 spokojnie można dać.

Dzieki, dzis sie bede bawił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zakupiłem sobie gotowe do użycia APC Valet Pro Clasic. http://shiningcar.pl/pl/p/ValetPRO-Clas ... 00ml-/1606 Czy ktoś używał tego do wewnątrz bo mam obawy czy aby na pewno jest dobrze rozcieńczone. Próbowałem tym usunąć pozostałość po cleanerze z plastików zewnętrznych bo mi się nie chcąco najechało i nic nie zmył a wręcz plastiki zrobiły się jeszcze bardziej białe. Stąd moje obawy z użyciem go we wnętrzu. Coś mnie kiedyś podkusiło i kupiłem chusteczki plaka i teraz chciałbym zmyć to dziadostwo i położyć Nielsena Finesse którego już mam. Ma on niby właściwości czyszczące ale lepiej by było APC zmyć tego plaka tylko trochę się boję. Może rozcieńczyć jeszcze dla bezpieczeństwa to "gotowe" APC? A wracając to tych białych plam po cleanerze to czym to można umyć skoro APC nie dało rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wnętrza bardziej polecacie Nielsen Cyclone czy ADBL APC?

Ostatnio myłem plastiki wewnatrz w moim mondeo mk3 apc od ADBL. Stężenie na oko jakieś 1:30 moze 1:25 i było ok. Następnie nielsen finesse i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończy mi się bańka ValetPro classic APC - wcześniej używałem VP Interior APC.

Szukam APC, które równie ładnie pachnie (nie, Shiny Garage nie pachnie ładnie) i nie dusi (używane często w domu). BLINK mam 500ml i jakoś zawsze wybieram VP, więc BLINKi też odpadają.

 

Co wybrać? :dontknow:

 

Do wnętrza sam używam Interior APC. Cieszę się, że kiedyś kupiłem 1l, jego cena była śmieszna i dla mnie jest bardzo przyjemnym środkiem do pracy wewnątrz.

Od siebie mógłbym jeszcze polecić może i nie typowe APC ale z ładnym zapachem, skuteczne jak i bezpieczne - AG Interior Shampoo. Fajnie się nim myje podsufitkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.